Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 19:55, 02 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Berberysy+ trawy to gwarantowana rdza traw, niestety
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 20:00, 02 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszko, dobrze wiedzieć, więc...już o berberysie nie będę myśleć
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 20:03, 02 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A jak z wolnym czasem stoisz w tym tygodniu?
Dasz radę do mnie wpaść?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 21:48, 02 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszko,że niby ja do Ciebie miałabym wpaść? Gdzie? Wątek założyłaś? Na pewno do mnie to miało być? Bo wiesz,mnie raczej nikt nie zaprasza gdziekolwiek
Z czasem w tym tygodniu w ogóle nie stoję, starsze właśnie gorączkę ma, mąż wyjeżdża w tym tygodniu, i sama z dziećmi zostaje
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 22:24, 02 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak, Megi, do ciebie. I nie na wątek do mnie.
Trochę zielska chciałam ci dać, bo czytać nie mogę o twoich problemach ze zdobyciem tego czy tamtego. Jednego mogę dać więcej, innego mniej na podpędzenie.... Ważne abyś szybko wpadła póki czas na przesadzanie...jeszcze.
Ale musi być to pusty bagażnik. Do mnie z siateczką nie ma co przyjeżdżać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anda 07:55, 03 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Poszukuje też roślin, które o tej porze kwitną, bo aktualnie kwitnie tylko orlik i szlawie ( rosną obok siebie,a tam są chyba aż 3 odmiany (a mam 4 Sztuki) to chyba należałoby ja rozdzielić i dać gdzieś indziej?? Ewa, jak myślisz?

Może uda mi się w tym tygodniu zamówić rozchodnik i aureolke...

Ewa, jak będę kupować jeżówki to lepiej kupić 2-3 sztuki jednej odmiany,co nie? Chce je dać do tej rabaty co mi ja planowałas.patrzac na finanse mogę kupić jakieś 7-8 sztuk maksymalnie, a one takie ładne są,że nie mogę się zdecydować


Szałwie możesz rozdzielić, jeśli Ci się tak razem nie podoba

Jeżówki lepiej 3 sztuki jednej odmiany. 3x3 to będzie 9 sztuk Te niepełne na pewno się wysiewają, ale nie wiem, czy będą potem tak samo wyglądać jak roślina matka, bo mogą się pokrzyżować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 07:57, 03 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Ogólnie to ostatnio mnie oświeciło,że źle posadziłam na nowej rabacie rozchodnikow i te różowe jeżówki co miałam. Bo zamiast posadzić plamami to dalama pojedynczo...jakieś zaćmienie miałam bo przecież na rysunku sobie to zaznaczyłam...przesadzać je znowu czy zostawić i dopiero na jesieni je przesadzić??


Poczekaj, a może Ci się tak pojedyńczo spodoba? Tak też można sadzić Niedawno była rozmowa na ten temat na wątku Asi Makadamii
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 08:59, 03 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka, priv wysłałam. Nadal zaskoczona jestem
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:05, 03 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, chyba zostawię tak jak jest, może za rok przesadze.
Wczoraj posadzilam Miskant Klein Fontane, też nie tam gdzie planowałam, ale męczyl się w doniczce. Najwyżej posiedzi tam rok albo na jesieni przesadze

Na tą rabatę na zdjęciu Ewa,to te kulki Danica kupować i trzmieline na pniu? Czy coś tam wcisnąć jeszcze bo łyso tam na wiosnę wysadzilam do doniczek zwykła jezowke z nasion, wczoraj przesadziłam już sadzonki, ciekawe czy turkucie i pędraki ich nie zjedzą hahaha


No, a na pierwszej rabacie hortensjowej zostało do wysadzenia jedną Annabelle, forsycja, jakaś trawa której nie pamiętam nazwy i dwie tawuły oraz dwie tawułki arendsa. Tulipany nie chcą żółknąć i nie mogę sadzić haha
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:09, 03 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wczoraj popsikalam od mszyc jakimś domowym przepisem z sody. Ale tylko popsikalam te rośliny, których nie byłoby mi żal w razie co dziś mleko kupię to z mleka zrobię i róże popsikam. Jeszcze hakuro trzeba na interwencję.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies