Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

AnnaMS 10:36, 03 cze 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
O, widzę borykasz się z rabatami, sadzenie, przesadzanie, witam w klubie ciężko podjąć decyzję, znam ten ból ... trzymam kciuki i podglądam idę, może i ja coś w końcu zdziałam ...
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
sarenka 11:38, 03 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, oj tak, podejmowanie decyzji to też moja bolączka.
Dziś to nie wiem czy coś zrobię bo starsze chore i marudne
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 11:39, 03 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Megi, szalona, ale się rozkokosiłaś

Jak od Toszki z pełnym bagażnikiem wrócisz, to dopiero będzie się działo
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 14:27, 03 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Megi, szalona, ale się rozkokosiłaś

Jak od Toszki z pełnym bagażnikiem wrócisz, to dopiero będzie się działo
powiem Ci moją imienniczko że w sumie od zeszłego roku w jakich ogrodniczy szal wpadłam mało się znam na roślinach, uważam,że roślina musi mieć duzo siły żeby u mnie przetrwać na początku patrzyli na mnie jak na krejzolke,ale powoli komentarze się kończą choć jak tylko mogę to lecę odchwaszczać, przekopywać, przygotowywqc glebę pod nasadzenia wczoraj kompost przrkopywalam.
Czekam aż się słońce schowa żeby coś porobić

Strasznie mi miło, że Toszka zaproponowała


Zastanawiam się w którym miejscu i jakie drzewo powinnam posadzic żeby mieć trochę cienia w ciągu dnia....hmmm
____________________
Magda W samym sloncu
Zakrecona 15:07, 03 cze 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Mnie spodobał się buk Dawyck Gold, wiąz wredei, ale te maja kolumnowy pokrój.

Potrzebuję raczej coś kulistego, będę chyba brać klony, a przy wykuszu graby, ale to dalsza przyszłość
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Anda 16:22, 03 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Ewa, chyba zostawię tak jak jest, może za rok przesadze.
Wczoraj posadzilam Miskant Klein Fontane, też nie tam gdzie planowałam, ale męczyl się w doniczce. Najwyżej posiedzi tam rok albo na jesieni przesadze

Na tą rabatę na zdjęciu Ewa,to te kulki Danica kupować i trzmieline na pniu? Czy coś tam wcisnąć jeszcze bo łyso tam na wiosnę wysadzilam do doniczek zwykła jezowke z nasion, wczoraj przesadziłam już sadzonki, ciekawe czy turkucie i pędraki ich nie zjedzą hahaha


No, a na pierwszej rabacie hortensjowej zostało do wysadzenia jedną Annabelle, forsycja, jakaś trawa której nie pamiętam nazwy i dwie tawuły oraz dwie tawułki arendsa. Tulipany nie chcą żółknąć i nie mogę sadzić haha


Na planie ładnie wszystko grało z kulkami i trzmieliną Jednak skoro się wybierasz do Toszki, to może poczekaj jeszcze chwilę, bo może zainspirujesz się u niej jakimś fajnym zestawieniem Nic nie poszerza horyzontów tak bardzo, jak odwiedziny na żywo w czyimś ogrodzie. Zdjęcia to nie to samo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
malinia 21:56, 03 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Toszka napisał(a)
Berberysy+ trawy to gwarantowana rdza traw, niestety

To pozamiatane ;p dziś zrobilam szpaler na okolo traw ;D
Już doczytalam o co chodzi. A czy da się temu jakoś zapobiegać??
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 11:55, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zakrecona napisał(a)
Mnie spodobał się buk Dawyck Gold, wiąz wredei, ale te maja kolumnowy pokrój.

Potrzebuję raczej coś kulistego, będę chyba brać klony, a przy wykuszu graby, ale to dalsza przyszłość

Ja w ogólnie nie umiem ugryźć tematu drzew. Póki małe to fajnie wyglądają, ale z czasem przecież urosną i będą wyższe od domu...narazi od kilku miesięcy myślę o nich tylko
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:00, 04 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Na planie ładnie wszystko grało z kulkami i trzmieliną Jednak skoro się wybierasz do Toszki, to może poczekaj jeszcze chwilę, bo może zainspirujesz się u niej jakimś fajnym zestawieniem Nic nie poszerza horyzontów tak bardzo, jak odwiedziny na żywo w czyimś ogrodzie. Zdjęcia to nie to samo.
to nie będę kombinować w czerwcu mam nadzieję,że posadzę te tuje i hakonki

Toszka na pewno coś też.podpowie, ja się zainspiruje, a mąż się przekona do roślinek ozdobnych
____________________
Magda W samym sloncu
greg66 14:19, 04 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Nad drzewami zastanów się, ja przód domu mam prawie parkowy, cztery sosny, dwie brzozy, trzy modrzewie, wszystko ponad dom, jak jest wichura a zdarza się coraz częściej to wraz z zona drżymy, czy wytrzymaja, bo jak nie to albo nasz dach albo sąsiadów przygniecie.
Kiepsko, choć w tej chwili z drugiej strony ni ewyobrażam sobie inaczej niż mam.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies