Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

greg66 19:07, 25 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Mego nie wiem jakie szukasz
https://www.futuregardens.pl/category/byliny/2
tu masz parę
ja też szukam ale jeszcze trochę poczekam.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
anabuko1 20:37, 25 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
sarenka napisał(a)
Czy dobra duszyczka mogłaby mi polecić sklep online z jeżówkami? Gdzie patrzę to już nie ma :/

Ja często kupowałam tutaj ;
http://www.sklep.bylinowyraj.pl/rozwin/jezowka_-_echinacea
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
MalgosiaW 20:58, 25 maj 2019


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
sarenka napisał(a)


Czy czosnki się wykopuje? Miałam w zeszłym roku, teraz nie zakwitły

Zamawiałam ostatnio w tym Bylinowym raju, co prawda ostróżki bo jeżowki u mnie nie chcą rosnąć, a jak chcą to zjadają je ślimaki i byłam zadowolona.
anabuko1 09:17, 26 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
ja czosnków nie wykopuje
I kwitną
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sarenka 09:20, 26 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję dziewczyny za linki

Nie wiem czy się czosnki wykopuje....pierwszy raz je mam i wykupie bo nie są to miejsca idealne
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:21, 26 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, a wiesz,że nie pomyślałam,żeby wpisać w google jakich funki szukam
____________________
Magda W samym sloncu
SlonecznyOgrod 11:08, 27 maj 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Megi, ja taką funkię mam posadzoną w towarzystwie z funkią o odwrotnym kolorystycznie wybarwieniu, mam je w kilku miejscach od wielu lat i tak mi do oka pasuje.
A czosnki to bez wykopywania kwitną, ale sprawdź czym są osłabione, bo może coś je podgryza, przecież możesz przesadzić w inne miejsce, a może za mało słońca mają, no coś musi im widocznie nie pasować, to zmień im miejsce. Należy sadzić na głębokość taką jak ma objętość 2,5 cebuli.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sarenka 13:10, 27 maj 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Daria, dzięki za wiadomość.
Co do czosnków, to one kwiatna ładnie, tylko ta jedna ranga idzie pod.przebudowe, więc muszę wykopać wszystkie tulipany i czosnki żeby móc ogarnąć rabatę do końca, na innej rabacie czosnki zostaną w tym miejscu co są
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaMS 18:46, 27 maj 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Hej przyszłam do Ciebie, u mnie na str.30 -tej jest zdjęcie z białymi tulipanami, jest to rabata pod brzozą.
Bardzo łatwo jest zasadzić łan bodziszków - tak mam pod drugą brzozą, wkładasz w ziemię kawałek bodziszka bez korzonków podlewasz i rosną piękne poduchy Kawałki bluszcza też łatwo wsadzić lub uszczyknięte żurawki tylko wiadomo trzeba utrzymywać stale wilgotne podłoże aż się ukorzenią roślinki a pod hosty trzeba już wygrzebać dołek, dasz radę
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
sarenka 07:32, 02 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, widziałam zdjęcia i podoba mi się tak,że pomyśle jak to u siebie zrobić narazie zostawię to na koniec. Wczoraj akurat przedłużyłem jedną rabatę, przesadziłam rośliny.


Dziś chyba skończę przygotowywać inny fragment i posadzę wreszcie zamówione trawy bo się męczą w doniczkach
Kupiłam trzcinnikow sztuk 5 z planem gdzie je posadzę ale zmieniło mi się i teraz nie wiem gdzie je dać... Carex tak samo....za szybko chyba zamówiłam choć zakupy były bardzo przemyślane to jednak sił i czasu brakuje.

Zdjęć nowych brak niestety
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies