Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 22:10, 09 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No wiesz, trawa zawsze przerasta. Kanty to regulują
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 07:04, 10 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
No wiesz, trawa zawsze przerasta. Kanty to regulują
w innym miejscu tak przerosla, że bordy będą wykopane i normalne krawężniki będą. Nie dałam rady tam tej trawy utrzymać pod kontrolą
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:24, 10 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Ewa, taki może być?
Niestety tych rabat nr 1 i 2 nie mogę za bardzo policzyc, ponieważ tam są jeszcze zarośla z kleszczami nie mam jak się dostać, dopiero będę to musiała oczyścić, ale to może być chyba różnica 1 metra
Ta linia przerywana to borówki tam są


Od bidy może być

Ok, to teraz jeszcze raz, gdzie chcesz co?
Jedna rabata na raz proszę

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:38, 10 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Taką kartkę tylko miałam żeby móc jakoś całość narysować

To na pierwszy ogień to rabata 1
Ona jest najdłuższa, zaczyna się od brzozy i rosną na niej 5 limelight,potem mają być 2 ML,4 Annabelle, 2 ML i 5 limelight. I na tym się kończy bo dalej jest chwadtowistko, rosną tam 3 świerki jako kontynuacja szpaleru Szamragdow. I ona łączyć się będzie z rabata nr 2.
Czy na tą rabatę nr sadzić drzewa?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 16:45, 10 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Taką kartkę tylko miałam żeby móc jakoś całość narysować

To na pierwszy ogień to rabata 1
Ona jest najdłuższa, zaczyna się od brzozy i rosną na niej 5 limelight,potem mają być 2 ML,4 Annabelle, 2 ML i 5 limelight. I na tym się kończy bo dalej jest chwadtowistko, rosną tam 3 świerki jako kontynuacja szpaleru Szamragdow. I ona łączyć się będzie z rabata nr 2.
Czy na tą rabatę nr sadzić drzewa?


Tą rabatę masz od południa i pewnie słońce mocno świeci na taras? Zgadza się?
Posadziłabym tam pewnie jedno większe drzewo, żeby ładny cień rzucało i patelni nie było. Klona odmianowego lub platana zapewne

A tyle hortek się tam zmieści? Na Limki liczyłabym po 1,5 m szerokości, na Anabelki 1 m. Miskanty jak się rozrosną też będą miały lekko 1 m. A przecież musisz mieć dojscie do nich, żeby ciąć hortki. Miskanty za parę lat będziesz musiała dzielić, więc dojście też musi być. No i przydałyby się tam jakieś wypełniacze
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:08, 10 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak, ona jest od południa ta rabata.
Limelight i Annabelle są sadzone co 1 metr. Miskanty będą sadzone co 1,5 m.
Za ciasno? Ewentualnie mogę na jesieni czy na wiosnę przesadzić limelight a posadOc nie po 2 miskanty a po 1 sztuce i też będzie ok?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:10, 10 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, a jaki klon lub platan?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:04, 10 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Tak, ona jest od południa ta rabata.
Limelight i Annabelle są sadzone co 1 metr. Miskanty będą sadzone co 1,5 m.
Za ciasno? Ewentualnie mogę na jesieni czy na wiosnę przesadzić limelight a posadOc nie po 2 miskanty a po 1 sztuce i też będzie ok?


A bedziesz je mocno ciela? Bo szkoda przesadzac, skoro juz ukorzenione.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:10, 10 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Ewa, a jaki klon lub platan?


Platan Minaret, ale nie wiem, czy przezimuje u Ciebie.

Klon np. Autumn Blaze, Brandywine, Celzam, Drummondii, Emerald Queen.

Albo glediczja Gleditsia triacanthos 'Sunburst'.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 23:04, 10 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, chciałabym ciąć tak, żeby kwiaty spore Limelight miały ale czy to się tnie nisko czy wysoko- nie pamiętam ( niestety z braku snu pamięć mam dużo gorszą i to wcale nie jest żart). Koniecznie muszę założyć ksjecik i zapisywać co ważniejsze informacje...

Drzewka pooglądam, mężowi pokażę. I je można też ciąć od góry żeby nie urosły za wielkie?


Pytanko msm- czy te różne sadzone w maju z doniczek zasilać teraz nawozem do róż lub azofoska? ( Dałam do dołka trochę obornika granulowanego)

Teściowa ma gorsza ziemię i u niej obornikiem posypalam jak już były z 1-2 tyg w ziemi. I u niej te hansestadt rostock nie kwitną jeszcze, dopiero będą zaczynać.
Mam nawóz do róż jakiś i azofoske
Sypać czy nie oto jest pytanie
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies