Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 16:58, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
I tu coś trzeba dosadzic bo są tylko 3 tawuły, czosnki przekwitają, Danica jest do przesadzenia.
Na tej rabacie słońce jest aktualnie od rana do godziny 14.




Mam takie rośliny
5 szt Carex variegata
5 szt Karl Foester
2 białe tawułki arendsa
2 juki

I chyba tyle mam.roslin, które nie mają jeszcze miejsca.

____________________
Magda W samym sloncu
malinia 17:01, 09 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Ale masz rowna linie trawnika
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 17:09, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Malwina, aż musiałam sama zerknąć na zdjęcie bo nie zwróciłam uwagi jakiś czas temu robiłam kancik, zarosło już, ale narazie nie będę poprawiać
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:10, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Miałam kupić Seslerie jesienną, ale tam gdzie zamawiałam nie było, mogłaby pójść na obrzeża tam gdzie ta wąska rabata będzie. Kiedyś będzie

____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:32, 09 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)

A wiesz, chyba dałabym je wszędzie gdzie powiesz, że będą pasować
Na stronie 199 jest zdjęcie rabaty ten najdłuższej, nie całej, ale 3/4 długości.

Dziś zrobię zdj tej która w tym roku będzie oczyszczona przy borówkach ( długość około 15 metrów oraz jeszcze mam tą rabatę przy podjeździe, ta ostatnia z trawami i Baronessa. No i jest jeszcze ( będzie) wąska rabata około 100-120 cm i10metrow długa też przy podjeździe.

Porobie dziś zdjęcia, trochę później bo narazie dogorywam



Edit:
A myślałam o grabie fastigata, takie jak u Polinki. Ja się mało znam zwłaszcza na drzewach, a cień by się przydał.
Podobają mi się też te o tych bordowo brązowych liściach- tylko czy każde drzewo można ciąć tak jak tego graba fastigata żeby nie rósł większy niż te 5 m?


Megi, czy masz gdzieś plan całej działki? Bo chyba tylko przód pamiętam...

Trudno mi będzie doradzić, gdzie posadzić drzewa, bez planu, bo przecież nie znam ogrodu na żywo

Graby możesz sadzić jako żywopłot i jako soliter. Polinka dzisiaj chyba pokazywała, jak przycięła swoje.

Jako soliter, wąski, mogą być Carpinus betulus 'A. Beeckman', Lukas i Fastigiata, ale ona chyba najszersza.
Z ciemnymi liśćmi to chyba buk, tak? Bo nie wiem, jakiego graba z ciemnymi liśćmi masz na myśli

Czy te rabaty o których piszesz są na tym planie, który Ci kiedyś zrobiłam?


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:39, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Narysuję, e tak bardzo dokładnych wymiarów chyba nie pamiętam

Na tym rysunku ta rabata gdzie są 3 drzewa to jest ta na ostatnim zdjęciu, ta wąska.

R1- to ta z trawami i Baronessa, zapomnialam dziś zdj zrobić


Rabata bez oznaczeń- wzdłuż ogrodzenia, po prawej tam widać to ta na pierwszym zdjęciu co dodałam ( tam są limelight oraz Annabelle)

Natomiast ta rabata co na drugim zdjęciu jest co zalacyzlam, to jest na rysunku nad borówkami. Tam ma być zamontowany płot lamelowy.
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:50, 09 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Poczekam na plan całościowy Podaj na planie, jakie mają być wymiary rabat
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:27, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, taki może być?
Niestety tych rabat nr 1 i 2 nie mogę za bardzo policzyc, ponieważ tam są jeszcze zarośla z kleszczami nie mam jak się dostać, dopiero będę to musiała oczyścić, ale to może być chyba różnica 1 metra
Ta linia przerywana to borówki tam są
____________________
Magda W samym sloncu
malinia 18:47, 09 cze 2019


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
sarenka napisał(a)
Malwina, aż musiałam sama zerknąć na zdjęcie bo nie zwróciłam uwagi jakiś czas temu robiłam kancik, zarosło już, ale narazie nie będę poprawiać

A tam masz jakieś obrzeze małe czy mi się wydaje?
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
sarenka 19:21, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Malwina, mam tylko przy takiej wąskiej rabacie,tam ekobordy, e ich nie lubimy bo trawa przerasta. Staram się też kancik tam robić co jakiś czas
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies