Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 16:03, 08 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak sobie dumam nad tym grabem fastigata ( chyba dobrze napislaam?) Bo jak tak można ciąć,jak u Polinki to ja jestem za

-Toszka, Ewa co Wy myśliwców o takich ciętych ,formowanych grabach? A te z ciemnymi liśćmi też można byłoby tak ciąć? W jakiej odległości sadzić należałoby od szmaragdów, hortensji i Miskantow?
____________________
Magda W samym sloncu
ElzbietaFranka 23:44, 08 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Megi wybacz, że nie odpisałam, ale dopiero przed chwilą odczytałam u Mirki twój wpis odnośnie tej ciemnej rudbekii.
Nigdzie jej nie dostałam w sklepach w Wawie. Jest w internetowych sklepach nasiennych ale wysyłka plus nasiona to suma duża.
Trzeba polować jeszcze w sklepach. Namówię panią z pobliskiej szkółki może ona sprowadzi bo kilka roślin już sprowadziła jak jej poleciłam.
Aż mi się ostatnio śmiać chciało jak widzę u nich rutewke a w zeszłym roku się wzbraniala.
Wiesz często jest tak, że w tych szkółkach nie mają pojęcia co jest na topie.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sarenka 11:34, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Coś z hortensja się dzieje chyba

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:37, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Elu, dziękuję, że sobie napislas będę w tym roku szukać chyba tej rudbeki,podoba mi się jej ciemny kolor
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 11:48, 09 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Megi, ogrodnikowi, częściej niż czasami, przydaje się lupa. Jesli są bąbelki to szpieciele.
Ale może być mszyca lub przędziorki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anda 11:53, 09 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
sarenka napisał(a)
Tak sobie dumam nad tym grabem fastigata ( chyba dobrze napislaam?) Bo jak tak można ciąć,jak u Polinki to ja jestem za

-Toszka, Ewa co Wy myśliwców o takich ciętych ,formowanych grabach? A te z ciemnymi liśćmi też można byłoby tak ciąć? W jakiej odległości sadzić należałoby od szmaragdów, hortensji i Miskantow?


Wiesz co, pogubiłam się już Gdzie chcesz sadzić te graby? I jakie dokładnie?

Ogólnie graby mi się podobają. Też chciałam je mieć, ale cisy Fastigiata wygrały bo są węższe i mało wymagające
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 12:02, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Megi, ogrodnikowi, częściej niż czasami, przydaje się lupa. Jesli są bąbelki to szpieciele.
Ale może być mszyca lub przędziorki.
Dobrze, że dziewczyny moje lupę mają to sprawdzę, ale raczej bąbelków nie widziałam. Mszyce miałam obok na tawule i jest jeszcze na hakuro więc może to to. Narazie spróbuję naturalnych sposobów
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:08, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Wiesz co, pogubiłam się już Gdzie chcesz sadzić te graby? I jakie dokładnie?

Ogólnie graby mi się podobają. Też chciałam je mieć, ale cisy Fastigiata wygrały bo są węższe i mało wymagające

A wiesz, chyba dałabym je wszędzie gdzie powiesz, że będą pasować
Na stronie 199 jest zdjęcie rabaty ten najdłuższej, nie całej, ale 3/4 długości.

Dziś zrobię zdj tej która w tym roku będzie oczyszczona przy borówkach ( długość około 15 metrów oraz jeszcze mam tą rabatę przy podjeździe, ta ostatnia z trawami i Baronessa. No i jest jeszcze ( będzie) wąska rabata około 100-120 cm i10metrow długa też przy podjeździe.

Porobie dziś zdjęcia, trochę później bo narazie dogorywam



Edit:
A myślałam o grabie fastigata, takie jak u Polinki. Ja się mało znam zwłaszcza na drzewach, a cień by się przydał.
Podobają mi się też te o tych bordowo brązowych liściach- tylko czy każde drzewo można ciąć tak jak tego graba fastigata żeby nie rósł większy niż te 5 m?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:42, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To jest ta najstarsza rabata z hortensjami. Zdjęcie robione spod brzozy ona będzie przez całą długość ogrodzenia i będzie się łączyła z tą na drugim zdjęciu
Nie patrzymy na mnogość chwastów, ale czekam na jakoś deszcz żeby to wyrwać)




Edit. Z tej rabaty do wysadzenia tawula, jedna Annabelle, forsycja i pigwowiec też
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:53, 09 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tu dopiero będzie rabata, taki wąski pasek do skrzynki co tam ja wodac- nie widziałam jak zdj robiłam bo słońce mi świeciło. Za plecami mam domek moich dzieci.
Tu chce posadzic dwie juki szpaler Miskantow Klein Fontane na granicy z działką obok. Trzeba też będzie krawężniki wkopać.w razie co tego miskanta trochę posadzę na działce obok, to nie jest aż tak sztywan granicą jak przesuwne te 20-50 cm
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies