Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 23:54, 16 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Poszukuję info, która szałwia jest bardziej niebieska: blue Marvel czy Deep blue?
Mam między innymi właśnie taką intensywnie niebieska i zastanawiam się co to za odmiana. Wysokość w czasie kwitnienia na pewno ze 40 cm jeśli nie więcej.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:14, 17 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka, czy mogłabyś mi przypomnieć- lepiej zakupić mączkę granitowa czy bazaltową? Chciałabym nią posypywac trawnik, no i do ziemi przed posadzeniem czegokolwiek.
Właśnie dziś miałam trawnik nawozem sypać i nie wiem czy sypać czy czekać aż ta mączke zamówię?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:22, 17 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jeżówki się budzą, te moje mutanty
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 15:27, 17 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sarenka napisał(a)
Toszka, czy mogłabyś mi przypomnieć- lepiej zakupić mączkę granitowa czy bazaltową? Chciałabym nią posypywac trawnik, no i do ziemi przed posadzeniem czegokolwiek.
Właśnie dziś miałam trawnik nawozem sypać i nie wiem czy sypać czy czekać aż ta mączke zamówię?


Na trawnik bazaltowa, ale aby ją wprowadzić do ziemi (w glebie nie przemieszcza się) to najlepiej by było zastosować ją przy aeracji.

Granitowa jest lepsza przy kwasolubnych - borówka, rododendrony, azalie ew. hortensje.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 15:57, 17 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziękuję
To wezmę taka i taka.
Auto jeszcze nie naprawione, ale już mecze męża kiedy pojedziemy, najlepiej zanim upały wrócą
____________________
Magda W samym sloncu
anabuko1 20:46, 17 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
sarenka napisał(a)
Toszka poza środa to cały przyszły tydzień mam nadzieję, że któryś dzień wypali


I różyczka- piękna i pachnąca

Piękna.. teraz róże maja swój koronny czas.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sarenka 09:45, 18 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam.takie czysto kosmetyczne pytanie:
Jeśli taki zamysł mam aby posadzić białe i żółte jeżówki na jednej rabacie plus jukę,która też kiedyś zakwitnie na biało, to co niskiego by pasowało tam jeszcze?
Ewentualnie do żółtych kwiatów jako inny kolor jezowek dobrać i jakie niskie rośliny?


Chciałabym posadzic szalwie może niebieskie czy inne. Z jakimi je kolorami łączyć?


Na tej rabacie z trawami jest różowa róża, jakieś różowe jeżówki i jakie inne jeżówki dać też tam - różowe czy czerwone??


Między Annabelle czerowne jeżówki czy inne proppnuejcie?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:46, 18 cze 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, miło, że wpadłaś m u siebie aż jedna Baronesse, ta żółta rośnie po sąsiedzku
____________________
Magda W samym sloncu
Dominika11 10:44, 18 cze 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Toszka napisał(a)
Też mamy nieużytki i sami kosimy z 1,5m od płotu.
Ewentualnie możesz pisemnie wezwać sąsiada do odchwaszczenia. Są na to przepisy.
o tak u nas ten sam problem, ale my tak samo jak ty kosimy jakiś metr sami, bo wszystko by mi właziło na rabaty
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
polinka 11:47, 18 cze 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
i jaki wybór drzewa?
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies