Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 08:28, 14 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Megi, to larwa komarnicy. One setkami siedzą w ziemi (jesli już siedzą) w skupisku. Są równie niepożądane jak opuchlaki i pędraki, bo żrą korzenie.

Pod nasadzenia szałwiowo, trawowo, perowskiowo ziemia musi być naszykowana z dużą ilością mączki, dolomitu (magnez) i być rozluźniona. obornik tylko pod jeżówki. I jesli byś w tym zestawie dała seslerię jesienną lub stipę to będzie dobrze. A jeżówki wiosną nawozić będziesz punktowo np. rozpuszczonym owczym granulowanym obornikiem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 08:39, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszko, fajnie,że zajrzałas zapisze sobie w kajecie co radzisz

Mam takie pytanie: znajomi posadzili hortki ogrodowe ( nie przygotowali ziemi a mówiłam to czego nauczyłam się od Ciebie) i posadzili trawy. To wszystko posadzili w tym tygodniu. Czy te hortki to trzeba codziennie podlewać czy co drugi dzień wystarczy? Choć pewnie i tak zrobią jak chcą

Moja rabata trawiasto- rozchodnikowo- jezowkowa wygląda cudnie, a wystarczyło dobrze przygotować glebę
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 08:59, 14 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Hortki ogrodowe mogą się bardzo zemścić jeśli ziemia nie jest z natury kwaśna i próchniczna. I tak, ogrodówki bez podlewania natychmiast mdleją. Ale jak to mówią: ich cyrk, ich małpy

sarenka napisał(a)
(...)
Moja rabata trawiasto- rozchodnikowo- jezowkowa wygląda cudnie, a wystarczyło dobrze przygotować glebę

Hi, hi, widzisz, dyplom w ogrodzie nie jest potrzebny, wystarczy wiedza ze szkoły podstawowej...jeszcze kilka lat, a sobie wszystko przypomnisz jak będziesz odrabiać prace domowe (z dziećmi)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 09:08, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Hortki ogrodowe mogą się bardzo zemścić jeśli ziemia nie jest z natury kwaśna i próchniczna. I tak, ogrodówki bez podlewania natychmiast mdleją. Ale jak to mówią: ich cyrk, ich małpy


Hi, hi, widzisz, dyplom w ogrodzie nie jest potrzebny, wystarczy wiedza ze szkoły podstawowej...jeszcze kilka lat, a sobie wszystko przypomnisz jak będziesz odrabiać prace domowe (z dziećmi)

____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:25, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Będę przygotowywac, ale nie u siebie, dołki pod: dereń jadalny ( dodać dolomit, mączkę, kompost/obornik
Pod azalie ( kora+mączka granitowa,fusy, kawy,kompost/obornik)
Trzmielina oskrzydlona- nie wiem .
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:37, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy już jest odpowiednia pora na wertykulacje, dosiewki o nawóz jesienny?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:31, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy kupujecie online cebulki czodnkow? Bo chciałam kupić czosnek główkowaty w większej ilości. Polecacie jakieś miejsce?
____________________
Magda W samym sloncu
Toszka 17:34, 14 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pod trzmielinę oskrzydloną dolomit. Z resztą ona sama wytwarza dość silną "zasadową" mikoryzę.

Czosnki główkowe można dostać w Biedrze, Lidlu i marketach budowlanych. Są też sklepy internetowe z cebulami w nazwie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sarenka 21:10, 14 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Pod trzmielinę oskrzydloną dolomit. Z resztą ona sama wytwarza dość silną "zasadową" mikoryzę.

Czosnki główkowe można dostać w Biedrze, Lidlu i marketach budowlanych. Są też sklepy internetowe z cebulami w nazwie

O trzmieline będę pamiętać.
Czosnki znalazłam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:01, 15 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Naszła mnie taka myśl...chodzi o Szmaragdy. Nie dawno się przekonałam jak płytkie i jak rozległe korzenie mają...i tu zaczynam się zastanawiać czy wzdłuż ogrodzenia,gdzie będzie szary płot lamelowy sądzisz te szmaragdy ( mam posadzonych 6 szt narazie, brakuje jeszcze z 10...i zastanawiam się czy je przesadzić ( mam w razie co miejsce poza działka) ale co wtedy posadzić i czy jeśli byłyby same liściaste to zimą nie będzie za łyso?

Napiszcie mi swoje spostrzeżenia, przemyślenia, podrzucie pomysły
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies