Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 16:36, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Megi, ale ten grab urośnie duży, na ponad 10m. Ty chcesz takie duże drzewo?

Jeśli podoba Ci się Pissardi to sadź Kanzana już nie chcesz? Bo myślałaś chyba o Kanzanie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 16:48, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Megi, ale ten grab urośnie duży, na ponad 10m. Ty chcesz takie duże drzewo?

Jeśli podoba Ci się Pissardi to sadź Kanzana już nie chcesz? Bo myślałaś chyba o Kanzanie?


Zdj róży później dodam.

Pissardi będę sadzić. A co byś posadziła tam w ten róg działki?
Bo kanzan miało być tam na nowej rabacie gdzie cisy może będą.moze coś kolumnowego? ( Przypomnę,że ta rabata ma 150 cm szerokości)

Miałam sadzić na rabatę z Rozplenicami dąb błotny, ale chyba trochę przy drogi jest.

Kanzan będę szukała bo nie znalazłam narazie w okolicy ( tylko jakieś takie szczepione chyba na wysokości 60 cm chyba
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 17:01, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
W ten róg kolumna fajnie by się wpasowała. Może Amanogawa albo jarząb Autumn Spire, to samo co Flanrock.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 17:19, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, a wtedy nie robić już w tym miejscu żywopłotu z tuj ( bo tam jest jak się patrzy na ten róg i widać ten płot lamelowy to w prawo jest żywopłot
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:35, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
PRzy okazji jeżówki, ciekawe kwiaty mają

i barobessa
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:53, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tak sobie wymyśłiłam, że tu mogłaby powstać rabata. Wcześniej myślałam, że mogłaby być spora- na całą szerokośc tarasu (4 m z tym,że przy domu będzie chodnik), ale teraz tak myślę,ze ta rabata może by wystarczyła tylko do miesca włączenia drzewk?które tam rosną ( czyli miałaby ze 2 m szerokości[] ( dwie sztuki
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:03, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
sarenka napisał(a)
Ewa, a wtedy nie robić już w tym miejscu żywopłotu z tuj ( bo tam jest jak się patrzy na ten róg i widać ten płot lamelowy to w prawo jest żywopłot


Mysle, ze jednak tak, z zywoplotem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 18:45, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)


Mysle, ze jednak tak, z zywoplotem.


tylko jeśli Jarząb jest słońcolubny to tam bedzie miał cień, chyba,że jakies 3-4 m od żywopłotu posadzę to wtedy będzie ok

A kiedy lepiej sadzić drzewa? Na wiosne czy an jesieni?

Kanzan jeśli uda się znaleźć to bym dała do rozplenic. Zostaje jeszcze rabata na przeciwko ( narazie łysa jest, ale jeśli cisy wypala to będzie lepiej- i tak myślłam czy tez kolumnowe by pasowało czy inna koroną? Ale nie Amanogawa- ona bardzo ładnie kwitnie, ale odnoszę wrażenie, że to dosyc delikatne drzewo
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:48, 19 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy są brzozy, które nie rosna ogromne? M
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 18:50, 19 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Drzewa lepiej sadzic na jesieni. Jest wtedy jednak bardziej wigotno, po podlaniu wilgoc dluzej utrzymuje sie w glebie. Ta jest ciepla jeszcze i korzenie moga w spokoju rosnac.

Nie wiem, ktora to rabata naprzeciwko Pogubilam sie.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies