Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 10:57, 11 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, ta rabata składa się z hortensji- limelight,potem Annabelle i limelight.kazda grupa hortek oddzielona jest dwoma.miskanyqmo.
Przed miskantamk są posadzone po 1 sztuce Danica.przed limelight rosną Red baron sprzed Annabelle stupa i niska Carex. Do tego posadziłam parę jezowek różowych
Nie ma mnie w domu, nie.mam zdanego zdjęcia.

Właśnie byłam drzewka obejrzeć- Pissardi znalazłam,że korona zaczyna się od 100cm.
Znalazłam też Grab Fastigata i Klon palmowy i jakieś 3 inne klony, nazwy mam zapisane
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 07:22, 12 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Drzewka znalazłam takie
Klon Red Royal
Klon Crimson Sentry
Grab Folis Argentovariegata ( chyba za szeroki na naszą działkę)
Grab Fastigiata
Klon palmowy Atropurpureum
Pissardi
Brzozy i dęby też były, ale nie zapisałam jakie
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 09:55, 12 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Bardzo się cieszę, że przekonałaś się do drzew
Z wymienionych przez Ciebie mam graby Fastigiaty, uwielbiam je
Brzozy doorenbosy teraz będę sadziła i już się doczekać nie mogę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Dominika11 10:17, 12 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja ma jak ci już wiadomo Pissardii i dwa klony tylko inne odmiany i brzozę Youngii.
ale cieszę się, bo chyba samo zrobiło mi się miejsce i wsadzę brzozę brodawkowatą o bordowych liściach i może brzozę czarną - podoba mi się jeszcze wiąz Camperdowni, ale szukam dla niego miejsca
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
sarenka 20:41, 12 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AnnaCh napisał(a)
Bardzo się cieszę, że przekonałaś się do drzew
Z wymienionych przez Ciebie mam graby Fastigiaty, uwielbiam je
Brzozy doorenbosy teraz będę sadziła i już się doczekać nie mogę
Aniu, też się cieszę nie długo,ale parę lat to trwało
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:41, 12 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dominika11 napisał(a)
ja ma jak ci już wiadomo Pissardii i dwa klony tylko inne odmiany i brzozę Youngii.
ale cieszę się, bo chyba samo zrobiło mi się miejsce i wsadzę brzozę brodawkowatą o bordowych liściach i może brzozę czarną - podoba mi się jeszcze wiąz Camperdowni, ale szukam dla niego miejsca


Nie słyszałam o takich brzozach, muszę poczytać i nich
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:47, 12 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu- galgAsiu- dzięki za linki. Znalazłam już cisy,np jest np Robusta albo Kolumna, Erecta - nadadzą się na żywopłot? Bo chce takie, które owoców nie zawiązują.Patrzyłam w tym pierwszym linku
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 21:00, 12 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, myślę, że w przypadku żywopłotów nie powinnaś mieć problemów z owocami. Przycinanie 2-3 w sezonie (tako rzecze Toszka - żeby był gęsty i "misiaty") skutecznie zlikwiduje problem.
Nie mam żywopłotu cisowego, więc nie powiem na bank, na pewno Hicksii i Hilli są polecane. Najlepiej zajrzyj do wątku cisowego (nie byłaś tam kiedyś? - tak coś kojarzę ) i tam poszukaj/ popytaj. Nie chcę wprowadzić Cię w błąd.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 06:42, 13 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu, byłam tam w tamtym wątku, muszę poczytać go więcej
____________________
Magda W samym sloncu
anka_ 07:46, 13 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
sarenka napisał(a)
Asiu- galgAsiu- dzięki za linki.
Dziewczyny a mogę i ja prosić o namiary?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies