Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

AnnaMS 17:29, 10 wrz 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Megi 20 stron wstecz przeczytałam, wiadomości nabyłam Czekam na fotki, na pewno coś działasz, podziel się ładne masz trawki, grube jeżówki, hortki o dużych kwiatostanach, hostę piękną zieloną - też kiedyś ją miałam, stara odmiana ale piękna (musiałam wywalić przez wirus hostowy ...) a ta fotka z rozchodnikiem i kwitnącą trawą jest śliczna
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
sarenka 18:33, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Część Aniu u mnie więcej gadania,a mało roboty ,a jeszcze mniej zdjęć ta hosta o której piszesz to nie u mnie, ja nie mam tyle cienia żeby posadzić.
Choć teraz przyszło mi do głowy że w sumie to mam taki zakątek, gdzie nikt nie chodzi, ale cień ram jest i można byłoby posadzić cieniolubne mam jakieś 20 sadzonek małych takich zielone białych host. O, to jest rzecz do przemyślenia
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 19:50, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Megi, ta moja Pissardi zaczyna mieć konary na wysokości 90cm, ale korona tak naprawdę zaczyna się jakieś 20cm wyżej bo konary idą do góry dość wąsko i dopiero wyżej się rozszerzają.

Ty chcesz posadzić tę Pissardi w którym dokładnie miejscu? Pośrodku tej luki pomiędzy hortkami i miskantem czy tam gdzie ten pręt z tym białym czymś? To ujęcie boczne rabaty i nie widać dobrze odległości w sensie proporcji. Ile tam jest miejsca pomiędzy Limkami a ML?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 20:17, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia, tam między miskantem a hortka jest 2m odległości( ale dla pewności sprawdzę czy nie 2,5) Nie mówię,że w jednej linii by to miało być, raczej tak trochę do przodu żeby za blisko tuj nie bylo.
To taka 80 cm też byłaby ok. A może jednak to drzewko jest za niskie i wyższe szukać dalej?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 20:35, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
A co chcesz posadzić pod Pissardi???

Wiesz co, ja nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie czy Pissardi będzie za niska czy nie (w sensie całego drzewka a nie pnia). Masz obawy, że będzie za niska bo...? Ona ma Ci coś zasłaniać???

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasiolaaa 20:38, 10 wrz 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
rozchodnik piekny faktycznie ciekawa odmiana ciekawa jestem co to za trawka tam dalej w tle z kotkami rozplenica jakas ?
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
sarenka 20:42, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia- drzewko ma wypełnić lukę- miała tam być hortensja, ale to nudny taki szpaler chciałam urozmaicić no i te nasadzenia drzew od jakiegoś zacząć

Kasia- chodzi Ci o Rozplenice Hameln?
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 20:46, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
sarenka napisał(a)
Kasia- drzewko ma wypełnić lukę- miała tam być hortensja, ale to nudny taki szpaler chciałam urozmaicić no i te nasadzenia drzew od jakiegoś zacząć



No to moim zdaniem będzie ok i nawet tak niżej rozgałęziona będzie spełniać tę rolę. Tylko musisz ją czymś podsadzić bo dołem będzie pusto.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 20:53, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu- trawa podsadzic? Czymś innym? Mam tam Red baron a,to go trochę muszę przesadzić na wiosnę.
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 20:59, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
A możesz pokazać te rabatę szerzej? Z większej odległości? Co tam jest za tą danicą???

Sam Red Baron to za mało.
Może jakaś inna trawa taka bardziej kępiasta typu rozplenica albo sesleria jesienna.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies