Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 15:57, 08 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasya napisał(a)


No teraz były...
Kolejny weekend kiermasz roślinny w skierniewicach

Dzięki. Muszę sprawdzić czy połowica będzie mieć wolne czy nie





Szukam klonów
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 17:31, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, fajne klony ma Hania - Gruszka, a ja kilka od niej skopiowałam i jestem nimi oczarowana. Mam klon tatarski Ginnala Acer tataricum ginnala, klon ussuryjski Acer pseudoseboldianum i klon ściętolistny Acer truncatum. Hania ma jeszcze strzępiastokorego Acer griseum, Henry'ego. Nie wiem, czy jakiegoś nie pominęłam . Wszystkie są piękne i niewysokie. Bardzo dużą ofertę klonów ma ta szkółka - warto tam zajrzeć choćby w celach poznawczych .
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 07:03, 09 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu-na pewno zajrzę do Hani
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:40, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wczoraj skosilam trawę,coś tammpprobilam, a dziś zimno dla rozgrzewki z rana kancik, może nie idealny, ale przy okazji troszkę rabate poszeszylam o kilka cm
Plan mam,żeby zrobić resztę kantów i trochę ziemię pokopać jeszcze ale coś czuję,że dziś nie uda
Telefonu nie miałam ze sobą to zdjęć brak
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 13:47, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Rozchodnik bez nazwy. Podbaja mi się takie ładne kwitnace na ciemny róż. Ten Goodbud wyglada intersująca, i inne też
Wiecie może czemu jezówki (to chyba te Magnus te wysokie ponad metr) takie grubaśne pędy puściło? Nie przepadam za ta jeżówka. Będę je wysadzac stąd, ale nie wiem czy teraz we wrzesniu czy na wiosne? ( siałąm je z nasionek)
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 13:51, 10 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, jest taka zasada - rośliny kwitnące jesienią przesadzamy/dzielimy wiosną, te kwitnące na wiosnę -jesienią. Toszka ostatnio tak fajnie mi tłumaczyła na przykładzie traw: jak kwitną, to są już zajęte prokreacją i nie mają głowy do korzenienia się, stąd większe prawdopodobieństwo niepowodzenia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 13:58, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Mnie też się ten Goodbud podoba. A jeżówka wygląda całkiem normalnie wg mnie.
Dziś u mnie zimno i ponuro, brrr.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 13:58, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
O Asiu, nie wiedziałam, ale już będę wiedzieć Dzięki To nech sobie siedzą,ale jakos nie moge im znależć miejsca tym jezówkom ze względu na te gabaryty
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:02, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasiu, u mnie też zimnica, dzieci jak odprowadziłąm do szkoły to wrćóiłam, kurtkę zdjęłam i wzięłam się za robotę to od razu się cieplej zrobiło Zastanawiam się co zrobić z zerwnaą darnią- czy dać na dno kompostownika czy odłozyć do góry korzeniami w miejscu gdzie rosną chwasty/trawa ,ale chce tam posadzić rośliny, które w ogródku mi z jakichs powodów nie pasują ( takie przedłuzneie działki za bramą juki już tam rosną, a myślę,żeby dac tam rudbekie, może te jezówki, tawułę japońską, parę tujek, żeby sie osłonic od sasiadów.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:05, 10 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Tu jest to miejsce na Pissardi.
Edit. Albo inne drzewo
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies