Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Toszka 17:11, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Misia napisał(a)
Wiesz Megi, że ja zawsze zastanawiałam się jak się dołuje doniczki wydawało mi się że to tylko dołek wykopać i wsadzić roślinkę z doniczką całe szczęście ze nie musiałam nic dołować, bo chyba by mi padło hihi


Najważniejsze aby dołować w zacisznym miejscu, w cieniu, tak by styczniowo-lutowe słońce nie wysuszyło roślin.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zakrecona 13:08, 25 wrz 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ale jeżówa
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
sarenka 18:21, 25 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)


Najważniejsze aby dołować w zacisznym miejscu, w cieniu, tak by styczniowo-lutowe słońce nie wysuszyło roślin.

No,a ja wtedy w takim słoneznym miejscu zadołaowałam Grunt, że przezyły To teraz już wiem, gdzie zadołować



Magda,
jeszcze mam takie jezówki co maja dwa kwiaty na czubku połączone ze sobą
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:06, 26 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601


____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:14, 26 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dziewczyny, mąż mówi,że Pissardi to lepiej posadzić przy podjeździe do tych moich Rozplenic, rozchodnikow, jezowek,hakone ( i w przyszłości będą też zimozielone kulki)

Czy to dobry pomysł?
.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:57, 27 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jakiś leśny klon
____________________
Magda W samym sloncu
anabuko1 08:41, 30 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
sarenka napisał(a)



Pięknie .Ja swój rozwar muszę przenieś. bo jest nie widoczny.Inne roślinki go dominują
Hortensja i jeżówki śliczne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sarenka 08:48, 30 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu,a wiesz,że ja nie wiedziałam jak nazywa się ten kwiat,a teraz już będę pamiętać,że to rozwar. Jak się o niego dba? On dwa razy kwitnie?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:07, 30 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Zastanawiam się czy świdośliwa potrzebuje dużo miejsca?

Wiem, że ten temat drzew h mnie jest zapewne męczący i wcale się nie dziwię

Temat jarzaba nie jest do końca pewny - mamy w domu różnice zdań i szukam czegoś o takim kolumnowym czy stożkowym kształcie...
Grab fastigata, jarząb, amonogawa( czy ona faktycznie jest chorowita?)

Z okrągła korona i nie wielkie to dąb błotny, Pissardi, dąb Green Pillar

Z inną korona to kanzan, świdośliwa ( lamarck, ale są inne nie wiem czym się różnią), klon ginnala,ussuryjski, klon Atropurpureum, klon Crimson Sentry


Takie drzewa się u mnie przewijają...
Pissardi miała iść do Red baron a, ale chyba tam za czerwono ( teraz jeszcze żurawki też się czerwienią) więc coś innego by tam musiało iść

Do Rozplenic przy podjeździe albo dąb błotny albo kanzan


Na rabatę na przeciwko tej rabaty z Rozplenicami to Jarząb lub kanzan


Chętnie bym posadziła coś co ma stożkowa koronę albo kolumnowa, ale to chyba bardziej jako soliterr a nie na rabatę bo to więcej miejsca potrzebuje?? Albo w róg działki


Chętnie bym gdzieś posadziła coś wielopiennego- to też więcej miejsca trzeba szykować?


____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 09:33, 30 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Oj Megi, bojam się, że zima Cię zastanie z tymi dywagacjami, tylko nie wiem, którego roku .
Powiem Ci, jak ja to robię, może w czymś to pomoże .
Primo - biorę kartkę, ołówek / długopis (ołówek lepszy, można wymazać). I piszę:
Secundo - które mi się podobają i dlaczego (pokrój, kolor liści, przebarwienia, zapach, docelowa wielkość, pożytek dla ptaków / owadów, wymagania dot. gleby)
Tertio - wybieram miejsca, w których będę sadzić i dlaczego tam - ramy ogrodu, cień, przesłona, itp.
Quatro - dopasowuję drzewo / krzew do miejsca, najczęściej kilka opcji
Quinto - rysuję, chociażby schematycznie, jak to wygląda. Idę w ogród i patrzę. I chodzę, i patrzę, i chodzę, i patrzę.
I jak jestem już po preselekcji, to zapraszam innych do pomocy. Bo mam wrażenie, że zakręciłaś się jak domek ślimaka i co zobaczysz jakieś drzewko, to je chcesz... A potem masz uczucie straconego czasu, energii, łapiesz doła… No szkoda życia na takie rzeczy ! Wcale nie mówię, że mój sposób jest dobry dla Ciebie, ale zawsze możesz spróbować . A jeśli masz odczucie, ze się wcinam - to przepraszam Ale tak mi się widzi, ze męczysz się okrutnie z tymi drzewami...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies