Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

basia3012 23:42, 15 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
sarenka napisał(a)
Basia, odp u Ciebie chyba wyżej szczepione będą lepiej wyglądały jeśli hortensje chce między nimi. Tak myślę

Zamiast Teddy wymyśliłam Cyprysik Nana Gracilis, na zdj wygląda ładnie i wolno rośnie


Cyprysik Nana Gracilis mam od kilku lat. Bardzo ładny jest.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 06:41, 16 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
basia3012 napisał(a)


Cyprysik Nana Gracilis mam od kilku lat. Bardzo ładny jest.
no ładniutka jest i chyba bardziej wolno przyrasta
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:29, 16 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Plany planami, rysunki rysunkami a życie życiem- czyszczę, przygotuje miejsce na rabatę, myślę że jutro - pojutrze skończę. Okazuje się,że jeśli między Pissardi ma być odstęp 3 m to nie wejdzie tam 4 sztuki tylko 3 i to w półokręgu.
Ustawiałam doniczki to się wydaje,że te odległości od siebie drzew i hortensji są bardzo duże,ale zdaje sobie sprawę,że po 3 latach krzewy już lepiej będą wyglądała a z czasem i drzewa.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:44, 16 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:49, 16 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Takby to mniej więcej wyglądało. W róg nie pójdzie drzewo.
____________________
Magda W samym sloncu
deszczowymaj 20:27, 16 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wydaje mi się,że za dużo hortensji,będzie tłok ..ja mam pisardii też posadzone co 3m i między nimi po 2 hortki a za każdą pisadrii tawuła szara
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mrokasia 20:38, 16 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18135
sarenka napisał(a)
Plany planami, rysunki rysunkami a życie życiem- czyszczę, przygotuje miejsce na rabatę, myślę że jutro - pojutrze skończę. Okazuje się,że jeśli między Pissardi ma być odstęp 3 m to nie wejdzie tam 4 sztuki tylko 3 i to w półokręgu.
Ustawiałam doniczki to się wydaje,że te odległości od siebie drzew i hortensji są bardzo duże,ale zdaje sobie sprawę,że po 3 latach krzewy już lepiej będą wyglądała a z czasem i drzewa.


Właśnie dlatego ja wolę planować w terenie. Jak sobie poustawiam rośliny albo choćby doniczki to od razu więcej widzę . A odstępami pomiędzy roślinami się nie martw. Czekając na rozrost roślin możesz wypełnić luki bylinami i trawami .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 21:45, 16 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asia, ustawiłam po 1 hortensji między nimi i dwie po boksach z tyłu każdego drzewa, to za dużo? Moglabys u mnie lub u siebie wkleić zdjecia? Muszę zobaczyć bo już mi się miesza wszystko
Kasia, jakieś zimozielone mąkę cisie posadzę, kwitnące jeżówki lub rozchodniki, carexy i będzie ok. Tak myślę
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 21:53, 16 mar 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18135
Pomiędzy mogłabyś wetknąć kolumnowe cisy -wykrzykniki albo kulki.
Hortki licz, że będą miały ponad metr lub półtora szerokości.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 22:30, 16 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)
Pomiędzy mogłabyś wetknąć kolumnowe cisy -wykrzykniki albo kulki.
Hortki licz, że będą miały ponad metr lub półtora szerokości.

Dwa cisy będę miała.

Jakbyś ustawiła hortensje bo ja też jak patrzę to za dużo ich jakoś.ncxy z tyłu dać coś innego?

Edit. Patrzyłam na tą tawułę szara,ale ona chyba za duża bedzie. Od siatki bedzie max 1,5 drzewa posadzone. To chyba coś mniejszego musiałoby być
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies