Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 17:53, 07 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
W sumie odpada wszystko, co się może złamać pod śniegiem. Najlepiej posadzić byliny, które zimą znikną i nic ich nie uszkodzi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
UrsaMaior 18:16, 07 kwi 2020


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8192
Moja znajoma ma pod takim dachem hortensje. Nawet jak się połamią, to i tak nie szkodzi.
____________________
ogród pod lasem
sarenka 21:04, 07 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ewa, no tak myślałam, ale żeby też dać duże, no chodzi za mną Pomponella...

Iza- w sumie to też jest pomysł dobry! A przed nimi byliny, no i te róże, tak że 3 krzaczki

Na zfj nie widać za dobrze,ale zaraz za orlikami rosną dwa krzaki Sundae fraise- to musiałabym im nowe miejsce dać, a tu na długości posadzić te co zamówiłam- Mont blanc- ale tylko 5 sztuk zamówiłam


I od razu zadań pytanie- co ile lat dzielić sadzonki orlików? I kiedy to się robi, jesienią?
____________________
Magda W samym sloncu
deszczowymaj 21:17, 07 kwi 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Też popieram pomysł z posadzeniem bylin może jeżówki jakieś tu i ówdzie hortensje bukietowe też fajny pomysł i różyczkę wpleść w to wszystko można

O orlikach ostatnio czytałam że są to byliny krótkowieczne, żyją ok4lat ..więc chyba dobrze po 3latach odmłodzić ..z tym ,że nie przepadają za tym , no ale innego wyjścia nie ma
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Anda 21:54, 07 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Orlików raczej się nie dzieli, tylko pozwala im się wysiewać...

Nie wiem, czy pomysł z różą tam jest dobry. U mnie prawie nigdy nie ma śniegu, więc na moją nic nie spada. Musiałabyś wypróbować, czy będzie jej to szkodzić czy nie.

Jeśli tam masz tylko 50 cm to przed hortkami raczej jedynie niskie bylinki, zadarniacze, mogłabyś dać. Wyższe pomiędzy hortki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 21:56, 07 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To teraz która chętna mi to jakoś rozplanować te rośliny

Asia- one się ładnie rozsiewają, nawet nasiona zebrałam żeby wysiać i nie pamiętam gdzie je położyłam na szczęście 8 nowych sadzonek się wysialo
Tą sadzonka co mam właśnie ma ze 3-4 lata pewnie, sporą jest
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:39, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ehh to ja w zeszłym roku zamiast dać im się wysiać to zebrałam nasiona....no cóż, mam nadzieję,że teraz już zapamiętam


Ewa, to wcale szerokiej tej rabaty nie trzeba robić skoro tylko na hortensje, tak 1,5 m też będzie dobrze? Dom ma długość 10 m, biorwcmpod uwagę,że rabata przy podjeździe jest o szerokości 2 m to ta przyszła będzie miała 8 m. Czy zatem przesadzać Sundae fraise i pierwsza hortensje Magical posadzić na jej miejscu?
Pewnie przed mogłabym posadzić rozchodnikow ( te o brązowych Łosicach byłyby ok? Może coś z traw? Mam do wyboru trzcinnika karl foester,stipa,carexy. No i jeżówki różowe. Mam też roślinę,której nazwy nie mogę zapamiętać...jej zdj jest na stronie 364, takie srebrne listki ma
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:10, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Popatrzyłam na ilość tulipanów- nie wiem czy na te kilka setek to posadziłam to będzie kwitło do 100 szt. Choć na moje około to z 60-70 sztuk. Nie wiem czy to nie szkoda pieniędzy na jednoroczne cebulowe. Oddziele tylko te co mam stara odmianę- czerwone i będę je sądziła, reszta to tylko same liście. Choć z drugiej strony to mam nadzieję,że słuchając pana Grzegorza to po podsypaniu ich nawozem wzmocnią swoje cebulki i da się jeszcze z nich kwiaty wyhodować


No smutno mi,że w tym roku nie będzie u mnie tak kolorowo

A i wczoraj przy rozy takie coś znalazłam, czy to opuchlak?
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 10:22, 08 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Megi, jeśli chcesz robić rabatę z hortensjami i bylinami to 2m byłoby dobre, żeby posadzić jakieś byliny również przed hortensjami. Rozchodniki potrzebują miejsca

Pisałam tylko o tej pod domem, 50 cm. Wtedy już sama hortensja będzie miała mało miejsca. Pod nią możesz posadzić zadarniacze wysokie na 10 cm albo nic. Pomiędzy hortensje możesz posadzić np. jeżówki i trawy

To na zdjęciu to nie opuchlak. One są białe i bardzo małe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 13:22, 08 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
To będę kopać na dwa m. Mąż chce robić jakie fale- czy co,a mi się to średnio widzi bo wszędzie są kąty proste i tu mamy odmienne zdanie
Dziś się wezmę to do świąt trochę zrobię. Hortensje już do mnie jadą więc przed świętami będą
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies