Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

sarenka 07:46, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Posłałam wczoraj tulipany bo dostały nawóz,posłałam hortensje bo dostały granulowany obornik a w nocy przymrozek był
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 08:07, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ania, no właśnie nie wiem czy za dużo by nie było.

Fastigiata to masz na myśli graby? To musialabym ustalić kto z wysokości by ciął to drzewo- ja czy mąż. Polinka wiem,że je tni na wiosnę.


Tak się zastanawialam w nocy nad ta rabata jaka chciałabym żeby była-
Na początku myślałam, żeby była taka przy linijce wszystko, teraz symetria nie musi być zachowana- wiem,że i wtedy będzie ładnie myślałam aby drzewa były szczepione- teraz myślę, że nie musi- nie wiem czy pasowałoby posadzić wielopniowe drzewo np. Pissardi ( tzn nisko szczepione) ale czy tam za mało miejsca nie ma na takie nasadzenia.
Nie wiem czy nie namotałam. Ogólnie chciałabym aby było po prostu ładnie, nie musi być to szpaler tylko po prostu rabata z drzewami, z tymi paroma hortensjami jeśli nie posadzę dalej tuj to będzie szersza ta rabata niż te 2,2m od ogrodzenia i 1,5 od tuj
____________________
Magda W samym sloncu
Kasya 08:20, 05 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41735
sarenka napisał(a)
Posłałam wczoraj tulipany bo dostały nawóz,posłałam hortensje bo dostały granulowany obornik a w nocy przymrozek był

U mnie wczoraj -5 a dzisiaj -5,5
Podlewalam wczoraj ogrod
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
sarenka 08:23, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasya napisał(a)

U mnie wczoraj -5 a dzisiaj -5,5
Podlewalam wczoraj ogrod

Mam nadzieję, że to nie zaszkodzi naszym roślinom
____________________
Magda W samym sloncu
Anda 11:41, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
sarenka napisał(a)
A- Amanogawy
P- Pissardi
Ma to sens? Pomiędzy Pissardi nr 1 a2 oraz 2 a 3 dać po 2 hortensje
A pomiędzy Amanogawa a Pissardi nic lub Gracki ( mam parę sztuk, które okazały się innymi Miskantami niż zamawiałam)


Megi, zamiast Pissardi możesz posadzić Nigry na pniu.
Nie wiem, po co chcesz jeszcze dosadzać tam Amanogawy. Wg mnie nie pasują. Poza tym skoro masz tam skrzynie warzywne, to słońca powinno być jak najwięcej. Posadziłabym tylko trzy drzewa plus hortensje i jakieś byliny miododajne przy nich

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:55, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Cześć Ewa
Podoba mi się Twój pomysł, też coś podobnego chodziło mi głowie, właśnie usiadłam i zaczęłam znowu rysować

Powiedz mi, bo nadal nie ma, więc można jeszcze pozastanawiac- czy sadzić tam po całości tuje? Bo na ogrodzeniu będzie płot lamelowy,a tuje to wiem,że to straszne pijusy i będą konkurować z drzewami, hortensjami i innymi roślinami

Tak myślałam by w plecach posadzić w razie co te moje Gracki bo nie mam pomysłu gdzie je posadzić.

Teraz rośliny z najniższego piętra szukam co prócz rozchodnikow,które późno kwitną można posadzić.



Z tych co znam i lubię to niebieska szałwia, jeżówki biale albo różowe , mam też chyba czyśćca wełnistego lub coś podobnego co nie wiem co to, mam tawułki arendsa w ilości 2 sztuk bulwę, mam tawuły japońskie różowe.
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:00, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dobrze rozumiem,że szczepiona Nigra tak samo jak Pissardi nie urośnie wyższa niż jest szczepienie? Tylko sama korona wtedy rośnie, tak?
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 12:01, 05 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Każde szczepione drzewo tak ma. Pień na wysokość już nie urośnie, tylko na szerokość.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 12:22, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AnnaCh napisał(a)
Każde szczepione drzewo tak ma. Pień na wysokość już nie urośnie, tylko na szerokość.

Dzięki potrzebowałam tej informacji,żeby się upewnić bo czasem to już nie wiem jak się nazywam a co dopiero o roślinach
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 12:24, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Jeszcze mam pytanie, a jak w takim ustawieniu drzew pasowałyby nisko szczepione? Wizualnie jakby to wyglądało? Czy lepiej jednak wysoko szczepione?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies