Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 11:31, 02 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33347
Megi, jestem, ale pozniej przysiade na dluzej. Musze troche pomyslec nad tym
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 11:34, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Anda napisał(a)
Megi, jestem, ale pozniej przysiade na dluzej. Musze troche pomyslec nad tym


Dziękuję to nie jest bardzo pilne
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:21, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Róże posadzone.
Podsypalam też tym granulowanym trochę roślin. Powinnam częściej to robić
Od razu samopoczucie lepsze jak coś się na świeżym powietrzu porobiło
____________________
Magda W samym sloncu
mrokasia 16:39, 02 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17977
Megi, sorki, ja się pogubiłam. Nie wiem o której / których rabatach teraz myślisz... Chodzi Ci o rabatę przy domu (tam gdzie przerywana linia) czy o tą naprzeciwko tarasu z brzozą czy jeszcze inną? Gdzie te Pissardi miałyby by być? Amanogawy planowałaś przy podjeździe, chcesz je powtórzyć przy Pissardi?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 23:16, 02 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kasia,to ta sama co Pissardi mają być- wydawało mi się,że pisałam o tym,że nie tylko fragment,ale cała długość mogę obsadzić 16 m(przy płocie,gdzie częściowo są tuje to co widać na zdjęciu co wczoraj dodałam ). Narazie nic innego nie planuję odnośnie nasadzeń w innych częściach ogródka.

Zdaje sobie sprawę, że nie ma co mieszac i pytać w tym samym czasie o dwie, zresztą,uważam, że na chwilę obecną to bez sensu bo jeszcze nie jest nawet cokolwiek zaczęte. Tu mam na myśli rabate pod domem ( nie przy tarasie bo tam już rabta jest, brzydka bo brzydka, ale jest
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 18:04, 04 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy te największe liście żurawek powinnam przyciąć?
Kiedy się przycina berberys?
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 19:45, 04 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Berberysy to teraz, a żurawki ja zawsze wycinam te brzydkie liście tylko, niestety żurawki co jakiś czas trzeba odmładzać, bo robią się brzydkie, wypiętrzają się do góry.
Czy ja dobrze rozumiem, że możesz zrobić rabatę po całej długości ogrodzenia?
Jeżeli to mają być niewielkie drzewa, to nie myślałaś o szpalerze jarząbów autumn spire, tak jak ja mam za domem, za wiatą? Kupowałam w necie, nie wiem czy już masz namiar, bo trochę się rozeszło go
____________________
Ania - Malutki pod lasem
sarenka 20:32, 04 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aniu, byłam,widziałam, ładne drzewka


Mam zamówione na tą rabatę 4-5 hortensji, jeszcze szałwię chciałam tam dać, jeżówki lub rozchodniki.
Mam też Gracki sztuk 5 i trzcinnika karl foester chyba 5 sztuk.
Czy Ty widzisz to oczami wyobraźni czy to jakoś by grało ze sobą?

A namiary na jarzaby poproszę ile za nie placilas?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:40, 04 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Patrząc z domu na tą rabatę to przed tym szpalerem drzew rosną borówki,które jesienią nabierają barw właśnie takich jak jarzaby- czy to nie za dużo byłoby?

Niestety nie mam wyobraźni jeśli chodzi takie rzeczy
____________________
Magda W samym sloncu
AnnaCh 21:02, 04 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Hmmm... No w sumie z jarząbami to mogłoby być za dużo, ale z drugiej strony, może by pasowało
Ja bym po całości posadziła takie same drzewa, nie mieszałabym gatunków, a może graby fastigiaty i je ciąć na wysokość.
Co do nasadzeń dołem, to można zrobić pasami, plamami z tego co masz, żeby wykorzystać. Nie mieszałabym gatunków.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies