Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

Anda 12:45, 05 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Skoro plot bedzie lamelowy, jakis ladny to tuje juz wg mnie niepotrzebne.

Jesli drzewa nisko szczepione to nie wiem, jak to sie bedzie mialo do hortensjii. Musialabys wtedy wszystko traktowac w sumie jak krzewy. Pod nisko szczepionymi nie ma miejsca na wysokosc.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 14:44, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy planować sadzić w równych odstępach czy dołączyć tam krzew też jakiś ? Coś o zielonych liściach? Może bez, dereń czy co innego by pasowało do tych drzew. Nie upieram się tylko róg działki myślę czy czyms go obsadzić żeby łyso nie było. Równie dobrze moze tam te Gracki tam dać?
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 14:46, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Podzieliłam rozchodniki, wyszło kilkanaście sadzonek, jakoś zaczęłam mieć obawy,że coś źle robię, ale jakby co to w tym roku kupię sobie jakiegoś o bordowych liściach to dosadze do tego co mam już i jego z patyczków rozmnoże
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 15:01, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Fomy krzewiaste ostatnio znalazłam na zdjęciach na ogrodowisku,ale poczekam, zoabcze aż wreszcie szczepione Pissardi lub Nigry pojawia się w szkółkach i zależy ile będą kosztować

A jakieś wielopniowe drzewo na rabatę przy podjeździe to co to mógłby być? Tak żeby gałęzie były raczej do góry skierowane.
Co pasowałoby do rabaty o szerokości 2,1m. Myślałam nawet o Pissardi takiej, ale chyba wolałabym jakieś inne drzewo. Myślałam o magnolii, ale ona ładna jest tylko na wiosnę o ile pąki nie przemarzną...


Tzn krzew to też może być taki by się zmieścił za te kilka lat jak urośnie, o ile na tej glinie da sobie radę
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 16:35, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czy mieczyki to trzeba sadzić przy ścianie? Bo nie wiem czy one same utrzymają w pionie?
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 20:47, 05 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak wielopniowe to może świdośliwa. Klon ginnala też w takiej formie piękny i wiele innych klonów.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
sarenka 21:22, 05 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dorii a do jakiej wysokości dorastają, pamiętasz? Chyba,że ciachac można
Kojarzę Świdośliwe Lamatck, jeszcze o innych muszę poczytać
____________________
Magda W samym sloncu
Dorii 09:39, 06 kwi 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ciachać można, nie pamiętam co do ilu dorasta ale to zawsze można sprawdzić jak coś bierzesz pod rozwagę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Anda 09:41, 06 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Może świdośliwa Obelisk? Jest wielopniowa, ale kolumnowa. Nie zajmie dużo miejsca na szerokość
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sarenka 09:53, 06 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Aktualnie z drzew ozdobnych mam tylko zwykła brzozę i najchętniej to by od razu posadziła z 10 drzew tak myślałam żeby nawet na tej rabatwcie z rozplenicami co mi Ewa ja projektowałas to bym dała i drzewo i może właśnie ta świdośliwe co piszesz. Ale zaraz znowu zamotam...

W tym wielkim tygodniu chyba wezme się za zrywanie darni żeby połączyć ją z rabata z rozplenicami, okien i tak myć nie będę
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies