Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 10:44, 23 sie 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gąsienica wygląda jak ta od ćmy bukszpanowej - masz bukszpany?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:47, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam kilka. Zerkne czy w nich nic nie ma
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:58, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Sprawdziłam, bukszpany są ok.
Muszę je przyciąć dzisiaj tak w ogóle
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:04, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Co roku wkurzam się,że te Annabelle są tak spalone, nie jest żadną ozdoba ogrodu- najchętniej to bym ścięła te kwiatostany.
Popatrzę i może faktycznie przesadze je do teściowej. Fajny taki szpaler hortek zwłaszcza,że one szybko zakwitają,szybciej niż bukietowe więc coś się zaczyna dziać w ogrodzie, ale to chyba za mało, żeby u mnie zostało.
Zastanawiam się w takim razie co można byłoby posadzić....
Może 3 drzewa?
Może takie same jak przy granicy z sąsiadami gdzie też ma być 3 drzewa??

Help!

Edit- drzewa nie są znalezione...miały być platany alphen's globe ( może w necie zamówić żeby były jednej wysokości)
Bardzo mi się podobają drzewa z dużymi liśćmi, zwłaszcza jeśli jesienią przebarwia się na żółto

Cały czas jestem otwarta na propozycje - fajnie jak byście jakieś nazwy drzew podrzuciły, a ja coś poczytam, ewentualnie dopytam
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:15, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dobra, tak myślę że jednak ta rabata jest za wąska żeby dać drzewo o średnicy korony ponad 3metry...bo przecież są tuje....

Mam pustkę w głowie :/
____________________
Magda W samym sloncu
eVka 11:32, 23 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Megi, moim zdaniem to nie jest ćma ale dobrze gdybyś zrobiła dokładne zdjęcie od góry tej gasienicy.

Współczuję Tobie ślimaków ale sobie też, moje jeżówki Green Twister są koszmarnie pogryzione przez ślimaki, liści prawie nie ma, kwiaty marniutkie. Zwykle nie odmianowe jeżówki mają się świetnie, dorodne wielkie kępy a Green Twister bidne.
Odmiany Virgin i Magnus mają się świetnie.

Annabelki bidne, poprzypalane, niestety chyba musisz im znaleźć pół cienistą miejscówkę. Spytaj o nie Angeliki z ogrodu Na zielonej trawce. Ma cudne krzaki tych hortek, ja ich nie mam więc nie jestem specem.

Co do drzew z dużymi liśćmi, myślałaś o klonach Golden Globe, Globossum? Ja swojego uwielbiam
____________________
MartaCho 11:33, 23 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2206
Też mi się marzyły w zeszłym sezonie platany Alpens Globe, bardzo mi się podobają, ale naszych szkółkach ciągle takie poparzone spotykam z uschniętym gałązkami, że w końcu mi przeszło. Podobny kulisty pokrój, ale mniejsze korony mają Ambrowce Gumball, tylko że one na jesień w czerwienie i pomarańcze wpadają, więc nie wiem, czy by Ci odpowiadały.
____________________
Marta Ogród zacząć czas
sarenka 11:45, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
MartaCho napisał(a)
Też mi się marzyły w zeszłym sezonie platany Alpens Globe, bardzo mi się podobają, ale naszych szkółkach ciągle takie poparzone spotykam z uschniętym gałązkami, że w końcu mi przeszło. Podobny kulisty pokrój, ale mniejsze korony mają Ambrowce Gumball, tylko że one na jesień w czerwienie i pomarańcze wpadają, więc nie wiem, czy by Ci odpowiadały.

Też zależy właśnie od dostępności i ceny bo jak za 1 sztukę można dać więc tak za parę sztuk to już trzeba szukać czegoś tańszego
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:50, 23 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
effka napisał(a)
Megi, moim zdaniem to nie jest ćma ale dobrze gdybyś zrobiła dokładne zdjęcie od góry tej gasienicy.

Współczuję Tobie ślimaków ale sobie też, moje jeżówki Green Twister są koszmarnie pogryzione przez ślimaki, liści prawie nie ma, kwiaty marniutkie. Zwykle nie odmianowe jeżówki mają się świetnie, dorodne wielkie kępy a Green Twister bidne.
Odmiany Virgin i Magnus mają się świetnie.

Annabelki bidne, poprzypalane, niestety chyba musisz im znaleźć pół cienistą miejscówkę. Spytaj o nie Angeliki z ogrodu Na zielonej trawce. Ma cudne krzaki tych hortek, ja ich nie mam więc nie jestem specem.

Co do drzew z dużymi liśćmi, myślałaś o klonach Golden Globe, Globossum? Ja swojego uwielbiam

Na tej rabacie gdzie sa te ślimaki mam 3 krzaki Candy i powoli widzę że przechodzą od pierwszego,już są na drugim a trzeci najmniej ruszony. Mam tam jeszcze jedne odmianowe,takie pełne,ale one Sanok

Mam też virgin ale na innej rabacie.

A tej gąsienicy już nie ma
____________________
Magda W samym sloncu
deszczowymaj 11:54, 23 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sarenka napisał(a)
A tak wygląda hortke,któreś skradła moje serce !!
Posadzę ja na środku nowej rabaty od strony domu

Cudowna
U mnie Anabelki też popalone ..tylko ta w donicy dobrze wygląda
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies