Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

ElzbietaFranka 00:33, 19 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13891
sarenka napisał(a)


Kasia,czyli kasia1 z wątku Duże pole do popisu


To raczej są szmaragdy co prawda kupowane w różnych miejscach.
Nie są przycinane po bokach, sadzone co 50-60 cm z tego co pamiętam
Mało też podlewane
To zdjęcie tych samych tylko sadzonych w lepiej przygotowany grunt




Na tej focie to rzeczywiście jest Szmaragd, ale jeżeli chodzi o szpaler nam wątpliwości.
Wedlug mnie jest to żywotnik zachodni Fastigiata Columna. Często w szkółkach mówią że to szmaragd bo jak mały to podobny. Później jak wyrasta dopiero widać różnicę.

Jak chcesz to zobacz na moim wątku wstawiłam foty Szmaragdów i Brabantow.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sarenka 16:58, 19 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka napisał(a)
Magdo, witam się w Twoim wątku, bo wcześniej bez powitania wtargnęłam Tuje masz bardzo ładne, zakupy też cieszą. Zdecydowałaś się na Orange Dream? Mój jeszcze nie jest zielony. Jednak nie przywiązuję się za bardzo do klonów palmowych, posadziłam cztery i może coś się ostanie, wielu osobom wypadają. Uroku jednak nie można im odmówić... Masz już jakieś u siebie? Jakie masz plany na ten sezon?

Wiesz co, myślę,że mogłabym go posadzić. Zależy też ile będzie kosztował
Ale zagwozdke mam- nie wiem czy tam pasowałby w formie krzewu ( nie wiem jak szeroki może być) czy w formie drzewka...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 17:00, 19 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ElzbietaFranka napisał(a)




Na tej focie to rzeczywiście jest Szmaragd, ale jeżeli chodzi o szpaler nam wątpliwości.
Wedlug mnie jest to żywotnik zachodni Fastigiata Columna. Często w szkółkach mówią że to szmaragd bo jak mały to podobny. Później jak wyrasta dopiero widać różnicę.

Jak chcesz to zobacz na moim wątku wstawiłam foty Szmaragdów i Brabantow.

Pozdrawiam

To są te same tuje co na tamtym zdjęciu, kupowane były razem tylko te z tego zdjęcia męczyły się parę lat w doniczkach zanim je do ziemi posadziłam...no i tamte mają ze 2 metry,a te z 1,4m
____________________
Magda W samym sloncu
Agatorek 20:05, 19 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Moje „szmaragdy” to też nie wiem, czy są szmaragdami, czy kolumnami . Są bardziej zwarte niż roztrzepane.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sarenka 17:46, 22 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Przyjechały cisy Anna, jak je ciąć żeby poduchy były?

____________________
Magda W samym sloncu
Agatorek 20:50, 22 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Ale ładne
Niestety w cięciu cisów nie pomogę, ale może zapytaj Wiolki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 00:47, 23 kwi 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A to na pewno Anna? Jakieś takie wąskie i wysokie.
Moim zdaniem na poduchy trzeba by mocno przyciąć, co najmniej o połowę. Te strzeliste, szerszym wystarczy przyciąć wszystkie gałązki dla zagęszczenia.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
inka74 02:44, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Już dostałaś przesyłkę? Ja jeszcze czekam na brakujące cisy. Ja moje Anny na początku nie będę cięła. Raczej nie w tym sezonie. Nie ma takiej potrzeby. To malutkie sadzonki. Długo poczekamy na jakikolwiek efekt. Powinna naturalnie przyrastać w formie poduchy, krótko do góry a bardziej na boki. Jest zwartą odmianą. Dopiero jak osiągnie jako takie rozmiary bo te nasze to może z 20 cm mają wysokości, to warto ją podformowywać całościowo w bardziej regularny kształt, jeżeli wyjdzie poza ramy. To ogólnie jest niska a szersza odmiana. Posadź i obserwuj. Jak będzie puszczała za duże pędy, takie pojedyńcze w górę, możesz im delikatnie czubek skrócić. Pobudzisz do rozkrzewienia na boki.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 02:48, 23 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)
Półcień czyli w cieniu domu czy drzewa czy może kilka godzin porannego słońca mu nie zaszkodzi?? Bo na tej rabacie jest słońce tylko nie pamiętam do której godziny, a teraz ciężko sprawdzić bo słonka brak
u mnie rósł w cieniu domu. Piszę rósł bo to ten właśnie mi choruje i na razie go wrzuciłam do donicy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 07:59, 23 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

Dorii napisał(a)
A to na pewno Anna? Jakieś takie wąskie i wysokie.
Moim zdaniem na poduchy trzeba by mocno przyciąć, co najmniej o połowę. Te strzeliste, szerszym wystarczy przyciąć wszystkie gałązki dla zagęszczenia.

Zamawialam tam gdzie Mrokasia, więc mam nadzieję,że też dostałam te cisy Anna

inka74 napisał(a)
Już dostałaś przesyłkę? Ja jeszcze czekam na brakujące cisy. Ja moje Anny na początku nie będę cięła. Raczej nie w tym sezonie. Nie ma takiej potrzeby. To malutkie sadzonki. Długo poczekamy na jakikolwiek efekt. Powinna naturalnie przyrastać w formie poduchy, krótko do góry a bardziej na boki. Jest zwartą odmianą. Dopiero jak osiągnie jako takie rozmiary bo te nasze to może z 20 cm mają wysokości, to warto ją podformowywać całościowo w bardziej regularny kształt, jeżeli wyjdzie poza ramy. To ogólnie jest niska a szersza odmiana. Posadź i obserwuj. Jak będzie puszczała za duże pędy, takie pojedyńcze w górę, możesz im delikatnie czubek skrócić. Pobudzisz do rozkrzewienia na boki.

W sumie to faktycznie, nie ma co narazie ciąć.

Jeśli nie będzie padać to dziś hortki przesadze i będę ustawiać hakone i cisy na rabacie i myśleć o kombinacji


Fajny ten klon, ale nie wiem czy kupować... Sporą część budżetu na ogród już wydałam, zostały jeszcze 4 drzewa, przywrotniki i kora....
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies