Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

inka74 10:01, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Orange Dream nie lubi pełnego słońca. Półcień bardziej mu służy lub rozproszone słońce. Ma jasne listki i mu je po prostu przypala. Średnio to wtedy wygląda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:58, 18 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Półcień czyli w cieniu domu czy drzewa czy może kilka godzin porannego słońca mu nie zaszkodzi?? Bo na tej rabacie jest słońce tylko nie pamiętam do której godziny, a teraz ciężko sprawdzić bo słonka brak
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 11:31, 18 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ElzbietaFranka napisał(a)





Widać widać aż za dobrze.
Przede wszystkim one są za rzadko posadzone. I nie jest to prawdziwy szmaragd. To jakaś odmiana kolumnowa. Jak kolumnowa to trzeba gęściej sądzić.
Co ile są posadzone?
Czy ty ich przypadkiem nie przycinasz po bokach, bo jeżeli to jest szmaragd to szmaragdów się po bokach nie przycina.

Byłam dzisiaj na działce i zapomniałam zrobić fotkę moich, abyś sobie porównała.

Co to znaczy Kasia u nas je przekopuje?

Jutro zajrzę.


Kasia,czyli kasia1 z wątku Duże pole do popisu


To raczej są szmaragdy co prawda kupowane w różnych miejscach.
Nie są przycinane po bokach, sadzone co 50-60 cm z tego co pamiętam
Mało też podlewane
To zdjęcie tych samych tylko sadzonych w lepiej przygotowany grunt
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 12:00, 18 kwi 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
sarenka napisał(a)

To raczej są szmaragdy co prawda kupowane w różnych miejscach.
Nie są przycinane po bokach, sadzone co 50-60 cm z tego co pamiętam
Mało też podlewane
to są na 99,9% szmaragdy i nie są za rzadko posadzone. One dorastają do 70 cm w obwodzie a czasami i więcej. O tuje warto zadbać, szczególnie na początku. Zasilać, podlewać jak jest susza, co jakiś czas wytrzepać środek z suchego jak się nazbiera. Aby pobudzić ich poszerzanie można odrobinę przyciąć je od góry. Tuja kocha słońce. Tam gdzie jest czymś przesłonięta zbyt blisko potrafi się ogołocić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
kasia1 12:08, 18 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Zostałam wywołana, chociaż na tujach się nie znam za bardzo. Swoje kupowałam jako szmaragdy i sadziłam co 60 cm. U mnie są malutkie, około metra, przycinam je delikatnie każdej wiosny i nabierają masy. Pewnie Twoje potrzebują czasu, żeby się połączyć.

Fajną szeroką rabatę tam masz.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Agatorek 16:38, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
A gdzie takie piękne klony są?
Pytam o klony z poprzedniej strony
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sarenka 17:47, 18 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Agatorek napisał(a)
A gdzie takie piękne klony są?
Pytam o klony z poprzedniej strony

Napiszę Ci
____________________
Magda W samym sloncu
Agatorek 18:19, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Dziękuję
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sarenka 18:31, 18 kwi 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
to są na 99,9% szmaragdy i nie są za rzadko posadzone. One dorastają do 70 cm w obwodzie a czasami i więcej. O tuje warto zadbać, szczególnie na początku. Zasilać, podlewać jak jest susza, co jakiś czas wytrzepać środek z suchego jak się nazbiera. Aby pobudzić ich poszerzanie można odrobinę przyciąć je od góry. Tuja kocha słońce. Tam gdzie jest czymś przesłonięta zbyt blisko potrafi się ogołocić.


Dwa lata temu je czyściłam, w zeszłym chyba nie, ale za to pierwszy raz je przycirlam. Mam nadzieję, że jak będę je zasilać 2x w roku to podrosną
Z suchego też chce wyczyścić, może za tydzień
____________________
Magda W samym sloncu
Martka 21:17, 18 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Magdo, witam się w Twoim wątku, bo wcześniej bez powitania wtargnęłam Tuje masz bardzo ładne, zakupy też cieszą. Zdecydowałaś się na Orange Dream? Mój jeszcze nie jest zielony. Jednak nie przywiązuję się za bardzo do klonów palmowych, posadziłam cztery i może coś się ostanie, wielu osobom wypadają. Uroku jednak nie można im odmówić... Masz już jakieś u siebie? Jakie masz plany na ten sezon?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies