Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » W samym słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

W samym słońcu

ajka 23:32, 09 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Faktycznie rudbekia uciekła ci z rabatki
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Agatorek 23:21, 10 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
sarenka napisał(a)

A wiesz ile mi się tam virgin wysialo! Szok! Jedna siewke już mam zakwitła ładnie w tym roku, nie wiem co zrobię z resztą ,szkoda mi wyrzucić...


Mi rudbekie wędrują wszędzie. Rosną już nawet między krawężnikiem a kostką
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 08:40, 11 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
sarenka napisał(a)

Czy tu gdzie jest to pomarańczowe pasowałby dereń IH? Do jezowek- różowych,białych,hortek limelight, miskanty, szałwię itp?

tu jest za mało miejsca na IH i tak jak Wiola pisała zasłoni hortki od strony tarasu. IH bym gdzieś z tyłu dała, nawet za hortkami.

Royal Burgundy możesz podciąć pod koniec lata ale ja bym tego nie robiła. Ona teraz może nie wygląda najzgrabniej ale to drzewo najlepiej wygląda, jak ma luźny pokrój. Ona sama będzie ładnie się zagęszczać już za rok. Tnąc ją zrobisz z niej zwartą "kulkę". Jak zostawisz naturalnie to będzie rosła w zgrabny delikatny owal.

Ławeczka u ciebie przy tej rabacie obok wejścia do warzywnika to dobry pomysł. Miałabyś widok na inną część ogrodu niż z tarasu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 08:55, 11 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18005
sarenka napisał(a)

A wiesz ile mi się tam virgin wysialo! Szok! Jedna siewke już mam zakwitła ładnie w tym roku, nie wiem co zrobię z resztą ,szkoda mi wyrzucić...


Mówisz o jeżówkach Virgin??? U mnie się nie wysiewają
Jak masz nadmiar to ja chętnie przygarnę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sarenka 09:49, 11 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Agatorek napisał(a)


Mi rudbekie wędrują wszędzie. Rosną już nawet między krawężnikiem a kostką

Ja już scinam przekwitnięte kwiatostany. Lubię ten kwiat bo to kwiat z mojego dzieciństwa...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 09:52, 11 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
tu jest za mało miejsca na IH i tak jak Wiola pisała zasłoni hortki od strony tarasu. IH bym gdzieś z tyłu dała, nawet za hortkami.

Royal Burgundy możesz podciąć pod koniec lata ale ja bym tego nie robiła. Ona teraz może nie wygląda najzgrabniej ale to drzewo najlepiej wygląda, jak ma luźny pokrój. Ona sama będzie ładnie się zagęszczać już za rok. Tnąc ją zrobisz z niej zwartą "kulkę". Jak zostawisz naturalnie to będzie rosła w zgrabny delikatny owal.

Ławeczka u ciebie przy tej rabacie obok wejścia do warzywnika to dobry pomysł. Miałabyś widok na inną część ogrodu niż z tarasu.

Może posadzę IH między borówkami a tujami, ogólnie tam przesadze Serbia siberica i jeszcze derenie rozlogowe i jaśminowca...wrzucę zdj tego miejsca a bo w tyle będzie szklarni. Niestety tunel foliowy się nie sprawdził a i za duży był, teraz za to sluzy jako stelaż nad borówkami.

Za hortkani mam posadzone miskanty, a za nimi już strefa warzywnika..

Inka, jakbys miała chęć to dziś jestem do w domu do 16 a jutro cały dzień, więc jak ja miała chęć to wodnik, coś doradzisz na żywo
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:28, 11 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
mrokasia napisał(a)


Mówisz o jeżówkach Virgin??? U mnie się nie wysiewają
Jak masz nadmiar to ja chętnie przygarnę .

Wśród nasion stipy takie siewki mam. Tylko że na tej rabacie są też jeżówki Magnus więc takiej 100% pewności nie mam, że nie są pomieszane, ale mogę oddać wszystkie

A taka samosiejka mi wyrosła
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 10:28, 11 sie 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Madzia, nie mogę na razie. Dzień rozpisany co do godziny
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sarenka 10:31, 11 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
inka74 napisał(a)
Madzia, nie mogę na razie. Dzień rozpisany co do godziny

Ok. Rozumiem. U mnie zwykle też...
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 10:37, 11 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A tu z przodu- jeszcze nie wiem jak to ogarnąć, mam do przesadzenia to co pisałam...dereń siberica albo elegantissima, jaśminowiec i dwa derenie rozlogowe...a w tyle ta szklarnia
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies