Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 08:39, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
aga_szsz napisał(a)
Gosiu,
wyszperałam u siebie stare zdjęcia host, o tej zielonej to Ci wcześniej nie wspominałam, a jak dla mnie najładniejsza.
Od poniedziałku urlop, więc będę miała czasu więcej.


Hej, byłam, widziałam, napisałam Tę zieloną to chyba mam, ale u mnie ona ciut jasniejsza, więc w sumie to nie wiem.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 08:40, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
eee_taam napisał(a)


dla mnie astry czy marcinki to to samo

zobacz jak u mnie wyglada ?


Justynko, takie same mam i ja. Ale to nie ta sama bylina, której nazwy poszukuję. Różnią się znacznie.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 08:48, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Astrantia napisał(a)


Piękne masz kolory na rabatach, lubię jak coś się dzieje, a rośliny nawzajem się przenikają i walczą o miejsce Wszystkie te roślinki sama siałaś, czy też na sadzonkach bazujesz?
Kiedyś posadziłam łan kilkunastu krwawników w 5 kolorach, ale było pięknie Tylko potem zaczęły się rozsiewać za bardzo i zaczęłam się bać że mi zachwaszczą rabatę, ale w następnym roku po prostu wymarły i problem z głowy


Dzięki, Kasiu!
Wszystkie kwiaty na tych dwóch zdjeciach są z wiosennego siewu: dalie, nikandra miechunkowa, aminek, cynie skarbiozowe. Przegorzan jest z wysiewu ubiegłorocznego.
Oo, to niedobra wiadomość, że krwawnik zanikł. Mam nadzieję, że mi nie wywinie takiego numeru Bo bardzo mi się podoba
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
07_Rene 08:58, 03 sie 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Tak mnie naszlo przez weekend, czy to czasem nie nawłoc? Zawsze mogło się zaplatac jakieś jej nasionka
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
margaretka3 09:13, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Jana napisał(a)
piękne zestawienie, to niebieskie to mikołajek czy przegorzan? Jeśli Twój ogród cały z nasionek to pełen podziw


Hej, to przegorzan. Mikołajka masz na zdjęciu poniżej, po lewej, już przekwita.
Jana, nie cały, tak w 8o%. Z nasion i ukorzeniania sadzonek. Reszta to wymiana ze znajomymi i zakupione chciejstwa. Drzewa też będę musiała zakupić.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:16, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
sylwia_slomczewska napisał(a)
Marcinków czy też Michałków jest wiele odmian - najwyższe jakie widziałam w kolorze różu sięgały mi do ramion.

Tak, są takie, sąsiadka takie ma.
Najbliższy typ mojego kwiatucha to aster wrzsosolistny, ale w necie nie znalazłam nigdzie zbliżenia na liście. Trzeba czekać na kwiatki, jak pisze Alinka
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:20, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
aleksandra_kumorowska napisał(a)
Oczywiście że astry i marcinki to to samo . astry belgijskie sa bardzo wysokie ,u mnie sięgają nawet metra ..
Gosia -czy ja dojrzałam na tej rabacie aminek ?.
wysiałam paczkę z angielskich nasion i wyszedł jeden . mam ,mam ale karzełek .ależ piękne zestawienie na tej rabacie .Przegorzan cudo ,u mnie jakoś drugi rok jeden biedaczek i ani rusz żeby się kępka powiększyła . nad angielską ciągle pracuję .


No i teraz nie wiem: Ola czy Alinka?

No to zagadkę zadałam Mam nauczkę: nie gubić podpisów
Dobrze dojrzałaś, aminek się rozkręca, fajny puchatek Z nasion od Gabrieli z wymiany na innym forum.
Przegorzana mocno zmęczyły mszyce na wiosnę, nadal liście ma brzydkie. Jak leniuchuje, to trzeba przesadzić Albo nakarmić



____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:24, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
07_Rene napisał(a)
Tak mnie naszlo przez weekend, czy to czasem nie nawłoc? Zawsze mogło się zaplatac jakieś jej nasionka


Ooo widzę, że główki pracują nowe zdjęcia wrzuciłam wcześniej. To nie nawłoć, mam ją.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 09:36, 03 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Z ognistej. Raz mi sie podoba, a raz nie Nie umiem się zdecydować Trzeba będzie poprawki porobić albo zupełnie poprzestawiać Uczep wysiał się sam i nawet się wpasował.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
10:45, 03 sie 2015
margaretka3 napisał(a)


Ooo widzę, że główki pracują nowe zdjęcia wrzuciłam wcześniej. To nie nawłoć, mam ją.


wymiękam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies