Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od nasionka... z widokiem na Lanckoronę

margaretka3 10:17, 10 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Konieczki napisał(a)

Witam a mogę poprosić opis kfiatkow na tym zdjęciu? Mikołajka i litare rozpoznłam, to wszystko z nasion?
Zakochałam się w tej rabacie

Asiu, rabata ma 18 x 2,5 metra, założyłam ją w całości z roślin z nasion w czerwcu ubiegłego roku.
Na zdjęciu, o którym mówisz, to tylko jej maleński fragment. Na zdjęciu tak jak piszesz: mikołajek, liatra, odętka biała i różowa, w tle cleome ciernista i werbena. Wzdłuż siatki rośnie rząd ketmii ogrodowej w kolorach: fioletowym i białym.
Na rabacie jest mnóstwo innych kwiatów: morze orlików, łubiny, pysznogłówka, malwy, kocimiętka, goździki białe , szałwia łąkowa, wielosił błękitny, jeżówki, tytoń ozdobny, ostróżki, goździk brodaty, irysy, przegorzan. Pewnie o paru zapomniałam
Tu inne zdjęcia tej rabaty.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:30, 10 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Na tej rabacie wzrok przyciąga teraz gównie werbena, cleome i liatra , węch natomiast rozkoszuje się zapachem tytoniu.

____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
07_Rene 10:36, 10 sie 2015


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Cleome pieknie się prezentuje w większej grupie
U mnie nie wyrosły wysoko niestety. Liczę, że sie rozsieją, bo przypadły mi do gustu
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Juzia 10:41, 10 sie 2015


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38862
Ło jezusicku!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
margaretka3 10:47, 10 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
07_Rene napisał(a)
Cleome pieknie się prezentuje w większej grupie
U mnie nie wyrosły wysoko niestety. Liczę, że sie rozsieją, bo przypadły mi do gustu

Reniu, a jakie potwory mojej mamie wyrosły, 160 cm jak nic. Z sadzonek ode mnie. Tak je podkarmiła
Wysiewa się, ale mogłaby bardziej - jak dla mnie.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 10:48, 10 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Juzia napisał(a)
Ło jezusicku!


a myślałam, że to kwiatki
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
11:03, 10 sie 2015
Gosiu ta rabata w przyblizeniu bardzo atrakcyjna jest. a jak wyglada w szerszym ujęciu?
margaretka3 11:32, 10 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Ciężko zrobić jej zdjecie w całości, ma ok. 18 metrów. Sprawdzę, czy mam jakieś zdjęcie, jesli nie, to na razie nowych zdjęć nie będę mieć, bo musiałam oddać aparat siostrze.
Edit. Nie robiłam zdjęć w całości, bo za siatką blisko jest dom sąsiada, nie za ładne tło do kolorystyki tej rabaty
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
margaretka3 11:33, 10 sie 2015


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Nadmierny upał i susza nie służy moim warzywom, papryka, patisony, cukinie i dynie ruszyły dopiero wtedy, gdy solidnie zaczęłam im lać wodę. Bardzo liczę, że jeszcze mnie wykarmią

Tu megagroniasty dopiero się rozkręca, ale z innej rabaty już czerwone pomidorki zrywam. Jest przepyszny.

Jako ciekawostkę w tym roku posadziłam trawę cytrynową i rodzynka brazylijskiego. Trawy jeszcze nie smakowałam, rodzynek pyszny, szkoda, że to takie maleńkie rośnie. Nie wiem, czy to przez suszę, czy on po prostu taki jest.
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
sylwia_slomc... 11:39, 10 sie 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Rabata prześliczna , a o warzywniku nie wspomnę imponujący. Poproszę Cię o nasionka cleomy - siałaś ją w grunt czy do doniczek, wymagają stratyfikacji?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies