Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Hana75 20:24, 16 mar 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Kilka dni temu przypomniałam sobie, że nie przesadziliśmy jesienią lilaków.
Rosną przy płocie. Pod koniec lata postawiliśmy narzędziówkę, która je przysłoniła.
Zastanawiam się, czy możemy jeszcze przesadzić je, skoro mają już spore zielone pączki?
Lilaki chciałam prowadzić jako drzewka. Dostałam je jako odrosty ziemne od ok 3 metrowego drzewka. Jednak teraz zastanawiam się, czy czasem lilak mateczny nie był szczepiony na pniu. I jak tu prowadzić taki krzaczek, żeby było z tego drzewko. Chyba zrobię eksperyment
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 20:32, 16 mar 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Basilikum napisał(a)
ja tez mam wanne z parawanem i prysznicem, bardzo to praktyczne a ja bardzo lubie sie w wodzie moczyc wiec sam prysznic nie wchodzi w rachube.
Moze Twoja panna z tabletem sie na dzialeczce odzwyczai od przesiadywania w lazience
Skomplikowane to bedzie ale za to jak juz skonczycie remont bedzie pieknie

A wiesz co, nie pomyślałam o tym Fakt, na działce nie mamy internetu.
Tzn. ja mam w komórce, ale jakoś nieporęcznie mi z niego korzystać wertując np. Ogrodowisko. Oj, młoda będzie marudziła!
I jeszcze wszystko zależy od pogody. Jeśli będzie w maju zimno, to w naszej drewniaczkowej łazience będzie też zimno, już nie będzie jej tak miło w niej przesiadywać
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
violka171 20:44, 16 mar 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Moje też marudziły i w styczniu i teraz w marcu,bo się nudzi bo zimno,ale do podlewania to się pchały pierwsze i zimno im obce hi hi
a wanna to WOW,zadnej kabiny na działce tylko wanna-uwielbiam poleżeć bardzo długą chwilę ,w bloku nie mam jak bo metraż mnie hamuje
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Edyta10 20:46, 16 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Hana75 napisał(a)

Kupiłam nawóz do róż. Czyli zasilić można teraz a z przycinaniem wstrzymać się do stabilniejszej pogody.
Edytko, dajesz nawóz i kompost...
Dużo tego kompostu?
I jeszcze, obrywa się stare liście? Wydaje mi się, że przemroziły się.
A oprysk profilaktyczny jaki zrobić?
Pozdrawiam


Haniu,przycinam póżniej, koniec marca nawet początek kwietnia, kompost tylko do stóp rozsypię i nawóz uniwersalny teraz na wiosnę a potem koniec maja czy początkiem czerwca nawóz do róż, ale możesz tylko dać nawóz do róż, też podziękują Ci kwiatami , kompost u mnie dostaną dopiero drugi raz, nie mam miejsca na kompostownik, kupiłam gotowy jest taniutki, 4,30 zł za 20 kg. Stare liście obrywam, jak nie spadły, zresztą i tak trzeba je wyzbierać i spalić lub inaczej utylizować, bo mogą przenosić choroby...
Haniu liście róż Ci się przemroziły, bo nie są zimozielone..wywal je...
i oprysk na razie robiłam miedzianem na choroby grzybowe, potem jeszcze na mszyce i inne szkodniki np.promanalem lub innym, jest dużo środków, zależy ile masz róż i jak to się opłaca, tak za miesiąc będę pryskać..
____________________
Ogródek nad jeziorem
Edyta10 21:01, 16 mar 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Hana75 napisał(a)

A wiesz co, nie pomyślałam o tym Fakt, na działce nie mamy internetu.
Tzn. ja mam w komórce, ale jakoś nieporęcznie mi z niego korzystać wertując np. Ogrodowisko. Oj, młoda będzie marudziła!
I jeszcze wszystko zależy od pogody. Jeśli będzie w maju zimno, to w naszej drewniaczkowej łazience będzie też zimno, już nie będzie jej tak miło w niej przesiadywać


Haniu,internet można dostępnić z telefonu na laptop czy tablet, ja tak robię u mnie na wsi
PS. będzie Ciepło w Drewniaczku, ja mam i wiem co mówię aha i kwiaty z domu możesz zabrać na działeczkę, na noc do domu a po 15.05 na dworze nawet storczyki tylko w zacisznym miejscu
____________________
Ogródek nad jeziorem
Hana75 22:31, 16 mar 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edyta10 napisał(a)


Haniu,przycinam póżniej, koniec marca nawet początek kwietnia, kompost tylko do stóp rozsypię i nawóz uniwersalny teraz na wiosnę a potem koniec maja czy początkiem czerwca nawóz do róż, ale możesz tylko dać nawóz do róż, też podziękują Ci kwiatami , kompost u mnie dostaną dopiero drugi raz, nie mam miejsca na kompostownik, kupiłam gotowy jest taniutki, 4,30 zł za 20 kg. Stare liście obrywam, jak nie spadły, zresztą i tak trzeba je wyzbierać i spalić lub inaczej utylizować, bo mogą przenosić choroby...
Haniu liście róż Ci się przemroziły, bo nie są zimozielone..wywal je...
i oprysk na razie robiłam miedzianem na choroby grzybowe, potem jeszcze na mszyce i inne szkodniki np.promanalem lub innym, jest dużo środków, zależy ile masz róż i jak to się opłaca, tak za miesiąc będę pryskać..

Edytko dziękuję za info o pielęgnacji róż. Nie wiedziałam, że kompost można kupić.
Jak na razie mam 6 Kronenburgów - wielkokwiatowych. Sama jestem ciekawa jakie będą Zawsze bałam się róż, tzn. ich uprawy, bo ciągle słyszałam, że ich pielęgnacja jest bardzo trudna (choroby, mszyca itp).
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 22:49, 16 mar 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edyta10 napisał(a)

Haniu,internet można dostępnić z telefonu na laptop czy tablet, ja tak robię u mnie na wsi
PS. będzie Ciepło w Drewniaczku, ja mam i wiem co mówię aha i kwiaty z domu możesz zabrać na działeczkę, na noc do domu a po 15.05 na dworze nawet storczyki tylko w zacisznym miejscu

A drewniaczek to mamy mały, parterówkę z tarasem to niecałe 50m kw. I w łazience mamy prysznic Domek jest słabo zaizolowany i teraz jest w nim taka temp jaka jest na dworze, za to latem, gdy są upały nie daje się w nim wytrzymać i chowamy się w cień sosen.
Aż się boję, że nie damy rady się spakować, dużo się tego przez lata uzbierało. Najgorzej, że będziemy cyklinować podłogę i wszystkie meble muszą być wyniesione z mieszkania. To będzie wielka "operacja"
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 22:51, 16 mar 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
violka171 napisał(a)
Moje też marudziły i w styczniu i teraz w marcu,bo się nudzi bo zimno,ale do podlewania to się pchały pierwsze i zimno im obce hi hi
a wanna to WOW,zadnej kabiny na działce tylko wanna-uwielbiam poleżeć bardzo długą chwilę ,w bloku nie mam jak bo metraż mnie hamuje

A co Wy w styczniu robiliście na działce?
My czasem zaglądaliśmy czy nikt się nie włamał,
szliśmy na spacer i wracaliśmy do domu (mieszkania).
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 16:46, 17 mar 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Dziś w drodze do domu widziałam lilaki - pączki popękały. Zastanawiam się czy nie jest za późno na ich przesadzanie...
Tak samo jedna z borówek am. wymaga przesadzenia ale już młode małe listki sie rozwinęły. Czy im nie zaszkodzę?
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Milka 13:19, 18 mar 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Hana75 napisał(a)

A drewniaczek to mamy mały, parterówkę z tarasem to niecałe 50m kw. I w łazience mamy prysznic Domek jest słabo zaizolowany i teraz jest w nim taka temp jaka jest na dworze, za to latem, gdy są upały nie daje się w nim wytrzymać i chowamy się w cień sosen.
Aż się boję, że nie damy rady się spakować, dużo się tego przez lata uzbierało. Najgorzej, że będziemy cyklinować podłogę i wszystkie meble muszą być wyniesione z mieszkania. To będzie wielka "operacja"


Oj to faktycznie, ale wiesz Haniu, strach ma czasami wielkie oczy
Trzymam kciuki.
Lilaki możesz formować, jak chcesz, a przesadzać teraz tez można
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies