Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Pokaż wątki Pokaż posty

Skrawek raju na ziemi... działka na stepie

Hana75 21:18, 15 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
dominika_ napisał(a)
Wiązu Wredei Szefowa nie poleca, z tego co czytałam nawet po 2-3 letnim pięknej prezencji potrafi go grzyb zmieść w sekundę. Z tego co wiem Mała Mi chyba tak miała, spytaj ją dokładnie. Miłorząb natomiast jest chwalony i polecany na forum.
Dzięki Domniko, gdy rok temu, pod koniec czerwca, byłam u koleżanki za Poznaniem, tam prawie w każdym ogrodzie był wiąz Wredei. Cudnie wyglądały jak świece, takie strzeliste, jasnozielone. Tak jak radzisz, muszę popytać Małej Mi, bo wydać dużą kasę a później płakać...nie chcę.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 22:22, 15 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Jesienią posadziłam swoje pierwsze róże.
Zaczynam zatem różaną przygodę
Wklejam link, żeby mieć gdzie wrócić po porady:
http://www.rozeogrodowe.pl/ciecie-roz
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Edyta10 00:09, 16 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Haniu miłorząb, o którym myślisz duży nie urośnie bo szczepiony na pniu jest, a chciałaś coś wyższego, może rzeczywiście ten wiąz wredei tylko podpytaj Anię, bo ja się nie znam- ja bym brzozę tam walnęła a może Ania jeszcze coś innego Ci podpowie...
a róże jakie odmiany posadziłaś?
____________________
Ogródek nad jeziorem
hanka_andrus 00:10, 16 lut 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Haniu, cierpliwości! Jak ja Ciebie rozumiem! Też musze dojeżdżać do swego ogródka, ale już niedługo się zacznie. Co to jest 2 tygodnie? 1 marca, o ile nie będzie deszczu, wędruję na rekonesans! Miłego sezonu,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Hana75 00:18, 16 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edytko - gdy byłam w szkółce spodobały mi się róże o różowym kolorku
Stały razem te bez kwiatków i kilka z kwiatkami.
Miałam kupić 2 sztuki ale się rozpędziłam i kupiłam 6. Pani powiedziała, że to wielkokwiatowe "kronenburg".
Dopiero gdy na działce wypakowywałam donice z samochodu, zobaczyłam, że na jednej róży jest opaska a na niej opis: "Róża wielkokwiatowa Czerwonożółta , Kron"
Zatem co ja kupiłam to się wiosenno-letnią porą okaże.
A tak chciałam różowy kolor.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 00:24, 16 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edyta10 napisał(a)
Haniu miłorząb, o którym myślisz duży nie urośnie bo szczepiony na pniu jest, a chciałaś coś wyższego, może rzeczywiście ten wiąz wredei tylko podpytaj Anię, bo ja się nie znam- ja bym brzozę tam walnęła a może Ania jeszcze coś innego Ci podpowie...

Nasze Ogrodowisko to skarbnica wiedzy, Ponad godzinę temu trafiłam na duży wątek o wiązie holenderskim Wredei. Okazuje się, że padł komuś kilkuletni okaz na holenderską chorobę wiązów, która jest niewyleczalna.
Teraz się obawiam, czy warto w niego inwestować.
IzaBela też mi radziła brzozę. Tyle, że one olbrzymie rosną, a ja bym chciała tak maksymalnie do 6-8 metrów.
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Hana75 00:30, 16 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
hanka_andrus napisał(a)
Haniu, cierpliwości! Jak ja Ciebie rozumiem! Też musze dojeżdżać do swego ogródka, ale już niedługo się zacznie. Co to jest 2 tygodnie? 1 marca, o ile nie będzie deszczu, wędruję na rekonesans! Miłego sezonu,

O, widzę że i Ty nie śpisz jeszcze
Gdy oglądam zdjęcia dziewczyn, ta aż z niecierpliwością przebieram nogami.
Miałam popracować w laptopie. Zrobić kilka dokumentów do pracy i znów mnie przywiało na ogrodowisko...
Jutro (właściwie dziś) i w środę będę miała ciężkie dni. Szykują się zebrania dla rodziców w przedszkolach i będę siedzieć do późna w pracy
Mówisz 1 marca ruszamy na rekonesans? Ok. To ja też się jeszcze wstrzymam z bólami.
Dobrej nocki
Haniu i Edytko
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
Edyta10 01:04, 16 lut 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
No tak czyli najlepiej kupować kwitnące lub od sprawdzonego hodowcy ale przynajmniej będziesz miała niespodziankę a Kronenburg ja mam, jest różowo-biała...
ach się teraz rozmarzyłam, już bym chciała żeby kwitły różyczki
____________________
Ogródek nad jeziorem
Hana75 23:43, 16 lut 2016


Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 618
Edyta10 napisał(a)
No tak czyli najlepiej kupować kwitnące lub od sprawdzonego hodowcy ale przynajmniej będziesz miała niespodziankę a Kronenburg ja mam, jest różowo-biała...
ach się teraz rozmarzyłam, już bym chciała żeby kwitły różyczki

Mam cichą nadzieję, że skrót "Kron" oznacza "Kronenburg", oraz
że wszystkie róże będą wyglądały tak ładnie jak te jedna, która miała rozwinięty różowy kwiatek. Środek miała lekko żółtawy.
Zastanawiam się czy teraz w lutym lub marcu trzeba im zrobić jakiś oprysk profilaktyczny.
Ciąć podobno należy gdy zaczynają kwitnąć forsycje
Jak postępujesz ze swoimi pięknotkami?
____________________
Hania - Skrawek raju na ziemi... działka na stepie
violka171 22:22, 17 lut 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Hana75 napisał(a)
Jesienią posadziłam swoje pierwsze róże.
Zaczynam zatem różaną przygodę
Wklejam link, żeby mieć gdzie wrócić po porady:
http://www.rozeogrodowe.pl/ciecie-roz

Witam i dziekuje za odwiedziny,ja tez niestety musze dojezdzać do mojego miejsca na ziemi i tak jak Ty posadziłam pierwsze róże na jesień,mam działeczkę od sierpnia zeszłego roku ,i tak jak tylko wolny czas pozwoli uciekam tam
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies