Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Pszczelarnia 11:16, 02 sty 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewo, co do łąki dla owadów. Większość roślin jest jednoroczna, więc to i tak eksperyment. Stipa jest wielka, barbula (ta jest wieloletnia) po latach też krzewinką półzdrewniałą, cięcie niskie niewiele daje.

Orlaya nie jest duża, w sam raz. Śliczna i wspaniała.

Dosiej kosmosów pomiędzy, zwłaszcza w okolicy miłki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anabuko1 11:33, 02 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
No i dobrze ,że zima jest bynajmniej kalendarzowe.
Można różne plany poczynić. Te twoje laczkowe nawet fajne.
Ja mam za sąsiada działką już łąkę naturalną.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Agania 12:46, 02 sty 2018


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Fajnie wymyśliłaś z tą łączką....ja już za kwiatkami tęsknię

Moje plany to sprzątać na starych rabatach,to może się i u mnie znajdzie miejsce pod kolorowe wysiewy

Życzę Ci Ewuś szybkiego powrotu do wiosny i fajnych efektów
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anda 14:34, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
mira napisał(a)


Fajne takie plany - napisz czy tam masz dużo słonka i jaka wilgotność.To duża przestrzeń?
Popatrzyłam na te rośliny i tak dumam nad 3 pierwszymi pozycjami - póki małe problema nie ma. Trzeba eksperymentować i się nie bać.

Pozycja 7 biała albo biała z różowym oczkiem.
Orlaya ponoć dość spora roślina.
Może Ci Dausia doradzi bo widzę że ważne dla Ciebie okres kwitnienia ale chyba też struktura rośliny się liczy.
Z łąkami chyba już eksperymentowała Sylwia.

serdeczności w ten wieczór


Tam jest sucho, słońca więcej niż mniej, mimo, że lekkie zacienienie jest. Przestrzeń mała, tak 3 x 3 m.
Babtisia duża rośnie? Nie widziałam jeszcze na żywo.
To Lychnis będzie biały Orlaya tylko dwuletnia a rośnie różnie, w zależności od podłoża. Zobaczymy jak się zachowa u mnie. Muszą zamówić nasionka.

A pozycja 11? Jak myślisz, co lepsze?
11. Cnidium silaifolium biały, 40-70cm, VI-VIII
albo
11. Ammi visnaga biały, 70-90cm, VI-X
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:37, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Kasiu, no planuję coś tam Dzięki

Asiu E tam, nie doradzisz, możesz zawsze skrytykować kolory

Kasja, czas dobry, już mnie łapki swędzą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:38, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
abiko napisał(a)
Tulipany?? nieźle.. ale pogoda pomaga U mnie dalej kwitną a bratki
Ewuś dziękuję za pomoc.. bardzo


Bratki u mnie w doniczce i też kwitną


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:42, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Pszczelarnia napisał(a)
Ewo, co do łąki dla owadów. Większość roślin jest jednoroczna, więc to i tak eksperyment. Stipa jest wielka, barbula (ta jest wieloletnia) po latach też krzewinką półzdrewniałą, cięcie niskie niewiele daje.

Orlaya nie jest duża, w sam raz. Śliczna i wspaniała.

Dosiej kosmosów pomiędzy, zwłaszcza w okolicy miłki.


Jednoroczne chcę wysiać, a byliny kupię wiosną w doniczce.
Stipa chyba jednak za duża będzie i z niej zrezygnuję. Barbuli raczej tam nie planuję. Jakoś mi tam nie pasuje, mimo, że owady ją uwielbiają.
Na orlayę już się cieszę. Mam nadzieję, że nasionka mi wzejdą.
Kosmosy, o właśnie, dosieję. Tylko chyba wolę te niższe, bo wysokie rosną u mnie na dwa metry.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:48, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
anabuko1 napisał(a)
No i dobrze ,że zima jest bynajmniej kalendarzowe.
Można różne plany poczynić. Te twoje laczkowe nawet fajne.
Ja mam za sąsiada działką już łąkę naturalną.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!


Mieliśmy tutaj niedaleko fajną łąkę ale niestety teraz są na niej budowane nowe domy. Owady musiały się wynieść
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 14:55, 02 sty 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Agania napisał(a)
Fajnie wymyśliłaś z tą łączką....ja już za kwiatkami tęsknię

Moje plany to sprzątać na starych rabatach,to może się i u mnie znajdzie miejsce pod kolorowe wysiewy

Życzę Ci Ewuś szybkiego powrotu do wiosny i fajnych efektów


Sprzątać na rabatach też będę Oby i u Ciebie znalazło się miejsce. Kwiaty i bzyczki dają tyle radości
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 16:36, 02 sty 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18482
Łączka na pewno będzie piękna Niestety nic nie doradzę, bo nie znam się na tych roślinkach.
Szczęśliwego Nowego Roku i pięknych roślin w ogrodzie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies