Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 11:10, 14 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Wendy79 napisał(a)
W sprawie mszycy na marchwi: masz może w okolicy topole? Może to bawełnica topolowo-marchwiana?


W okolicy mam lipy, graby i klony. Topoli jeszcze nie widziałam, co nie znaczy, że ich nie ma

Na marchewce mam takie coś jak na zdjęciach w linku
http://unser-strebergarten.blogspot.de/2015/07/mohrenwurzellaus.html
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 12:34, 14 gru 2017


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
wreszcie fotki sliczne
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mixtoorka 15:22, 14 gru 2017


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Ale fajne kffiatki;D u mnie rano był śnieg, zapomniałam jak się jeździ po ośnieżonych drogach, ślisko!! Ale już śniegu nie ma.
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
Anda 17:11, 15 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Znalazlam szkodnika Czyli wiem juz co zzera moja marchewke, mianowicie mszyca glogowo-marchwiana
https://ampol-merol.pl/akademia/34/ochrona-marchwi-przed-szkodnikami.html

Poniewaz mam w okolcy glog, to jednak bede musiala zrezygnowac z jej uprawy.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:12, 15 gru 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Iza, Karo Dzisiaj musialam skrobac rano szyby, ale sniegu nie ma. W dzien temperatury na plusie, a w przyszlym tygodniu ma byc nawet 10 stopni.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Ewa777 19:04, 15 gru 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18536
Jestem zachwycona Twoją świdośliwą. Moja inaczej kwitnie, ale też ładnie
Piękne zdjęcia czerwcowe. Też próbuję się pocieszyć, że do wiosny coraz bliżej
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
20:20, 15 gru 2017
Pięknie kwiatowo Ando u Ciebie.Aż się zatęskniło za ciepłem lata Róże cudne.Jak to jest,że gdy wchodzę na wątki gdzie są pokazywane róże od razu jestem chętna na kupno każdej
Figaro 12:56, 22 gru 2017


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
Anda napisał(a)


Nie jestem gospodynia domowa, a na testach polegam tylko technicznych, bo smaki i gusta sa zbyt rozne, zeby je testowac. Ktos woli mieso pieczone, ktos inny gotowane, ktos z sola, a ktos inny bez. No nie mozna tego porownywac.
Po co trzymasz go w szafce. Mozna go sprzedac za dobre pieniadze, skoro i tak nie uzywasz.


Ktos woli, dobrze to ujelas, wlasnie chodzi o te smaki ktore mi w termo brakuje. Odnosze wrazenie ze potrawy sa okradane ze smakow. Przykladowo kartofle: gotujac je w wodzie sprawdzamy widelcem czy juz, thermo? Moim zdaniem gotowane w nim sa bezplciowe, czyli raczej troche rozgotowane. Uzywajac swego czasu musialam bardzo doprawiac przyprawami a przeciez nie o to chodzi by zabijac podstawowy smak potrawy prawda? Jednym slowem sa zwolennicy i osoby ktorym nie przypadl do gustu. I dobrze.

Piszac o gospodyniach domowych mialam na mysli osoby ktore duzo/ czesto gotuja dla swoich rodzin. Chociaz czy rzeczywiscie z thermo to takka oszczednosc czasu? Polemizowalabym.

Testy techniczne przeszedl na najwyzsza ocene, smakowe testy jednak uplasowal sie w polowie tabeli.

Raczej nie sprzedam bo lubie marmolade ciepla z niego a i moja mama jak przyjezdza lubi sie z nim bawic w kuchni.

Wesolych Swiat Ando i dobrego skoku do Nowego Roku.
gosika67 23:54, 24 gru 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ewka wszystkiego naj naj naj dużo zdrówka pomyślności, spełnienia marzeń
uff zdążyłam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
gobasia 12:12, 26 gru 2017


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Ewciu

wszystkiego naj naj....dużo zdrówka i spełnienia marzeń
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies