Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Annak 00:04, 21 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Wprawdzie tymczasem przyszła tylko kalendarzowa, ale i tak już wiosennie pozdrawiam Ewuniu
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
violaskom 17:31, 21 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ewciu, witam się wiosennie i proszę o pomoc. Szukam pomarańczowej róży. Lubię parkowe, ale wielkość dowolna. Chodzi mi tylko o to, by był to stały, niezmieniający się kolor. Mam Alohę i Westerland, ale to nie to. Mam też Lady of Shalot ale ona jest bardziej żółta niż pomarańczowa. Masz coś na oku?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Magleska 08:18, 22 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481
ja też macham w drugim dniu wiosny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
abiko 09:03, 22 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Wszyscy o różach, a ja muszę jakąś pnącą znaleźć, najlepiej powtarzającą kwitnienie i pachnącą Biała, która miała spełniać takie zadanie, nie przetrwała. Może masz jakieś propozycję, to chętnie posłucham
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
sylwia_slomc... 09:21, 22 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Aguś w Carefourze były po 10 zł bardzo ładne, nie pamiętam czy były białe, ale chyba widziałam, dziś obczajam Obi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kawa 09:57, 22 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
boszzz
jak dobrze że ktoś to ogarnia
chińszczyzna jak nic
cmok cmok
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Anda 10:07, 22 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
violaskom napisał(a)
Ewciu, witam się wiosennie i proszę o pomoc. Szukam pomarańczowej róży. Lubię parkowe, ale wielkość dowolna. Chodzi mi tylko o to, by był to stały, niezmieniający się kolor. Mam Alohę i Westerland, ale to nie to. Mam też Lady of Shalot ale ona jest bardziej żółta niż pomarańczowa. Masz coś na oku?


Hej Wiolu, odzrawiam wiosennie ale i deszczowo

Staly i niezmieniajacy sie kolor to trudne zadanie, bo roze zmieniaja kolor czesto, w zaleznosci od stopnia rozwoju, temperatury itd. Pomaranczowe chyba nawet czesciej niz zolte

Moze wyprobujesz roze Capri? Mamy ja w szkolce w ktorej pracuje i ona wlasciwie nie zmienia koloru, jedynie minimalnie staje sie jasniejsza, malo rozowa.

A Lady Emma Hamilton? To piekna roza i na dodatek pieknie pachnaca. Summer Song jest pomoranczowa z lekkim dodatkiem brazu, ale rozowieje gdy przekwita.

Pomaranczowy chyba dlatego jest zmiennym kolorem, bo jest trudny do wyhodowania, a powstal z krzyzowek roz czerwonych i zoltych. W zaleznosci od ilosci genow roza zmienia kolor. Najstarsze roze (w uproszczeniu) mialy kolory od ciemnej czerwieni/bordo poprzez rozowy do bialego. Zolty pojawil sie dopiero po wprowadzeniu do Europy rozy chinskiej gdzies w osiemnastym wieku.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:08, 22 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Annak napisał(a)
Wprawdzie tymczasem przyszła tylko kalendarzowa, ale i tak już wiosennie pozdrawiam Ewuniu


Pozdrawiam rowniez, tym razem deszczowo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:09, 22 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Magleska, Kami, Sylwio, Was rowniez deszczowo pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 10:10, 22 mar 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
deszczowo no weeeeźźź
u nas słoneczko świeci
a jak u ciebie pada to u mnie za dwa dni??!!! noł noł noł!!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies