Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

violaskom 14:04, 22 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


To zalezy do jakiej czerwieni Bo jesli do chlodnej, to zadna, a do cieplej, to wszystkie. Te roze maja taki cieply odcien pomaranczu, brzoskwinki.
Wg mnie najbardziej staly kolor z wymienionych ma chyba Grace, tylko robi sie jasniutka jak przekwita.
Najlepiej pasowac do cieplej czerwieni bedzie raczej Summer Song.

A znasz roze Benjamin Britten? To jest czerwien Boski kolor. Dostalam kiedys jako pomylke. U mnie niestety pare lat tamu nigdzie nie pasowal i dalam znajomej. U niej wyrosl na przepiekny i obficie kwitnacy krzak. Na wiosne dostaje obornik konski.


Wydawało mi się, że to róż! Jeszcze nie mam za dużo czerwonych róż oprócz Adelaide Hoodless i Florentiny. To sa duże starsze okazy. W ubiegłym roku kupiłam Bukavu i Poppy Rose i Rotillę, ale one jeszcze nie pokazały prawdziwego oblicza. Na razie rosną sobie samotnie, będę podsadzać je jednorocznymi.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
DorKa 14:12, 22 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)


Jesli nie spodziewasz sie juz duzych mrozow to mozesz ja spokojnie przesadzic. Do -5 to dla roz pikus, a gdyby mialo byc troche wiecej, to owin jej "glowke" wloknina. Jesli bedzie w miejscu dosc slonecznym i wietrznym, to tez ja owin na pare dni Po przesadzeniu dbaj o wilgoc


dzięki kochana
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Anda 14:13, 22 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
violaskom napisał(a)

Wydawało mi się, że to róż! Jeszcze nie mam za dużo czerwonych róż oprócz Adelaide Hoodless i Florentiny. To sa duże starsze okazy. W ubiegłym roku kupiłam Bukavu i poppy rose i rottilę ale one jeszcze nie pokazały prawdziwego oblicza. Na razie rosną sobie samotnie, będę podsadzać je jednorocznymi.


Benjamin na tym zdjeciu na moim monitorze wyglada bardzo podobnie, jak w rzeczywistosci, to jest bardziej czerwien
https://www.praskac.at/cache/img/4a/95/54104a955b75747987b8a39816389d98_500x500R5.jpg

Monitory i fotki .jpg zzeraja tyle informacji, ze kolory nigdy nie beda wygladaly jak zywe

Tak czy owak roze najlepiej wygladaja, jesli sa podsadzane bylinami lub jednorocznymi. Mozesz do nich posadzic fioletowe i niebieskie kwiaty lub pomaranczowe jak np. Achillea Terracotta
https://img.crocdn.co.uk/images/products2/pl/20/00/01/05/pl2000010546_card2_lg.jpg




____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
violaskom 14:20, 22 mar 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Anda napisał(a)


Benjamin na tym zdjeciu na moim monitorze wyglada bardzo podobnie, jak w rzeczywistosci, to jest bardziej czerwien
https://www.praskac.at/cache/img/4a/95/54104a955b75747987b8a39816389d98_500x500R5.jpg

Monitory i fotki .jpg zzeraja tyle informacji, ze kolory nigdy nie beda wygladaly jak zywe

Tak czy owak roze najlepiej wygladaja, jesli sa podsadzane bylinami lub jednorocznymi. Mozesz do nich posadzic fioletowe i niebieskie kwiaty lub pomaranczowe jak np. Achillea Terracotta
https://img.crocdn.co.uk/images/products2/pl/20/00/01/05/pl2000010546_card2_lg.jpg





Właśnie tak mam zamiar zrobić. Bardzo podoba mi się połączenie fioletu, czerwieni i pomarańczu. Fajny jest też niebieski bodziszek Rozanne do czerwonych róż. U mnie to zestawienie wpadło przez przypadek i bardzo mi się spodobało. Wkleję u mnie zdjęcie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
15:53, 22 mar 2018
Ewciu widze że jestes w swoim żywiole i tematy różane nieustajaco u ciebie królują

super bo przynajmniej ma kto dziewczynom doradzić sama może tez skorzystam ...ale to dopiero jesienią bo jak moja gardina w tym roku bedzie równie koszmarna jak w dwóch poprzenich ...to wymianke zrobie i tyle
katel 19:06, 22 mar 2018


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Anda napisał(a)


To tylko to, co z ksiazek wyczytalam, nic wielkiego Nie jestem jakas wielka znawczynia

Pewnie, że coś wielkiego i jeszcze potrafisz tą wiedzę bardzo przystępnie przekazywać - nawet początkujący mogą zrozumieć - dzięki! Zaglądam i się uczę
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Katkak 06:31, 23 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Anda napisał(a)


To tylko to, co z ksiazek wyczytalam, nic wielkiego Nie jestem jakas wielka znawczynia

Jesteś, jesteś. Buziol
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Annak 10:03, 23 mar 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziewczyny mają rację, więc nie protestuj
pozdrówki
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
paulina_ns 12:12, 24 mar 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Ewka myślisz,że mogę już przesadzić róże w inne miejsce, czy jeszcze poczekać?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Anda 12:32, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Dziekuje Wam bardzo i ciesze sie, ze moge Wam troche pomogac

Paulinko, mysle, ze mozesz. Wielkich mrozow juz nie bedzie (raczej) a z przymrozkami roze sobie doskonale radza Porzadnie ja przytnij, korzeni juz nie trzeba przycinac, zakopczykuj tak, zeby wystawaly tylko koncowki i podlej. Dbaj o wilgoc
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies