Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 18:08, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
paulina_ns napisał(a)
Ja połowę róż dzisiaj już ściełam, co ma być to będzie, najwyżej wymienię na nowe pashmine przesadziłam, obciełam ją jak Ewka pisałaś, podlałam i jeszcze na wszelki wypadek okryłam agrowłókniną, jej akurat byłoby mi szkoda jakby ucierpiała


Opieka de lux
Bardzo dobrze zrobiłaś, na początek jej nie zaszkodzi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 18:09, 24 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja mam na razie luzik, bo ani krokusy a tym bardziej forsycje jeszcze nie kwitną
Ewuniu muszę przesadzić róże z gruntu do donicy. Czy przycinać im korzenie?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 18:15, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Dzisiaj obcięłam wszystkie róże, hortki, trawy oprócz stipy, byliny. Gaura raczej nie przetrwała, chyba miała za mokro. Geum nie widziałam, może jeszcze nie wyszedł. Kocimiętka już sie pokazuje. Agastache też.

Niestety, musiałam wywalić jedną różę. Jude The Obscure ma różanego raka szyjki korzeniowej, nie wiem czy ta choroba tak się po polsku nazywa. Choroba spowodowana jest bakterią Agrobacterium tumefaciens. Dlatego pewnie w zeszłym roku tak kiepsko mi kwitła. Dziś jej się dobrze przyjrzałam i przyczynę niestety znalazłam. Teraz mam miejsce na jakąś piękną bylinę. Tylko jaką?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:17, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
asiak napisał(a)
Ja mam na razie luzik, bo ani krokusy a tym bardziej forsycje jeszcze nie kwitną
Ewuniu muszę przesadzić róże z gruntu do donicy. Czy przycinać im korzenie?


Podczas wysadzania z ziemi pewnie i tak część korzeni zostanie przycięta, więc raczej nie ma potrzeby. Przytnij górę i daj jak największą donicę, i zrób kopczyk
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 18:18, 24 mar 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Dziękuję
____________________
AsiaDziałeczka Asi
paulina_ns 18:21, 24 mar 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Anda napisał(a)
Dzisiaj obcięłam wszystkie róże, hortki, trawy oprócz stipy, byliny. Gaura raczej nie przetrwała, chyba miała za mokro. Geum nie widziałam, może jeszcze nie wyszedł. Kocimiętka już sie pokazuje. Agastache też.

Niestety, musiałam wywalić jedną różę. Jude The Obscure ma różanego raka szyjki korzeniowej, nie wiem czy ta choroba tak się po polsku nazywa. Choroba spowodowana jest bakterią Agrobacterium tumefaciens. Dlatego pewnie w zeszłym roku tak kiepsko mi kwitła. Dziś jej się dobrze przyjrzałam i przyczynę niestety znalazłam. Teraz mam miejsce na jakąś piękną bylinę. Tylko jaką?


Ewka w ekspresowym tempie uwinęłaś się ze wszystkim ja mniejszą cześć ogrodu dopiero ogarnęłam i to od samego rana ( no z przerwami) o jej to róże mają coś takiego jak raka szyjki? Jak to w ogóle wygląda?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasia_CS 18:23, 24 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewcia u nas o kwitnieniu forsycji ani widu ani słychu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 18:30, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
paulina_ns napisał(a)


Ewka w ekspresowym tempie uwinęłaś się ze wszystkim ja mniejszą cześć ogrodu dopiero ogarnęłam i to od samego rana ( no z przerwami) o jej to róże mają coś takiego jak raka szyjki? Jak to w ogóle wygląda?


Zrobilam zdjecia, ale nie chce mi sie isc do kompa ich zgrac Troche padlam po takiej porcji ogrodu A jeszcze jest duzo roboty, bo jeszcze tyl musze zrobic.

Podaje linka do fotki z netu
http://www.arbofux.de/img/rosa-agrobacterium-tumefaciens3-g.jpg
http://up.picr.de/14377903ms.jpg

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:31, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
Kasia_CS napisał(a)
Ewcia u nas o kwitnieniu forsycji ani widu ani słychu


Uuu, to szkoda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:31, 24 mar 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33472
asiak napisał(a)
Dziękuję


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies