Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

ryska 10:56, 25 mar 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11614
Zachwyciłam się tym połączeniem niedocenianej przeze mnie cebulicy i anemonków.
Czy anemony sadziłaś jesienią? Ja kiedyś już z nimi próbowałam i prawie wszystkie zmarzły, raptem jedna cebulka przetrwała zimę na 50 sztuk.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
frezja 11:33, 25 mar 2019


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Anda napisał(a)


Tak, to Obelisk. Nie, wysokości na razie nie zamierzam regulować. Na razie ma ok. 2 m. Szerokość to pewnie niecały metr. Pokrój bardziej kolumnowy. Moje hibiskusy są szersze, a to mniejsze krzewy jednak.

Przekonałaś mnie zamawiam.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Nowa12 12:23, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa, czy ten Obelisk przebarwia się jesienią na żółto czy czerwono?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 13:30, 25 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ewuś - czy znasz może jakąś ładną kocimiętkę niską i kwitnącą intensywnie? Mam niską odmianę ale co do ilości kwiatów to mam spore zastrzeżenia. Nie miałam nazwy więc nie wiec co to za panna. Wiem, że nie do końca mi pasuje. Drugą mam taką, co pięknie kwitnie ale za to jest też i ogromna i szybko rośnie.
Z niskich w niedalekiej szkółce znalazłam takie:
Blue Lagoon - Niebieska
Cat`s Pajamas - Niebieska
Dropmore - Niebieska
Early Bird - fioletowa (??)
Purple Haze Niebieska
Summer Magic - fioletowa (??)
Pink Cat - różowa (??)
Angel Wings - Niebieska, białozielone liście
Limelight - Niebieska, żółte liście
Six Hills Gold - niebieska, żółtozielone liście
Snowflake - biała
Może któraś nazwa wydaje ci się znajoma? Dla mnie to czarna magia. Nie miałam pojęcia, że jest tyle odmian. I nie wiedziałam, że są kocimiętki kwitnące na biało czy na różowo!

Muszę wymienić lawendę, niestety ma u mnie tam za mokro. Co roku po 2-3 sztuki mi wypadają a reszta jest bardziej niż licha. A tam gdzie sucho mam to jest już cień. Obawiam się, ze im nie jestem w stanie dogodzić. A kocimiętka rośnie u mnie jak głupia. Stąd pomysł na wymianę. Ale przy takiej ilości odmian ogłupiałam ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 13:37, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, ja kupiłam pod koniec zeszłego sezonu Purple haze, to jeszcze nie mam swojego zdania, bo to bardzo młodziutkie sadzonki były - zapytaj Jankę z Symetryczno-lirycznego - ona obsadziła chyba nią brzeg ścieżki swojego ronda.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Agania 13:42, 25 mar 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Drobne/czytaj dorodne/ kępy a tyle kwiatuszków radują ogromnie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
inka74 14:57, 25 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasiu - wyszukałam u Janki tą Purple Haze - ładna, długie kwiatostany ale taka plackowata. Nie wiem, czy to takie wrażenie, że po ziemi się rozchodzi a nie w kulkę rośnie. Nadałaby się do wymiany za starą między róże ale za lawendę muszę szukać chyba innego. W necie ładnie zwarcie wygląda Cat`s Pajamas ale wiadomo jak to w necie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zakrecona 15:11, 25 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ewa, ja tak latam po wątkach, że dopiero teraz te piękności wiosenne u Ciebie dojrzałam

A u mnie takie liche parę krokusików, może się za rok cudownie rozmnożą.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Waclaw 17:31, 25 mar 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ewo,
znajdziesz czas aby doradzić jak ciąć moje róże? Zajrzysz?
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Magleska 18:24, 25 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Ewuś śliczna wiosna u Ciebie cebulice zapisuję na listę chciejstw
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies