Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 18:41, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
ryska napisał(a)


Cieszę się, widać, że jej dobrze. A duet rewelacyjny
Może jeszcze raz spróbuję z tymi anemonami.


Spróbuj koniecznie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:48, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
laurowisnia napisał(a)
Zastanawiam się dlaczego na stronie podanej przez Ciebie takie niepozytywne oceny ma nepeta nuda, kupiłam dwie odmiany i raczej mi się podobają ale rok dopiero mam. Znasz je może?


Ona nie ma niepozytywnych ocen Jedna gwiazdka to ocena dobra. Piszą, że jest mniej witalna, ale ładna i sztywna. Nuda Alba prawie nie powtarza kwitnienia. A to Ø oznacza, że odmiana jest zbędna, czyli zbyt podobna do istniejących już na rynku.
Oceny są bardzo ostre, bo na rynku hodowcy wariują czasem z wprowadzaniem nowych odmian, które się powtarzają albo szybko znikają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:07, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
karlos napisał(a)
Ewa masz doświadczenie z różami i rabatą żwirową ???


Ojej, sorry, przeoczylam pytanie. Zaraz cos napisze.

Widziałam, że pytałeś o to w wątku o różach. Ja nie mam róży w żwirku jako takim. Mam co prawda kamyczki na rabatach przed domem, ale pod różą tych kamyczków jest mniej i nie są dokładnie przy róży. Róże kopczykuję na zimę. Później wodą z węża rozmywam ziemię, która tez trochę grzebie te kamyczki pod sobą.

Ogólnie myślę, że na typowej rabacie żwirowej róży nie da się zakopczykować tak, żeby ta ziemia potem nie przykryła tych kamyczków pod sobą. No chyba że rozwinąlbyś dookoła róży jakąś płachtę na zimę i na tym byłby kopczyk. Póżniej ziemię na płachcie byś usunął, teoretycznie, bo w praktyce to nie wiem

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
oliwka 20:39, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Anda napisał(a)
Agatek, fotki odmłodzonej LO dla Cię

[img

Ewa a ile lat ma ta róża że już ją naginasz no i pewnie glupie pytanie:czemu ma to służyć
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Mariposa 21:01, 26 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Anda napisał(a)


Nie, nie musi. Ja ogólnie wolę krzewy róż rosnące swobodnie i przewieszające się. Mam wrażenie, że obficiej wtedy kwitną No chyba, że możesz ją przypinać do szerokiej kratki, to też wtedy pięknie kwitną.


To super, bo nie chciałam wysokich ścian z kratek, a tak część pędów (jak urosną, oczywiście!) przypnę do niskich szerokich podpór metalowych, a resztę podwiążę dookoła, jak Ty.
Na razie tylko Jasmina pójdzie w pionie na łuk.
Ewo, a czy te kilka róż z doniczek prysnąć już? Mają już listki. HT i OW wystarczą?
____________________
Ela Motylogród
Anda 21:11, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
oliwka napisał(a)

Ewa a ile lat ma ta róża że już ją naginasz no i pewnie glupie pytanie:czemu ma to służyć


Teraz będzie to piąty sezon chyba. Naginam ja od początku praktycznie. Służy to obfitszemu kwitnieniu. Róża najchętniej kwitnie w najwyższym miejscu pędu. Jesli pęd zostanie ułożony poziomo, to róża nie wie dokładnie, które miejsce jest najwyższe i wytwarza więcej krótkopędów, które kwitną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:14, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Mariposa napisał(a)


To super, bo nie chciałam wysokich ścian z kratek, a tak część pędów (jak urosną, oczywiście!) przypnę do niskich szerokich podpór metalowych, a resztę podwiążę dookoła, jak Ty.
Na razie tylko Jasmina pójdzie w pionie na łuk.
Ewo, a czy te kilka róż z doniczek prysnąć już? Mają już listki. HT i OW wystarczą?


Możesz je wspomóc opryskami ekologicznymi, bo młode róże są bardziej podatne na choroby Jesli możesz i masz ochotę, to zrób herbatkę ze skrzypu, może być suszony i pryskaj nim regularnie. On wzmacnia ścianki tkanek, dzięki czemu grzybom trudniej sie przebić i „ukorzenić”.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
oliwka 21:18, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Ewcia a mogłabyś do mnie zajrzeć na balkon i poradzic czy/jak podciąc róże ....
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
oliwka 21:19, 26 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Anda napisał(a)


Teraz będzie to piąty sezon chyba. Naginam ja od początku praktycznie. Służy to obfitszemu kwitnieniu. Róża najchętniej kwitnie w najwyższym miejscu pędu. Jesli pęd zostanie ułożony poziomo, to róża nie wie dokładnie, które miejsce jest najwyższe i wytwarza więcej krótkopędów, które kwitną.

Dzięki za wytłumaczenie, nie bardzo kumałam po co to doginanie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
Anda 21:20, 26 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
oliwka napisał(a)

Dzięki za wytłumaczenie, nie bardzo kumałam po co to doginanie


To nie funkcjonuje u wszystkich róż, bo niektóre mają zbyt sztywne pędy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies