Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

anpi 01:13, 27 mar 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Piękny Ewo Twój Luis O.,mój młodziutki ,może w tym roku dopiero pokaże co potrafi?
Jak byś miała chwilkę zerknij do mnie na str 291., bo mam dylemat z cięciem B.Pmoże miałaś z nią do czynienia?Byłabym wdzięczna.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Kasya 04:51, 27 mar 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41917
Ciężko się u ciebie do fotek dokopać ale jak zwykle artystyczne
Takich anemonow nie znam ale śliczne są
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
zoja 10:36, 27 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Anda napisał(a)


Teraz będzie to piąty sezon chyba. Naginam ja od początku praktycznie. Służy to obfitszemu kwitnieniu. Róża najchętniej kwitnie w najwyższym miejscu pędu. Jesli pęd zostanie ułożony poziomo, to róża nie wie dokładnie, które miejsce jest najwyższe i wytwarza więcej krótkopędów, które kwitną.


bardzo sprytne muszę zastosować jak moje róże zaczną rosnąć
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
laurowisnia 08:45, 28 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Anda napisał(a)


Ona nie ma niepozytywnych ocen Jedna gwiazdka to ocena dobra. Piszą, że jest mniej witalna, ale ładna i sztywna. Nuda Alba prawie nie powtarza kwitnienia. A to Ø oznacza, że odmiana jest zbędna, czyli zbyt podobna do istniejących już na rynku.
Oceny są bardzo ostre, bo na rynku hodowcy wariują czasem z wprowadzaniem nowych odmian, które się powtarzają albo szybko znikają.

Mniej witalna, tą cechę lubię, nie jest wtedy konieczne częste dzielenie i jeśli zbędna tylko dlatego, że są inne podobne na rynku to ok.
Mi się trafiły akurat te zbędne, obie różowe, z tym, że jedna ma ciemne łodygi.
Jak tam wysiewy?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Zana 20:02, 28 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Nasuszyłam przez zimę trochę skórek bananowych. Sypać pod róże po garsteczce?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
abiko 20:05, 28 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Hmm spróbuję swoją LO też naginać. Mam dwie, ale już wiem, że ta druga to jakaś pomyłka.. i weź teraz z nią coś zrób..
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
tulucy 20:37, 28 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewa, może coś doradzisz - bo nie wiem, czy zostawić, czy usuwać - mam pień starej śliwy, na pniu zaczęły się pojawiać grzyby - huba - pień był zostawiony jako podpora dla róży i powojników - i teraz nie wiem, czy ta huba to może źle wpływać na nie, czy będzie obojętnie. Jak myślisz? Bo jeszcze mogę ten pień wyciąć, póki róża go nie obrosła.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 20:49, 28 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
anpi napisał(a)
Piękny Ewo Twój Luis O.,mój młodziutki ,może w tym roku dopiero pokaże co potrafi?
Jak byś miała chwilkę zerknij do mnie na str 291., bo mam dylemat z cięciem B.Pmoże miałaś z nią do czynienia?Byłabym wdzięczna.


Byłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:49, 28 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Kasya napisał(a)
Ciężko się u ciebie do fotek dokopać ale jak zwykle artystyczne
Takich anemonow nie znam ale śliczne są


Dzięki Fajnie, że znów tu zaglądasz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 20:50, 28 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
zoja napisał(a)


bardzo sprytne muszę zastosować jak moje róże zaczną rosnąć


Powodzenia
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies