Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Basilikum 14:54, 30 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ja tez kupilam z 3 tygodnie temu, i od razu wsadzilam. Przymrozki byly, ostrozki maja sie dobrze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
karlos 19:31, 30 mar 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Anda napisał(a)


Ojej, sorry, przeoczylam pytanie. Zaraz cos napisze.

Widziałam, że pytałeś o to w wątku o różach. Ja nie mam róży w żwirku jako takim. Mam co prawda kamyczki na rabatach przed domem, ale pod różą tych kamyczków jest mniej i nie są dokładnie przy róży. Róże kopczykuję na zimę. Później wodą z węża rozmywam ziemię, która tez trochę grzebie te kamyczki pod sobą.

Ogólnie myślę, że na typowej rabacie żwirowej róży nie da się zakopczykować tak, żeby ta ziemia potem nie przykryła tych kamyczków pod sobą. No chyba że rozwinąlbyś dookoła róży jakąś płachtę na zimę i na tym byłby kopczyk. Póżniej ziemię na płachcie byś usunął, teoretycznie, bo w praktyce to nie wiem



No właśnie, mało praktyczne ... tak pytałem, bo koncepcja jednego miejsca się zmieniła na żwir (miejsce pod palenisko) ale zostawię po staremu czyt. róże
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
asiak 19:51, 30 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ewuniu już prawie kwitną forsycje, chcę przyciąć róże. Czy zdjąć już gałązki świerkowe? Czy ziemię rozgarnąć z kopczyków?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
inka74 19:54, 30 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia - udało mi się zakupić piękny okaz derenia Venus. Ma mnóstwo pączków kwiatowych. Ba, nawet mu zaciszne lekko cieniste miejsce znalazłam bardzo się cieszę jutro zdjęcia porobię bo dziś nie miałam jak.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 21:19, 30 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
asiak napisał(a)
Ewuniu już prawie kwitną forsycje, chcę przyciąć róże. Czy zdjąć już gałązki świerkowe? Czy ziemię rozgarnąć z kopczyków?


Przycinaj, a kopczyki jeszcze zostaw, na wszelki wypadek. Nie wiadomo dokładnie, jak zimno będzie w przyszłym tygodniu. A gałązki świerkowe masz na kopczykach?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 21:20, 30 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
inka74 napisał(a)
Ewcia - udało mi się zakupić piękny okaz derenia Venus. Ma mnóstwo pączków kwiatowych. Ba, nawet mu zaciszne lekko cieniste miejsce znalazłam bardzo się cieszę jutro zdjęcia porobię bo dziś nie miałam jak.


Gratuluję, piękna jest i dość droga u nas. Czekam zatem na fotki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
asiak 21:22, 30 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Anda napisał(a)


Przycinaj, a kopczyki jeszcze zostaw, na wszelki wypadek. Nie wiadomo dokładnie, jak zimno będzie w przyszłym tygodniu. A gałązki świerkowe masz na kopczykach?


Tak na kopczykach Chyba te gałązki można zdjąć?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Anda 21:27, 30 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
asiak napisał(a)


Tak na kopczykach Chyba te gałązki można zdjąć?


Myślę, że tak.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 21:33, 30 mar 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Chyba zacznę suszyć skórki bananów, mogą się przydać
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
asiak 22:01, 30 mar 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Anda napisał(a)


Myślę, że tak.


Dziękuję Ewuniu
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies