Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

inka74 09:12, 31 mar 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anda napisał(a)


Gratuluję, piękna jest i dość droga u nas. Czekam zatem na fotki
wrzuciłam. Nieposprzątane ale są. U nas tani też nie był, niestety. Na minusie z funduszami już jadę ale nie mogłam się opanować.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 11:00, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Zakrecona napisał(a)
Chyba zacznę suszyć skórki bananów, mogą się przydać


Polecam, fusy od kawy i herbaty też
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:01, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
inka74 napisał(a)
wrzuciłam. Nieposprzątane ale są. U nas tani też nie był, niestety. Na minusie z funduszami już jadę ale nie mogłam się opanować.


Śliczna, już widziałam Ale będzie spektakl jak zakwitnie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:02, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Agatek napisał(a)
Kupiłam 2 ostróżki i nie wiem czy je wsadzić czy na razie zabrać do domu
Niby zapowiadają przymrozki


Tak jak Izabela napisala, sadzilabym do gruntu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
gosika67 11:34, 31 mar 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Ewka jak róże w donicach?
Ja swoje wyciągam z altany i hartuję. Jak myślisz, te co słabo kwitły sadzić do gruntu?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Anda 12:17, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
gosika67 napisał(a)
Ewka jak róże w donicach?
Ja swoje wyciągam z altany i hartuję. Jak myślisz, te co słabo kwitły sadzić do gruntu?


Dwie róże dobrze, a w dwóch donicach chyba się zapchał odpływ wody i korzenie miały dość długo we wodzie. Nie wiem, czy tego nie odchorują albo w ogóle nie przypłacą życiem.

Jeśli słabo kwitły to może miały po prostu mało pożywienia w donicy? Albo donice za małe? Jeśli masz dla nich dobre miejsca, to sadź do gruntu Ja moje trzymam w donicach ze względu na brak miejsca.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 16:42, 31 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487

Muszę swoją LO trochę ponaciągać bo z ubiegłego roku sznurki puściły.

Już nawozimy róże ? Skórki po bananach ostatnio suszę więc można by je wykorzystać.

Ewa w tym sezonie będziesz mieć jakieś warzywa ?

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 16:47, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Gardener27 napisał(a)

Muszę swoją LO trochę ponaciągać bo z ubiegłego roku sznurki puściły.

Już nawozimy róże ? Skórki po bananach ostatnio suszę więc można by je wykorzystać.

Ewa w tym sezonie będziesz mieć jakieś warzywa ?



Wczoraj nawiozłam róże, a fusy i skórki daję im co jakiś czas. Nawozy organiczne potrzebują czasu, żeby stać się dostępne dla korzeni i mogły zostać pobrane

Warzywa, tak. Na pewno pomidory, już mi wzeszły, więc będą Na ogórki ze względu na płodozmian miejsca nie mam w tym roku. Resztę nie wiem jeszcze. Zakupię sadzonki jak będą w szkółce. A Ty co będziesz mieć? Zainspiruj mnie proszę

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardener27 17:12, 31 mar 2019


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Jakie siałaś odmiany pomidorów ?

Ogórki spokojnie możesz uprawiać w doniczkach, mają płytki system korzeniowy, byle miały dużo słońca.

U mnie w warzywniku tradycyjnie wszystkiego po trochu, na zupę, na sałatkę na kanapkę Z nowości będę miał u siebie ogórecznika lekarskiego, już mam małe sadzonki.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Anda 17:40, 31 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
Gardener27 napisał(a)
Jakie siałaś odmiany pomidorów ?

Ogórki spokojnie możesz uprawiać w doniczkach, mają płytki system korzeniowy, byle miały dużo słońca.

U mnie w warzywniku tradycyjnie wszystkiego po trochu, na zupę, na sałatkę na kanapkę Z nowości będę miał u siebie ogórecznika lekarskiego, już mam małe sadzonki.


Wysiałam Haubners Vollendung, Orange Favourite, Ruby Gold, Argentinische Wildtomate. Wszystkie można uprawiać bez dachu nad głową

Borago officinalis tutaj jest bardzo popularne. Podobno mocno się sieje. Może też je wypróbuje? Bo jeszcze nie wypróbowałam. Ciekawa jestem, czy Tobie będzie smakować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies