Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 11:57, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
katel napisał(a)


Cornus florida Rubra!? - No patrz ten to zawsze mi pod oczy wejdzie , to moje wielkie chciejstwo, pierwszy jakiego kupiłam okazał się pomylony, Cornus florida ale już nie Rubra (ale też piękny) teraz czekam na kwitnienie 2 kolejnych - zobaczymy czy któryś okaże się być różowy .
Ewuś jeśli masz jeszcze jakieś jego zdjęcia to wstaw proszę.


Niestety nie mam więcej jego zdjęć. Akurat jestem chora i nie wiem, czy gdy znów będę w pracy to jeszcze będą jakieś jego egzemplarze. Jeśli będą to zrobię fotki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:03, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Napia napisał(a)
Ładne wyglądają miodunki... A tulipany dają kolor.
Nie wiem, czy tylko u mnie, ale pojawiły się mszyce - wyjątkowo wcześnie i bardzo licznie. W przyszłym tygodniu, po deszczach czeka mnie oprysk, a myślałam, ze dopiero w czerwcu, lipcu będę musiała się za to zabrać


U mnie też są mszyce, ale mało ich, bo sikorki już mają młode i się uwijają jak w ukropie Poza tym biedronek też mam parę a te tez niedługo zaczną jajeczka składać. Ze względu na sikorki i inne pożyteczne nie pryskam na mszyce. Na różach otrząsam ręcznie lub robię silniejszy oprysk wodą z węża. Jak już spadną to się raczej nie podniosą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:04, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
zoja napisał(a)

Dziekuje to w tym roku poluje na nie . Piekny kolor.


Mam nadzieję, że będą u Ciebie pięknie rosły
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:06, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
anabuko1 napisał(a)

Pięknie
Ale masz tych Tulipanow Blue Diamond wielkie ilości.
widoki rewelacyjne
Co roku ci dobrze kwitną ?
U mnie z roku na rok słabiej


Akurat taka rzeczka tulipanowe wyszła, ale zdjęcie myli, nie jest aż taka długa
Co roku dobrze kwitną. Nic z nimi nie robię, bo się boję, że jak je ruszę, to przestaną. Dostają kompost i nawóz co wiosnę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:13, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
kaz742011 napisał(a)
Ewo powiedz mi proszę czy muszę moczyć róże przed sadzeniem. Słyszałam zarówno że tak a inna pani w ogrodniczym mówiła że wystarczy dobrze podlać nawet dzień przed sadzeniem.
Powiem szczerze że jedna namoczyłam. Żadnych " baniek" nie puszczała. Ale podczas sadzenia bryła korzeniowa mi się w rękach rozwaliła. A jeszcze do dołka wody nalałam, bo taką metodę jeszcze mi polecono. Drugą moczyłam króciutko i posadziłam. Lepiej się ją z doniczki wyciągało i sadzenie też bardziej przyjemne było. Na koniec obie podlałam obficie. Została mi jeszcze jedna do posadzenia i zastanawiam się którą opcję wybrać .


Przed sadzeniem róż z gołym korzeniem dobrze jest te korzenie namoczyć. Nawet całą różę można zanurzyć, żeby dobrze się opiła. Ma tylko ten goły korzeń przecież.
Róż w donicach nie moczymy. Podlewamy najpóźniej 3 dni przed sadzeniem, żeby ziemia po wyjęciu z doniczki się nie obsypała. Jeśli ziemia się obsypie, to może uszkodzić/urwać korzonki włośnikowe i to byłoby tak, jakby się sadziło różę z gołym korzeniem.
Po posadzeniu trzeba róże dobrze podlać. Przy gołym korzeniu tak, żeby zrobiło się błotko, uszło wszelkie powietrze i ziemia dobrze oblepiła korzenie.
Teraz już chyba wiesz, co zrobić z ostatnią różą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:18, 27 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33637
Magleska napisał(a)
Ewuś watek Twój pędzi nadrobiłam pismo obrazkowe tylko …

..rewelacyjne fotki
ślicznie masz


Dzięki Madziu, u Ciebie tez pędzi, a u Ciebie dużo się dzieje. Ogród coraz piękniejszy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Basilikum 12:57, 27 kwi 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
zdrowka zycze
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
greg66 18:36, 27 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Piękne masz rośliny i owocówki ładnie kwitną, u mnie coś czeresnia miała w tym roku mało kwiecia ale wiśnia cala biała oby tylko przeżyła w zeszłym roku też była w kwiatach a ani jednej wisienki nie było

Życzę szybkiego powrotu do zdrowia i czekam na kolejne zdjęcia
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
greg66 19:06, 27 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Ewuś możesz zajrzeć do mnie, może pomożesz.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Annak 21:21, 27 kwi 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Ewuniu, zajrzyj do mnie jak znajdziesz chwilę, please
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies