Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Poppy 23:32, 07 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
mira napisał(a)



mam obie róże, one różnią się wszystkim
1/wzrostem MW jest niska do kolan a doktorem może być nawet małą pnącą
2/ pokrój - MW rozwichrzony a doktorek raczej szczupła wysoka
3/kolor MW malina a doktorek cieny fiolet,
4/wielkość kwiatka MW dość duże wypełnione a doktorek po kilka w grupie raczej dużo mniejsze kwiaty nie tak bardzo wypełnione

o MW pisła Anitka gdzieś w ogrodach świata - i podzielam jej pogląd - teraz jest sporo tam nowych wątków

na razie tyle - wiem zapach - to MW zdecydowanie wygrywa
mimo to one sa tak inne że nie da się powiedzieć która lepsza - do innych zadań

pozdrawiam ze stepowego ogrodu


Mirko, dzieki za opinie, masz obie? WIem, ze sie b roznia pokrojem i wzrostem. Doktorka mam, moj raczej wpada w bordo/czerwien, nie jest to fiolet, moze ma za duzo slonca, hmm. Kilka godzin dziennie, wiekszosc w cieniu spedza. Po prostu nie wiem, czy do siebie beda pasowac! mam jezcze soul (nie kwitl jeszcze), ascot (malina)
Munsted Wood na zywo nigdzie nie widzialm, ale o jego zapachu tyle sie mowi, ze rozwazam, na razie teoretycznie, jego zakup.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 23:34, 07 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
violaskom napisał(a)

Z gaurą może być ciekawie!

Jest mega ciekawie, widzialam zestawienie
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 23:44, 07 lip 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


Ewo, co zrobilas ze swoja ziemia, ze tak Ci pieknie lawenda daje czadu? i jak mniemam, zimuje?
U mnie wszystkie padly, mam tylko jedna, ktora jest tam przypadkiem, i boje sie ja ruszyc, by jej nie stracic. To dziwne, ze lawenda nie daje rady, bo inne srodziemnomorskie juz tak, i santoliny, i szalwie, oregano, tymianek itd. Ale juz sedum, te wieksze, rosna slabo. Te miniaturowe, typu ktore masz w kamyczkach, radza sobie super dla odmiany
mamy niby podobne warunki sloneczne (patelnie od rana do wieczora) i glebowe (glina), ale rozne rosliny nam sie udaja.
Kanna Twoja przesliczna, u mnie tez nie dala rady. Ani w ziemi (mialam taka zimujaca, po kilku latach zniknela, nigdy nie zakwitla), ani w donicy, nie dalam rady podlewac jej, raz dziennie to bylo za malo.
Podoba mi sie nowy kierunek Twojego przedogrodka
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Doranma 23:44, 07 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dzisiaj odkryłam co mi się najbardziej podoba w Twoich kompozycjach - elegancja! Są takie uporządkowane, harmonijne. A kosmos - cudo, pierwszy raz takiego widzę!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
mira 23:46, 07 lip 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Poppy napisał(a)


Mirko, dzieki za opinie, masz obie? WIem, ze sie b roznia pokrojem i wzrostem. Doktorka mam, moj raczej wpada w bordo/czerwien, nie jest to fiolet, moze ma za duzo slonca, hmm. Kilka godzin dziennie, wiekszosc w cieniu spedza. Po prostu nie wiem, czy do siebie beda pasowac! mam jezcze soul (nie kwitl jeszcze), ascot (malina)
Munsted Wood na zywo nigdzie nie widzialm, ale o jego zapachu tyle sie mowi, ze rozwazam, na razie teoretycznie, jego zakup.


Tak mam obie, doktorki dwa posadzone w rożnych miejscach - bardziej w cieniu jest ciemniejszy, ten fiolet jest przy przekwitaniu - dziś wyciełam ostatnie doktorki a MW własnie jednym kwiatem zakwitła. Ja bym je nie łączyła choć pod nogi doktorka względem pokroju może - wydaje mi się że doktorek jest na tyle ciekawy że lepiej do niego dodać jakieś byliny , trawy.
Mój MW jeszcze nie ma 3 lat a podobno powinno się różę dopiero po tym czasie oceniać, ponadto chyba miałam kiepską sadzonkę więc jestem sceptyczna .
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Waclaw 23:48, 07 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
O tak! U Ewy wszystko takie eleganckie, dopieszczone. Jest się na czym wzorować
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
paradas 08:35, 08 lip 2019


Dołączył: 03 paź 2018
Posty: 432
Ale urocza ta Cosmea! Ten pokrój się tak utrzyma czy się rozłoży?
Zawsze ciekawiły mnie inne kolory lawendy, pachną tak samo intensywnie? Mają taki sam zapach?
Z Canna biegałaś przed zimną Zośką? Moje mają same liście
Anda 11:31, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Gosiek33 napisał(a)



przepiękne połączenia

Kosmos czekoladowy testowałam, nie doczekał jesieni, nawet nie miałam czego wykopywać Szkoda, bardzo mi się podobał


Dzięki Gosiu
Liczę się z tym, że moja "czekoladka" nie przezimuje, ale do jesieni mogłaby jednak wytrzymać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:32, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
KasiaLangier napisał(a)
Nastał czas lawendy, widzę, że masz wszystkie kolory..ślicznie u Ciebie.Pozdrawiam serdecznie


Nie, wszystkich nie mam, ale parę się zebrało Dziękuję i również pozdrawiam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:34, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
mrokasia napisał(a)


O mamo, jak cudnie!!!
Wszystkie odmiany lawendy zimują u Ciebie???


Dzięki Fajnie, że Ci się podoba. Wszystkie te lawendy zimują. Ogólnie nie mam problemów z zimowaniem lawendy. Nawet ta szałwia różowa zimuje. Jedynie Lavandula stoechas nie zimuje.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies