Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 13:41, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
kaz742011 napisał(a)


Ewa mam chyba tą gaurę co Ty. Czy twoja też się pokłada?
Moja po deszczu leży rozwalona okropnie. Nawet wycięłam niektóre gałązki bo wyglądały fatalnie. Teraz odbija od ziemi. Może te nowe będą sztywniejsze?


Tak, pokłada się po deszczu i raczej już nie wstaje. Jest bardzo wysoka. Podwiązuję ją do cienkich, zielonych palików Gałązki też już wycinałam.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:45, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
mrokasia napisał(a)
No Ewa, jak tak ma się objawiać Twoja chandra to ja osobiście nie mam nic przeciwko temu .
Żartuję oczywiście, oby chandry było jak najmniej, a najlepiej wcale. Po prostu odpoczynek od ogrodu, właśnie taki wolny bieg jak mówisz .
Je też zaczynam odczuwać zmęczenie tegorocznym sezonem, chyba przez te upały. Mam do przesadzenia kilka roślin na pojałowcowej ale tam cały dzień lampa więc odpuszczam, bo za gorąco i dla mnie i dla roślin. Na razie zbieram siły do pracy na nowej działce .


Upały bardzo męczą. Taką pogodą można się tylko wtedy delektować, gdy ma się taki prawdziwy basen w ziemi w ogrodzie. Dlatego nie wyobrażam sobie życia w krajach śródziemnomorskich na stałe. To nie mój klimat

Dostałam parę doniczek z roślinkami od znajomej i nie mam kiedy ich posadzić, za gorąco. Tak więc nie jesteś sama jeśli chodzi o sadzenie.

Zbieraj siły, zbieraj. Będziesz ich potrzebować
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:48, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Wendy79 napisał(a)
Oryginalna nie będę, zachwycam się kosmosami, Najbardziej jednak zadziwił mnie stopień zasiedlenia hoteli dla owadów. No wow!


Mam jeszcze jeden hotelik, ale w tym jest mniej zasiedlonych rurek.


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:50, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Magara napisał(a)
Ewa, ogród masz "dobrze wychowany" - widać, że nic a nic się nie obraził za Twoją chandrę i zakupy nieogrodowe
przy okazji podpytam o monardę - trzy posadziłam, w lekkim półcieniu, kwitły pięknie, wycięłam przekwitnięte kwiatostany a one później odmówiły dalszej współpracy czy coś zrobiłam nie tak???


Ogród ma się dobrze, bo były padało przed dwoma tygodniami dość obficie i parę dni. Szkoda, że teraz znów takie upały. Wolałabym temperatury oscylujące wokół 26 stopni

Hmm, chyba nic nie zrobiłaś źle. Kwiaty po kwitnieniu można usuwać. Może mają za sucho? One wolą troszkę bardziej wilgotną glebę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:55, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
KasiaBawaria napisał(a)
Super widoczki. Mam pytanie co do mini oczka. Na jakim stanowisku stoi? Ile ma slonca dziennie?Na zime chowasz do garazu?


Oczko stoi od rana w cieniu. Latem słońce wchodzi ok. 15-stej, a teraz dopiero o 16-stej. W tym miejscu słońca niedługo nie będzie wcale, dopiero wiosną wróci.
Na zimę oczko opróżniam. Rośliny wstawiam do dużego wiadra z wodą w zacienionym miejscu, czyli u mnie za szopką ogrodnika. Nie mieliśmy w tym roku dużych mrozów i wszystkie przeżyły. Rybki wędrują do stawu mojego szefa. Zastanawiam się jednak nad akwarium z zimną wodą w czasie zimy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:58, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
anna_g napisał(a)
Jak zwykle urzekające zdjęcia Ewo.
Śliczne te Twoje kosmosy.
Jakie rybki masz w oczku? I hoteliki dla owadów świetne - widać, że dużoooo gości jest.


Dziękuję Aniu Kosmosy są niezwykle wdzięcznymi roślinami.
Rybki to Gobio gobio. Takie dziko występujące w naturze. Mam je przede wszystkim po to, żeby komary mi się nie zalęgły w oczku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 13:59, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Kawa napisał(a)
prześliczne fotki jak zwykle
kosmosy cudnie ujęłaś no i te gąsieniczki nawet sliczne sa


Dzięki Kami
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gosiek33 14:00, 27 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Anda napisał(a)


Mam jeszcze jeden hotelik, ale w tym jest mniej zasiedlonych rurek.





Widzę, że nie zabezpieczasz rurek żadną siatką? U mnie kiedyś przyleciała sikorka i wszystko na raz oczyściła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 14:06, 27 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Gosiek33 napisał(a)



Widzę, że nie zabezpieczasz rurek żadną siatką? U mnie kiedyś przyleciała sikorka i wszystko na raz oczyściła


Sikorek mam trochę. Może rzeczywiście przytwierdzę tam jakąś siatkę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaBawaria 14:58, 27 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dziekuje ci za odpowiedz. To ty masz w tym mini oczku rybki ?Jakie
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies