Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

gogo 23:34, 25 kwi 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ewo, cudne tulipany i żonkile, zwłaszcza te pełne
Czy ja dobrze zrozumiałam, że można przygiąć różę rabatową i też będzie miała krótkopędy z kwiatami?
Moja Aprikola śmignęła niesamowicie i bym to zrobiła.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Mgduska 10:00, 26 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Basia_KRK napisał(a)


Ogólnie mam problem z różami Garden of Roses i Lavender Ice, i ich dostępnością, nie chcę kupować z korzeniem, boję się tego sadzenia, szukam w donicach, już nawet takich starszych sadzonek... tez nie jest łatwo


Na donicowe trzeba poczekać - one powinny się pojawić później Ja też wolę sadzić w donicach, zwłaszcza wiosną, bo jesienią to nawet lepiej gołe, ale teraz, przy zmiennej pogodzie i rosnących temperaturach, wolę takie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basia_KRK 11:00, 26 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
No dobra, udało mi się znaleźć donicowe Garden of Roses i Lavender Ice Czy brać 2L czy 5L ? Już nie patrzę na cenę, bardziej chodzi mi o krzak, pewnie te 5L to starsze sadzonki i będzie na nich więcej kwiatów?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Mgduska 11:29, 26 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
To może niech Ewa doradzi z punktu widzenia szkółkarza - ja zawsze miałam te mniejsze i były ok. W większej sadzonka jest starsza, na pewno, więc też dojrzalsza, ale dłużej się bidula męczyła w donicy.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 19:28, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Agania napisał(a)

No i masz cudowności od Ciebie lecą
Porównuję sobie wiosny u Ciebie i u mnie gdzie ni do tulipanów czekam aktualnie na moje w sensie żonkile
posadzone w gruncie i dalej nic
Pozdrawiam Ewunia jak zwykle encyklopedia ogrodowa i cudowne foty u Ciebie


Aganiu, fajnie, że masz czas tu do mnie zajrzeć
Tulipany i inne cebulowe co prawda już są, ale wiosna i tutaj sie nie spieszy. Liści na drzewach prawie jeszcze nie widać. Normalnie już jest o wiele bardziej zielono...
W tym roku jeszcze dość łyso.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:29, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Mgduska napisał(a)
Wiem, że o kamasjach było mówione tysiąc pięćset razy, ale teraz nawet nie wiem gdzie szukać - jakie fajne odmiany macie, dziewczyny i chłopaki? Ja co prawda nie mam za bardzo miejsca, ale gdyby się zrobiło, to chciałabym wiedzieć już


Ja mam Camassia leichtlinii 'Sacajawea'. Ma bardzo ładne paskowane liście i kwitnie na kremowo, prawie biało

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:30, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
gogo napisał(a)
Ewo, cudne tulipany i żonkile, zwłaszcza te pełne
Czy ja dobrze zrozumiałam, że można przygiąć różę rabatową i też będzie miała krótkopędy z kwiatami?
Moja Aprikola śmignęła niesamowicie i bym to zrobiła.


Tak, dobrze Jeśli ma giętkie pędy to można tak zrobi. Jeśli sztywne, to nie wiem
Nie pamiętam, jakie pędy ma Aprikola...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:33, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Basia_KRK napisał(a)
No dobra, udało mi się znaleźć donicowe Garden of Roses i Lavender Ice Czy brać 2L czy 5L ? Już nie patrzę na cenę, bardziej chodzi mi o krzak, pewnie te 5L to starsze sadzonki i będzie na nich więcej kwiatów?


Jeśli 5L to są już starsze i dobrze ukorzenione. Jeśli szkółka w porządku, to są zadbane i dobrze odżywione.
Jeśli 2L to być może sadzone dopiero jesienią albo zimą.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:34, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Mgduska napisał(a)
To może niech Ewa doradzi z punktu widzenia szkółkarza - ja zawsze miałam te mniejsze i były ok. W większej sadzonka jest starsza, na pewno, więc też dojrzalsza, ale dłużej się bidula męczyła w donicy.


To zależy od szkółki, czy te starsze i większe sie męczą, czy nie Czasem można trafić naprawdę wymęczone egzemplarze, a czasem zdrowe byczki
Ja zawsze biorę mniejsze, bo nie muszę takiej dużej dziury kopać

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:41, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Dzisiaj wykopałam z przedogródka 3 sztuki Pennisetum Little Bunny. Niestety, miejscówka była nie dla nich. Za sucho. Wyglądały tam strasznie sianowato.
Jedna sadzonka była całkiem kaputt i wylądowała w koszu, druga w miarę, a trzecia była bycza. Niestety, nie mam dla nich na razie innego miejsca, więc dałam je sąsiadce. Jednak zanim to zrobiłam, to postarałam się tą największą podzielić, ale kępa była tak mocna, że ledwo dałam radę. Zrobiłam sobie 12 małych sadzonek Obym tylko nie zapomniała ich podlewać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies