Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Basia_KRK 10:38, 22 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Mam jeszcze pytanie i prośbę o poradę Z czym zestawić / jaka róża będzie pasowała (lub była w dobrym kontraście) na rabacie obok nasadzeń 7 szt. "Garden of Roses" ? Iść w pastele, biel, coś kremowego? Oczywiście też duża plama, myślę, że ok. 7 - 9 sztuk będę potrzebować. Tam mogę mieć wysokość róż max 1m, pełne słońce. Artemis? Czy to dobry pomysł?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Anda 10:50, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
mirkaka napisał(a)
Wiosna w pełni, tulipany mnie zachwyciły, i na dodatek się mnożą, szkoda że nie pamiętasz ich nazwy,
Ewo, pięknie u Ciebie


Dziekuje, a te tulipany to prawdopodobnie Blue Diamant
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:58, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Basia_KRK napisał(a)
Mam jeszcze pytanie i prośbę o poradę Z czym zestawić / jaka róża będzie pasowała (lub była w dobrym kontraście) na rabacie obok nasadzeń 7 szt. "Garden of Roses" ? Iść w pastele, biel, coś kremowego? Oczywiście też duża plama, myślę, że ok. 7 - 9 sztuk będę potrzebować. Tam mogę mieć wysokość róż max 1m, pełne słońce. Artemis? Czy to dobry pomysł?


Jesli isc w pastele, to w podobnym odcieniu jest Chandos Beauty Cudowna i mocno pachnaca. Wtedy musialabys posadzic kontrastujace byliny, inaczej bedzie zbyt monotonnie.
Artemis bedzie za duza i wg mnie nie pasuje ksztaltem kwiatu.
Jesli isc w kontrasty, to trzeba sie zastanowic, czy isc w kompletny kontrast np. Blue for You, pachnaca. Czy tylko mocniejszy bursztynowy, np. Hanstestadt Rostock (troszke zolta, pachnie). Albo cos posredniego, np. See you in Purple. Tylko nie wiem, czy lubisz otwarte kwiaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:48, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Helen napisał(a)
Przejrzałam jeszcze raz Twoją wizytówkę. Świetne masz zestawienia kolorystyczne i bardzo dobrze dobrane rośliny. Ogród chociaż mały, naprawdę zachwyca. Ideał.
Pewnie jeszcze nie raz zajrzę do Twojej wizytówki, Ahhhhh


Dziękuję serdecznie
Chyba się zarumieniłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:49, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
kaz742011 napisał(a)


Ewuś żartowałam przecie, tyle wątków i w każdym prośba do Ciebie o pomoc to nie dziwne że się nie pamięta . Jedna i druga mi się podoba ( oczywiście wygooglałam bo żadnej nie znam). Ale coś mi się ta drakiew spodobała . Ciekawe czy będzie do zdobycia stacjonarnie.


Spoko W sumie to nic wyszukanego, mam nadzieję, że ją znajdziesz. Sadź jej dużo, żeby nie zginęła przy różach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:49, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
SlonecznyOgrod napisał(a)
Przez Was dziewczyny kupiłam dziś judaszka

No to teraz powiedz mi Ewuś gdzie go posadzić , słońce, półcień?


No i bardzo dobrze zrobiłaś I na słoneczko go
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:50, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
tulucy napisał(a)
No cóż, u mnie są byliny między różami, natomiast nie ma tam na pewno zbyt wielkich odległości szałwie omszone niespecjalnie mnie lubią, ale okręgowa już bardzo, przetacznik ząbkowany jest ok, czyśćce, floksy, ostróżki, dzwonki, o właśnie kalamintha też mnie nie lubi raczej. Powoli dosadzam też trawki. Mam jeszcze rozchodniki, peonie, liliowce. To z ulubionych
Z wyprowadzką Fairy na przedpłocie pojawił się problem. Padły mi 2 z ośmiu tych słabujących. A Fairy mam 3... Ale i tak kolorystycznie byłby zgrzyt. Myślę dalej


Te rośliny to czasem jak divy operowe
Ciekawa jestem co wymyślisz
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:52, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Gosialuk napisał(a)
Ewa podziwiam wiosnę u ciebie i z niecierpliwością czekam na swoją
Chcę ci się pochwalić, że wysiałam Cerinthe major "Purpurascens" (ośmiał wielki) i z 6 nasionek mam 4 siewki Mam nadzieję, że dożyją wszystkie czasu sadzenia na działce To za twoją przyczyną go mam


Super Bardzo się cieszę. Moją będę musiała też wysiać, bo siewki zeszłoroczne wyszły już jesienią i przez te mrozy niestety wyginęły. Dobrze, że mam jeszcze nasionka
Przyzwyczajaj je powoli do słońca, bo szok może je zniszczyć, jak u mnie przy pierwszym sianiu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mgduska 11:53, 22 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Jesli isc w pastele, to w podobnym odcieniu jest Chandos Beauty Cudowna i mocno pachnaca. Wtedy musialabys posadzic kontrastujace byliny, inaczej bedzie zbyt monotonnie.
Artemis bedzie za duza i wg mnie nie pasuje ksztaltem kwiatu.
Jesli isc w kontrasty, to trzeba sie zastanowic, czy isc w kompletny kontrast np. Blue for You, pachnaca. Czy tylko mocniejszy bursztynowy, np. Hanstestadt Rostock (troszke zolta, pachnie). Albo cos posredniego, np. See you in Purple. Tylko nie wiem, czy lubisz otwarte kwiaty.




Moim zdaniem Rostock to dobry wybór, to jest bardzo dobra róża. Artemis ma biel tylko lekko przełamaną kremem i z Garden wyglądałaby raczej jak biała z kremową, nieładnie. Chandos u mnie choruje, zawsze ma plamy i dlatego jest schowana z widoku, poza tym to róża wielkokwiatowa, badylasta. See You - też fajnie, delikatnie podbiłaby urodę Gardenek, albo inna hultemia, one są z reguły niskie i dają ładną plamę koloru.
Tyle moich paru groszy
____________________
Sałatka pokrzywowa
Anda 12:18, 22 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33545
Badylasta Chandos No fakt, ale w masie tego nie widać, a zapach jest fenomenalny. Z chorobami to nie wiem, bo w każdym ogrodzie może być inaczej. U nas w szkółce jest ok, nie okaz zdrowia, ale nie najgorzej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies