Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Johanka77 21:03, 22 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Anda napisał(a)


Odmachuje
O rozach to pewnie nudy dla Ciebie


Nie. nudy, ale. nie jestem w. stanie się. włączyć, bo się. nie. znam
Ale kuszące. to...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kokesz 21:04, 22 kwi 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Dziękuję Ewa przytnę po weekendzie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Iwona100 15:12, 23 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 715
Ewa mam wreszcie świdośliwę Obelisk. Jestem bardzo zadowolona. U mnie stacjonarnie nigdzie nie ma i nie wiadomo ,czy będzie,więc zamówiłam internetowo. Jest szczepiona na pniu ,co mi odpowiada, ładna sadzonka. Wstawiłam zdjęcia na końcu mojej witytówki.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Anda 19:31, 23 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Basia_KRK napisał(a)


Mgduska , Anda, dziękuję za Waszą pomoc dziewczyny. Mam mętlik w głowie, nie wiem na co się zdecydować, róże powinny mieć tutaj max. 1 m. Jakoś nie jestem przekonana do żadnej z tych róż i wydaje mi się, że przy wprowadzaniu kolejnej może będzie tego za dużo namieszane.

Ewa, chyba Twój pomysł jest najlepszy, na to kompletnie nie wpadłam, może po prostu powtórzę na tej drugiej rabacie GoR! To najlepsze rozwiązanie!
Jakie do niej pasują byliny? Szałwia Caradonna? Kocimiętka? Irysy? Stipa?

Nie chcę tu zaśmiecać wątku Ewy, może jakieś wizualki wrzucę u siebie.


Kocimiętki bym nie sadziła. Ładnie wygląda, ale hmm... taka jest nieuczesana Szałwia Caradonna, Amethyst, penstemony, Veronica, Scabiosa itp. Irysy bródkowe, nie sibirica, ale w lekkim oddaleniu. One lubią mieć stópki na słońcu
Stipa, nie za blisko, bo jak się rozrośnie, to się położy na różach.

To czekam na wizualki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:32, 23 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Johanka77 napisał(a)


Nie. nudy, ale. nie jestem w. stanie się. włączyć, bo się. nie. znam
Ale kuszące. to...


U Ciebie widziałabym te o otwartych kwiatach, wiesz, te pojedyncze. Do traw świetnie pasują, np. See You in Purple.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:32, 23 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Kokesz napisał(a)
Dziękuję Ewa przytnę po weekendzie.


Nie ma za co
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 19:33, 23 kwi 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Iwona100 napisał(a)
Ewa mam wreszcie świdośliwę Obelisk. Jestem bardzo zadowolona. U mnie stacjonarnie nigdzie nie ma i nie wiadomo ,czy będzie,więc zamówiłam internetowo. Jest szczepiona na pniu ,co mi odpowiada, ładna sadzonka. Wstawiłam zdjęcia na końcu mojej witytówki.


Widziałam Bardzo ładny egzemplarz Niedługo zakwitnie. Fajnie, że udało Ci się ją dostać.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agania 19:41, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Anda napisał(a)

No i masz cudowności od Ciebie lecą
Porównuję sobie wiosny u Ciebie i u mnie gdzie ni do tulipanów czekam aktualnie na moje w sensie żonkile
posadzone w gruncie i dalej nic
Pozdrawiam Ewunia jak zwykle encyklopedia ogrodowa i cudowne foty u Ciebie
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mgduska 19:57, 23 kwi 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wiem, że o kamasjach było mówione tysiąc pięćset razy, ale teraz nawet nie wiem gdzie szukać - jakie fajne odmiany macie, dziewczyny i chłopaki? Ja co prawda nie mam za bardzo miejsca, ale gdyby się zrobiło, to chciałabym wiedzieć już
____________________
Sałatka pokrzywowa
Basia_KRK 22:42, 24 kwi 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Anda napisał(a)


Kocimiętki bym nie sadziła. Ładnie wygląda, ale hmm... taka jest nieuczesana Szałwia Caradonna, Amethyst, penstemony, Veronica, Scabiosa itp. Irysy bródkowe, nie sibirica, ale w lekkim oddaleniu. One lubią mieć stópki na słońcu
Stipa, nie za blisko, bo jak się rozrośnie, to się położy na różach.

To czekam na wizualki

Dzięki Ewuś. Zakupiłam dzisiaj 18 sztuk Caradonny, oraz 12 sztuk stip. Jutro pewnie to wszystko wstępnie poukładam na rabatach, zobaczymy co mi z tego wyjdzie. Pozostałe byliny będę dokupować na bierząco jak się zaczną pojawiać w szkółkach, ale na pewno irysy bródkowe

Ogólnie mam problem z różami Garden of Roses i Lavender Ice, i ich dostępnością, nie chcę kupować z korzeniem, boję się tego sadzenia, szukam w donicach, już nawet takich starszych sadzonek... tez nie jest łatwo
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies