Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

anna_t 12:46, 16 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anda napisał(a)


Hmm, do niskich roz pasuja chyba bardziej niz do hortek, wg mnie. Tylko ze hibiskusy raczej wolno rosna. Listki wypuszczaja dopiero w maju. Z siewek to sobie poczekasz tak z 5 lat zanim Ci porzadnie urosnie. Zwlaszcza ze co roku trzeba hibiskusy przycinac, zeby sie ladnie rozkrzewily. 3 lata temu zostawilam sobie jedna siewke hibiskusa i teraz ma 1m, ale jej jeszcze nie przycinalam. No i do tej pory jeszcze nie kwitla, a chce wiedziec, czy ma ciekawy kolor

uu kochana 5 lat..to ja z 18 razu je zdąże przesadzić
w maju dopiero ruszają a dlugo kwitną? a przycinanie kiedy?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Anda 12:51, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
anna_t napisał(a)

uu kochana 5 lat..to ja z 18 razu je zdąże przesadzić
w maju dopiero ruszają a dlugo kwitną? a przycinanie kiedy?


Ania, chyba przesadzasz

Hibiskusy bardzo nie lubią przesadzania podobno. Moich jeszcze nie przesadzałam. Kwitną długo, prawie dwa miesiące. U mnie zaczynają kwitnąć końcem lipca i kwitną do połowy września. To może sie trochę wahać w zależności od pogody. Potrzebują porządnego podlewania i regularnych dawek nawozu. Przycinanie w połowie kwietnia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 13:05, 16 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa, tak mi się nie chce dzisiaj pracować, że wyszukałam Ci niskie odmiany miskantów. Mam z tej listy tylko Kleine Fontanne, który u mnie nie jest taki klein, ale może to nie on. Inne:

Krater - 1,7 m gdy kwitnie
Yakushima Dwarf - 50-70cm, 120 gdy kwitnie
Adagio - 120 gdy kwitnie
Kleine Silberspinne - 70 cm, 120-160 gdy kwitnie. Tego miałam, śliczny był ale tej zimy odszedł. Rozmiary się zgadzały (miałam dwa sezony).
Little Kitten - karzełek, 40 cm, gdy kwitnie: 60-80 cm
Yaku Jima - 70-90cm, gdy kwitnie 110-130 cm
Sioux - 80 cm, gdy kwitnie: 110 cm. Podobno bardzo wcześnie zakwita, na przełomie lipca i sierpnia.
Kleine Fontanne - 160cm gdy kwitnie, ale u mnie z kwiatami ma ca. 180.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Sylvana 15:03, 16 wrz 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Do ja jeszcze dodam Nippon...ale nie polecam....nie wiem dlaczego ale u mnie leży, może za mało słońca, albo za mokro....nie wiem ale niski jest.
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Anda 16:07, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zana, Sylvana, dzięki dziewczyny Tak patrzę na te hibiskusy i patrzę, i jednak myśle, że miskant, nawet mniejszy, tam sie jednak nie zmieści. Zrobię zdjęcie przy okazji i pokażę jak to wyglada bez bodziszka. Będę szukać jakichś innych trawek, bo pomysł z trawkami pomiędzy bardzo mi się spodobał
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
rozark 21:28, 16 wrz 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ja się trawkami zainteresowałam pod wpływem forum, zobaczymy co z tego będzie
____________________
pozdrowionka
Anda 21:37, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
rozark napisał(a)
ja się trawkami zainteresowałam pod wpływem forum, zobaczymy co z tego będzie


To tak samo jak ja
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
iwka 21:41, 16 wrz 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Anda napisał(a)


To tak samo jak ja
i ja
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Anda 21:44, 16 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
iwka napisał(a)
i ja


Pozytywny wpływ Ogrodowiska górą
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
07_Rene 10:03, 17 wrz 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Ewo, u Ciebie pełno kwiecia jak zawsze. Róże masz w doskonałej kondycji. Bardzo spodobały mi się pełne hibiskusy. A nie mam na razie ani jednego.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies