Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

jolanka 16:08, 17 wrz 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
A ja boję się hibiskusów - u mnie za bardzo wieje i chyba by nie przetrwały. Szkoda, bo są piękne.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Madzenka 17:16, 17 wrz 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Adagio mam, 120 cm to moze bedzie miał .... Kiedys.... W drugim seoznie ma moze 70 cm... Z kwiatami...

Mam Louiskę ale nei zachwyca mnie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
frezja 17:34, 17 wrz 2016


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Anda napisał(a)


Ania, chyba przesadzasz

Hibiskusy bardzo nie lubią przesadzania podobno. Moich jeszcze nie przesadzałam. Kwitną długo, prawie dwa miesiące. U mnie zaczynają kwitnąć końcem lipca i kwitną do połowy września. To może sie trochę wahać w zależności od pogody. Potrzebują porządnego podlewania i regularnych dawek nawozu. Przycinanie w połowie kwietnia.


Mój jesienią przesadzałam i jakoś specjalnie nie widzę, że mu to zaszkodziło. Jeszcze kwitnie.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
katel 19:28, 17 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Ja mam jednego pełnego hibiskusa i kilka zwykłych z siewek przywiezionych z Wrocławia, kwitły mi już po roku i z zimowaniem nie było problemu ale u nas ostatnio porządnych zim nie było więc się dopiero po porządnej zimie okaże.
Ewo a kiedy Ty podcinasz swoje hibiskusy?
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Gruszka_na_w... 20:56, 17 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Moje hibiskusy mają gołą nóżkę. Bardziej by im pasowała chyba rozplenica niż miskant; np.rozplenica Hameln.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Ewa777 21:00, 17 wrz 2016


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Ja mam hibiskusa na pniu. Sama poprowadziłam. Czyli, żeby miał gęstszą koronę, to muszę go przyciąć? A wiesz może ile?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Anda 18:43, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
07_Rene napisał(a)
Ewo, u Ciebie pełno kwiecia jak zawsze. Róże masz w doskonałej kondycji. Bardzo spodobały mi się pełne hibiskusy. A nie mam na razie ani jednego.


Dzięki Reniu Hibiskusy są fajne, bo późno i długo kwitną. Wg mnie warto mieć
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:44, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
jolanka napisał(a)
A ja boję się hibiskusów - u mnie za bardzo wieje i chyba by nie przetrwały. Szkoda, bo są piękne.


Możliwe, zwłaszcza w mroźne i obfitujące w wichury zimy mógłby je szlag trafić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:46, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Madzenka napisał(a)
Adagio mam, 120 cm to moze bedzie miał .... Kiedys.... W drugim seoznie ma moze 70 cm... Z kwiatami...

Mam Louiskę ale nei zachwyca mnie


Dzięki Marzenko Jednak myśle nad niższymi trawkami. Tak, żeby tylko do kolan wysokie były. Wstawię fotkę z tą rabatą hibiskową oczyszczoną z bodziszka, to zobaczysz, że tam mało miejsca.

A dlaczego LO Cię nie zachwyca?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:48, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
frezja napisał(a)


Mój jesienią przesadzałam i jakoś specjalnie nie widzę, że mu to zaszkodziło. Jeszcze kwitnie.


Tak to już jest z roślinami, jedni maja takie doświadczenia, inni znów inne. Ja jeszcze nie przesadzałam, więc nie wiem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies