Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Anda 18:49, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
katel napisał(a)
Ja mam jednego pełnego hibiskusa i kilka zwykłych z siewek przywiezionych z Wrocławia, kwitły mi już po roku i z zimowaniem nie było problemu ale u nas ostatnio porządnych zim nie było więc się dopiero po porządnej zimie okaże.
Ewo a kiedy Ty podcinasz swoje hibiskusy?


Ciekawe kiedy moja siewka zakwitnie Leniuszek jeden Podcinam je wiosną, jakoś w połowie kwietnia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:51, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Moje hibiskusy mają gołą nóżkę. Bardziej by im pasowała chyba rozplenica niż miskant; np.rozplenica Hameln.


No właśnie. Moim chyba też by pasowała Muszę się za nią rozejrzeć. Dzisiaj na targach jesiennych w "mojej" szkółce widziałam Moudry.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 18:53, 18 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Ewa777 napisał(a)
Ja mam hibiskusa na pniu. Sama poprowadziłam. Czyli, żeby miał gęstszą koronę, to muszę go przyciąć? A wiesz może ile?


Fajnie, taki hibiskus na pniu ślicznie wyglada Ile, to zależy od którego miejsca chcesz żeby się rozgałęził. Ja przeważnie przycinam tak 1/4.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
zawitka 14:20, 20 wrz 2016


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14065
Ja też swego podcięłam tzn obcięłam dolne gałązki i rośnie na pniaczku nawet kwitnie mam go drugi sezon ale nie wiedziałam że one tak póżno kwitną Witaj Ewa bo nie wiem czy u Ciebie byłam .Cofnę się do tyłu jeśli pozwolisz pooglądam Pozdrawiam
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
anna_t 15:19, 20 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Ewa czy Ty pisalaś gdzieś listę swoich róż?
bo teraz gdy Łucja i Janka pokazały to sobie do worda wklejam zeby wiedziec kogo o co pytać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Milka 15:31, 20 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)
Dziewczyny, bardzo się cieszę, że do mnie zaglądacie, mimo, że trochę rzadziej teraz piszę. Warmia, rozark, jolanka, Kawa, Ewa777, Pszczelarnia, Frezja, Madzenka, Iwk4, kamila66, iwka, anabuko1, anna_t - cieszę się, że Wam się podoba kącik ogrodnika, jak zardzewieje to dopiero się modna stanę Dziękuję za miłe wpisy na temat moich buszowych rabat. Porządku na rabatach jakoś nie umiem zrobić

Dla zaglądających mój busz hibiskusowy


Cudownie!!!
Ale to hibiskusy, czy ketmie??? Bo liście jak u moich ketmii i kwiaty tez, ja mam jedną starą pełną białą z bordem w środku i kilka nowych młodych, w róznych kolorach. Bo Hibiskus to mi się kojarzy z byliną, która co rok ścinamy, te mi nie kwitną, choc urosły.
Piekne portrety róż
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
lojalna_ 17:33, 20 wrz 2016


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Hibiskusa nie mam ale jak tak patrze to mus zakupic () napatrzec sie trudno
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
Anda 09:46, 21 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
zawitka napisał(a)
Ja też swego podcięłam tzn obcięłam dolne gałązki i rośnie na pniaczku nawet kwitnie mam go drugi sezon ale nie wiedziałam że one tak póżno kwitną Witaj Ewa bo nie wiem czy u Ciebie byłam .Cofnę się do tyłu jeśli pozwolisz pooglądam Pozdrawiam


Zawitko, witaj Oglądaj do woli Hibiskusy w każdej postaci są ładne. Jesienią przydają się takie kolory
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:47, 21 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
anna_t napisał(a)
Ewa czy Ty pisalaś gdzieś listę swoich róż?
bo teraz gdy Łucja i Janka pokazały to sobie do worda wklejam zeby wiedziec kogo o co pytać


No nie jeszcze. Nie mam ich dużo to mi szybko pójdzie Jak wstawię to Ci dam znać
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:51, 21 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Milka napisał(a)

Cudownie!!!
Ale to hibiskusy, czy ketmie??? Bo liście jak u moich ketmii i kwiaty tez, ja mam jedną starą pełną białą z bordem w środku i kilka nowych młodych, w róznych kolorach. Bo Hibiskus to mi się kojarzy z byliną, która co rok ścinamy, te mi nie kwitną, choc urosły.
Piekne portrety róż


To hibiscus syriacus. Tutaj się mówi na nie po prostu hibiskus ogrodowy, a w PL to ketmia syryjska zdaje się Bylinowego hibiska nie mam. Poczekam aż Twoje zakwitną i wtedy będę wiedziała, czy warto dla nich miejsce robić
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies