Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

rozark 12:06, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
he, he doczytałam - język wilkopolanki
____________________
pozdrowionka
Anda 12:07, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Milka napisał(a)

Ło matko...jaki?? ogiglowaty?
mają już jedne 3 lata, 2 tegoroczne.


Jak je posadzilas obok siebie to powinno byc dobrze, bo te krzaki chude sa po prostu, ogigle
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:08, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
kamila66 napisał(a)
Ewa piękne fotki i pięknie w ogrodzie


Dzieki Kami Jednak na wiosne troche przerobek bedzie, bo jesien nudna u mnie na rabatach, a tak nie moze zostac
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 12:09, 22 wrz 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anda napisał(a)


Nie znasz pojecia ogigiel? Kurcze, czyzby to bylo po poznansku? Bo wiesz, ja z okolic Poznania.
To pokroj taki troche sztywny, ale jednak rozlazacy sie na wszystkie strony. Czesc galezi stoi a czesc lezy. Krzak nie jest zwarty. Troche jak weigelia, nigdy nie wiesz, jak sie te galezie uloza.


Pierwsze słyszę. Ale już sobie wyguglowałam, to faktycznie regionalizm poznański:

https://pl.wiktionary.org/wiki/ogigiel

Czyli ja też jestem ogigiel ha, ha, ha
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Milka 12:10, 22 wrz 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Anda napisał(a)


Jak je posadzilas obok siebie to powinno byc dobrze, bo te krzaki chude sa po prostu, ogigle

Chyba2 tylko obok siebie, a 2 pojedynczo. Jak się nie sprawdzą u mnie, wywalę
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 12:13, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
malgol napisał(a)
Przyszłam się przywitać i zachwyciłam się Twoimi rózami! Jak Ty to robisz ,że sa w tak fantastycznej formie?Przez chwilę myślałam,że to zdjęcia z katalogu jakiegoś rosarium
Moja miłość do róz powoli słabnie bo najwięcej z nimi kłopotu A to czarna plamistość a to jakiś mączniak, to znowu zima nie taka jaką lubią! Nie wiem, jak ty sobie z tym radzisz?


Hej Malgosiu, witam u mnie Czesc zdjec jest z czerwca i lipca jeszcze. Do takich opisow wybieralam najladniejsze fotki oczywiscie
U mnie klimat jest bardziej lagodny, wiec zim sie nie boje. Jedynie pozne przymrozki moga szkod narobic, jak wegetacja juz ruszy. Plamistosc i maczniak i na moich rozach. Jedna roze wywalam z tego powodu. St. Cecilia tez juz prawie gola. Nie pryskam chemia, ale daje opryski wzmacnijace co jakis czas. Podlewam pokrzywa, uzywam naturalnych nawozow. Gleba musi byc zdrowa i o to walcze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:15, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
rozark napisał(a)
też chcę wiedzieć co to jest pokój ogiglowaty wujek gogle nie zna tego słowa
ty nam tu niemczyzny nie wstawiaj


Nie, to nie niemczyzna. Mimo ze gwara poznanska troche z niemieckiego ma
Ty tez ogigiel? A nie to Zana tak sie okreslila Ja to okreslenie stosuje bardziej w stosunku do roslin
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
rozark 12:16, 22 wrz 2016


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Anda napisał(a)


Nie, to nie niemczyzna. Mimo ze gwara poznanska troche z niemieckiego ma
Ty tez ogigiel? Nie wierze Ja to okreslenie stosuje bardziej w stosunku do roslin


nie jestem chudzielcem
____________________
pozdrowionka
Anda 12:16, 22 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Milka napisał(a)

Chyba2 tylko obok siebie, a 2 pojedynczo. Jak się nie sprawdzą u mnie, wywalę


I to jest prawidlowe podejscie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kawa 12:17, 22 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
czekałam na 1 miejsce a tu już tyle postów
piękne te twoje róże i to pierwsze i drugie miejsce najbardziej mi się podoba
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies