Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

yolka 07:59, 19 wrz 2018


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Eliso, ale koniczynka pięknie się prezentuje. Pozdrawiam
edit. O kotwicy zapomniałam, ale miałaś pomysł, ładnie wygląda ta rabata
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Dorota123 09:46, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Podziwiam czerwone pelargonie, uwielbiam takie. Myślę, że w przyszłym roku też będę miała takie u siebie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
zoja 10:03, 19 wrz 2018


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
nowa rabatka i kotwica genialne!
pięknie się prezentuje Twój ogród
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Rumianka 09:56, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
ElzbietaFranka napisał(a)



Ogladam od konca i ciae czytam o koniczynce, ale piekna. Widoki masz piekne. Pomysly dekoracyjne nje z tej ziemi. Mnie sie podobaja te miotly witki chyba brzozowe. Bede obcinala brzozy musze pomyslec o takich dekoracjach.
Nje trzeba duzo wydawac forsy grunt to pomyslunek i jest pieknie. Wszystkie dekoracje piekne. A roze wprost nie do wiary, ze z patykow.
Czy ta czerwona powtarza kwitnienie?

Masz tez piekne floksy bardzo je lubie i mam kilka, ale w tym roku po raz pierwszy dostaly maczniaka i bardzo zle to wygladalo juz u mnie sciete i opryskalam aby grzyb sie nie rozprzestrzenił.

Masz tez duzo bukszpanow i zdrowe? Bo na forum pisza o inwazji cmy. Mam jednego bukszpana dosyc dobrze rosnie i wiecej nie chce bo jakby cma je dorwala bym sie pociela. Widzialam taki wygryziony tylko badyle mial.

Ptaszki piekne, musza miec dobrze i spokoj u ciebie. Widocznje mama i tata ptak sie tam dobrze czuja.

U mnie nazwa "ptasi gaj" bo tez u. Mnie ptakow od groma w tujach pelno gniazd. Tez maja wszelkie warunki aby pedzic spokojny tryb zycia. Woda, pa dokola wlasciciele dzialki jak przyjada to intruzi. Lataja przez pol godziny i wrzeszcza jak w ptasim radiu po jakims czasie sie wszystko uspokaja i cisza lataja. Porozumiewaja sie, ze blogostan sie skonczyl sa wlasciciele.

Znowu ryby od bramy slysza, czuja nie wiem jak to nazwac przyywaja do swojego kata w oczku i czekaja na karme. Robilismy obserwacje, ze cos jest na rzeczy eM brame otwieral one do roga podplywaja i tam czekaja.

Ja to odpisuje tasiemce.

Jeszcze zainteresowalo mnie rozmnazanie roz wazonowych/cietych z patyczkow. Sa takie piekne od serca dane musze tez wyprobowac to rozmnazanje.
Ja to nie mam cierpliwosci ale wyprobuje. Wole leciec do ogrodniczsgo tam Oczy naciesze i przy okazji cos kupie.
W tym roku posadzilam do piasku kilka patykow. Chyba 3 zielone ale lisci nje wypuszczaja boje sie je ruszac najwyzej na zime przeniose do garazu.

Ide patrzec dalej.

Witaj Elu w moich progach...Dziękuję za słowa uznania, zaczerwieniłam się...
Dekoracje ogrodowe robię z różnych rzeczy, jak zresztą zauważyłaś... Lubię naturę i pasujące do niej zużyte przedmioty...Ostatnio napatoczyłam się na złom w cudzym ogrodzie i przygotowany do wyrzucenia stary kociołek, który już widziałam oczami wyobraźni w moim ogrodzie z rosnącymi w nim rojnikami...Jednakże nie mogę trafić na obecność właścicieli i nic z tego raczej nie będzie... Wywiozą złom i tyle z mojej wyobraźni...
Co do róż, to wszystkie powtarzają kwitnienie, ale już słabsze niż pierwsze...W tym sezonie było za sucho na rozmnażanie, bo planowałam nawtykać patyczków różanych i gdyby się przyjęły, mogłabym obdarzyć chętnych...Ale to nic straconego, w następnym roku jak nie będzie suszy, to tak zrobię...
Floksy natomiast, by ustrzec przed mączniakiem robię oprysk z gnojówki pokrzywowej rozcieńczonej wodą 1:10, w fazie liściowej, sporo przed kwitnieniem i na ogół to wystarcza na cały sezon, czasem trzeba powtórzyć jak liście zaczynają pokrywać się nalotem...Po przekwitnieniu floksów nie ścinam za szybko, gdyż czekam by nasionka dojrzały i wysiały się same, one tak fajnie strzelają, nawet dostałam tym w oko...
Z bukszpanami nie robię żadnych zabiegów oprócz cięcia...pilnuję jedynie, by był to suchy dzień...Oprysk Topsinem dostały chyba tylko raz w swoim 12-letnim życiu (te w koniczynce, bo inne młodsze, to już bukszpanowe "dzieci")
Ptaszków jest całe mnóstwo i jak widać nie przeszkadza im nasze towarzystwo...Mam tylko nerwa na kosa, który regularnie rozgrzebuje korę na rabatach, no i pożera wszystkie owocki, które pojawiają się w ogrodzie: borówki, jagodę kamczacką oraz aronię...nie zdążyliśmy spóbować..., nie kradnie jedynie malin....
Rozpisałam się, ale muszę znaleźć czas, by ponownie na dłużej zagłębić się w Twoim niesamowitym ogrodzie...Kaszebszczi płezdrówczi łestawiam dla Ce...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 09:58, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
anpi napisał(a)
Ciekawa rabatka z kotwicą,masz pomysły...

Kotwica wymagała specjalnej "oprawy", dlatego pokusiłam się na stworzenie jej odpowiedniej rabatki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:00, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
anabuko1 napisał(a)
Piękna ta lodkowa rabata.
I kotwica jak tam pasuje. Jeszcze tylko koło lub czapka marynarska
Ogród bardzo uporządkowany .bardzo ładny

Z racji nadmorskiej lokalizacji mam już urządzony taras w takim klimacie, a kotwuca stanowi tylko dopełnienie... Dzięki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:02, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
boguslawa_madejska napisał(a)
Piękne pelargonie ,jak i cały ogród
U mnie pelargonie w tym roku padły musiałam wyrzucić

Pelargonie kupione były tycie mikruski (możesz je zobaczyć na str 389), nie spodziewałam się, że spodoba im się mój ogród i tak dadzą "czadu"...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:05, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
yolka napisał(a)
Eliso, ale koniczynka pięknie się prezentuje. Pozdrawiam
edit. O kotwicy zapomniałam, ale miałaś pomysł, ładnie wygląda ta rabata
Dzieki Yolu za wizytę i słowa uznania...Pozdrawiam...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:07, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Dorota123 napisał(a)
Podziwiam czerwone pelargonie, uwielbiam takie. Myślę, że w przyszłym roku też będę miała takie u siebie.
Co roku przeważnie miałam w skrzynkach drobną begonię, a od 2 lat mam pelargonie i jestem z nich bardzo zadowolona...żebym jeszcze miała gdzie je przechować przez zimę, to byłoby super...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 10:10, 22 wrz 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
zoja napisał(a)
nowa rabatka i kotwica genialne!
pięknie się prezentuje Twój ogród
Wydawało mi się, że już w tym roku nie powstanie żadna rabatka, a jednak... Chodzi mi jeszcze po głowie rabata z trawami, ale narazie brak mi pomysła, gdzie mogłabym ją dać, żeby nie naćkać za bardzo...Lubię przestrzeń...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies