Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

gogo 22:57, 23 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Zaglądam, dzięki za wierszyk, pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 19:03, 26 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Swięta, święta i po świętach...I do wiosny już całkiem niedaleczko...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Basilikum 19:10, 26 gru 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
z kazdym dniem coraz blizej. I codziennie o minutke dluzszy dzien a od nowego roku jeszcze szybciej bedzie przybywac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 10:20, 27 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Od wczoraj w ogrodzie znów zielono...tylko cały czas pada deszcz...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 22:08, 27 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Słuchajcie...to zdarzenie, które cytuję niżej, miało miejsce 4-5km ode mnie...Jestem przerażona, bo przecież chodzi się z psem na spacer...


Źródło: WP.pl
"Wilki zagryzły 17 danieli na Pomorzu. "Wataha 15 osobników"
Służby weterynaryjne sprawdzają doniesienia o ataku watahy wilków na daniele z hodowli w okolicach Zbychowa w Pomorskiem. Właściciel gospodarstwa mówi, że drapieżniki zagryzły 17 zwierząt.
Wilki są w Polsce objęte ścisłą ochroną
Z relacji hodowcy z okolic Wejherowa wynika, że atak miał miejsce w nocy z 20 na 21 grudnia, a przez ogrodzenie przeszło co najmniej 15 wilków. Jak podaje portal zbychowo.pl, zagryzione daniele miały rany na szyjach i rozprute brzuchy. Ich szczątki zostały wyniesione przez wilki za ogrodzenie i rozniesione po okolicznym terenie. Do ataku doszło w pobliżu bloków mieszkalnych - wyjaśnia serwis.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska z Gdańska nie wydała jeszcze komunikatu w tej sprawie, ale pomorski portal ustalił, że służby potwierdziły ślady wilków. Sprawdzono też nagranie z monitoringu. Hodowca wystąpi z wnioskiem o odszkodowanie."

"Obecność wilków, ich liczebność oraz straty przez nie wyrządzone zostały potwierdzone przez pracowników Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z Gdańska. Pozostawione ślady, skala szkód oraz nagranie z monitoringu pozwoliły szybko i jednoznacznie zidentyfikować drapieżników.
Zdarzenie miało miejsce w centrum miejscowości w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych. Łącznie śmierć poniosło 17 szt. danieli, z których kilka wilki przeciągnęły poza zagrodę przez zniszczony fragment ogrodzenia, a szczątki rozniosły po okolicznym terenie.
Post został zamieszczony w celach informacyjnych i ku przestrodze mieszkańców, a nie dla medialnej nagonki na dzikie zwierzęta, które są objęte ścisłą ochroną gatunkową w Polsce."

____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 08:07, 28 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Wawv!! To i smutne i straszne.
Nie wiem czy ja Na te spacery z psem tam wychodzilabym .wiem pies musi wyjść. . Ech nie zazdroszczę odczuć
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dominika11 09:02, 28 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
o qurcze - to faktycznie, uwazajcie na siebie, u nas ostrzegali w zeszłym roku o watahach wilków, ale nie słyszałam, zeby było cos takiego i widziałam chyba wilka rozjechanego na ulicy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Basilikum 09:18, 28 gru 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ojej. Ludzim raczej nic nie zrobia bo one ludzi unikaja i boja sie. My czesto czytamy w czasopismach fachowych, ze u nas tez sa, czyli w Niemczech i na Bawarii.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Rumianka 22:47, 28 gru 2018


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Nooo, u nas powiało grozą...każdy rozmawia tylko o tym strasznym zdarzeniu...
U nas w mieście dotychczas przychodziły tylko dziki...nieźle wystraszyły mnie też kiedyś na cmentarzu...2 dorosłe (wielgachne)osobniki i 4 warchlaki ryły w odległości ok 2m ode mnie, podczas, gdy ja sprzątałam przy grobie...zobaczyłam je, gdy któryś chrząknął...myślałam, że dostanę zawału....uciekłam zostawiając wszystko...Inne krążyły przy bramie wyjściowej i wówczas uwięziły z 30 osób, a każdy miał blady strach w oczach...Ale, że teraz wilki w sąsiednim lesie...no strach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anabuko1 01:09, 30 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
No to masz adrealinowe przeżycia z tymi zwierzakami.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies