Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

gogo 21:07, 31 gru 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elisko, życzę Ci pomyślności w nadchodzącym roku
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 20:10, 01 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Kochani...Szczęśliwego Nowego Roku...dużo zdrowia i samych pogodnych dni...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 20:16, 01 sty 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8178
Nieciekawie z tymi wilkami Oby Wam nie zagrażały!
Pozdrawiam Noworocznie i życzę spełniania się Marzeń!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 21:49, 01 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Dziękować...dziękować...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 21:56, 01 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Staram się nie myśleć o wilkach, dzikach i innych stworach tego świata, bo ja strachliwa d... jestem...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
AgataM 22:51, 01 sty 2019


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Życzę Tobie i Twoim bliskim dużo zdrowia i radości. Niech Nowy Rok 2019 spełni wszystkie Wasze marzenia i plany.
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
yolka 10:37, 02 sty 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Pomyślności Eliso w Nowym Roku
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Rumianka 19:24, 02 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279
Gogo, anpa, agataM, yolka dziękuję Wam z całego serducha za życzenia, odwzajemniam je również dla Was na cały 2019 rok...życząc zdrowia, pogody ducha, cudownej pogody na pielęgnację ogrodów, cudownych rabatek obsypanych kwieciem, deszczyku- tyle co potrzeba, mało chwastów i mszyc, a przede wszystkim duuużo zadowolenia i satysfakcji z pracy w naszych ukochanych ogrodach...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Rumianka 20:20, 02 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10279

Mamy Nowy Rok i zdecydowałam się podać prosty sposób na rozmnożenie pieniążków...
Wiecie...prędzej nie mogłam podać tego przepisu...gdyż rozpanoszył się w moich finansowych czeluściach egoistyczny Wielki Głód i musiałam najpierw sama się nachapać...ale Nowy Rok i myślę, a co tam...napiszę dziewczynom, niech mają...
Oto on...
Przygotowujesz odpowiednio glebę, w którą sadzisz 1 groszówki...w 10 cm odstępach .najlepiej po zachodzie słońca,
podlewasz delikatnie, później obficiej...
jak słonko w dzień mocno grzeje, to rabatkę z sadzonkami cieniujesz, nawet zwykłym parasolem...
podsypujesz odpowiednim nawozem, może być również gnojóweczka z pokrzyw, pilnujesz, by chwasty nie zdominowały młodych sadzonek...
następnie po okazałym wzroście oczekujesz na zakwitnięcie...
a w tym czasie, okolicznym pszczołom organizujesz w ogrodzie festyn, fundując im darmowy nektar z kwitnących 1 groszówek...oraz gratisowy nocleg w hotelu dla owadów...w przypadku braku tego owadziego hotelu można spróbować z jakimiś namiotami lub z prywatnymi pokojami, czy cóś w ten deser...bo jak pszczoły łykną sporą ilość tego nektaru... to mogą opaść z sił, a po takim spożyciu... może być niebezpiecznie udawać się w drogę do własnego ula...chyba, że polezą na czworakach...
w czasie festynu nastąpi zapylenie, bo na pewno nastąpi,
i czekasz już tylko na zawiązanie strąków wypełnionych oczekiwanymi nominałami...
a kiedy strąki dojrzeją, ścinasz je, wiążesz w wiązki, wieszasz w przewiewnym miejscu, a gdy dobrze wyschną wyłuskujesz z obficie wypełnionych strąków gotowe banknoty 100 złotowe lub 200 złotowe...i finito...
I ogromna radość, że jest kasiora na wszelkie chciejstwa z własnego "chowu"... Masz kasy w dym... Nadwyżkami, możesz podzielić się z zaprzyjaźnionymi ogrodniczkami, a drobniaki siejesz znów w następnym sezonie: jak wyżej... Powodzenia w uprawie...!!!
Poniżej prezentuję część zebranych nasionek oczekujących na wysianie wiosną...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
mirkaka 21:03, 03 sty 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9633
Czytam o wilkach, dziki są w mojej okolicy, ale wilki to już lekka przesada
Pozdrawiam z Nowym Rokiem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies