Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z koniczynką

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z koniczynką

Rumianka 18:37, 09 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
ElzbietaFranka napisał(a)

Koniczynka dojrzała, ale najgorsze, że bukszpanowa obwódka choruje od ubiegłego roku...ratuję jak mogę, ale mozolnie to wszystko idzie,,,jak padnie, to trzeba będzie wymienić na coś innego...?


Witam

Nie wyraznie widać na tej focie czy na obwódce przed bukszpanem jest berberys czy tawuly? Jakbyś wyrzuciła bukszpan to możesz posadzić tawuły no gold flame albo inne. Tawuły nie chorują mają ładne ułatwienie i ci najważniejsze nie chorują. Jesienią się pięknie przebarwiają.

Przyglądam się też tym kopczykom z Tui one też chorowite że żółte.

Idę jeszcze zobaczyć

---------------------------------
Elu, Dzięki za podpowiedź w sprawie ewentualnej wymiany obwódki bukszpanowej na tawuły. Już wcześniej myślałam o takim właśnie rozwiązaniu, ale Twoja podpowiedź utwierdza mnie w tym. Brałam również pod uwagę trzmielinę, fajnie się ją przycina, zagęszcza się, no i nie gubi liści na zimę. Tawułę znam, gdyż mam ją w kilku miejscach swojego ogrodu i jestem z nią za pan brat. Pokaże na fotkach...


Jeżeli chodzi o te rude kopczyki, to była Danica...Zmarzły mi 2 szt i już zostały wymienione na nowe. Za obwódką rosną berberysy cytrynowe, a na samym brzegu n obwódki to wrzosy "Robert Chapman"...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
zawitka 09:44, 10 gru 2020


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14044
Ale ładne te rabaty >jeśli chodzi o buksy to nie ma innego ratunku na nie jak Lepinox i to czesto trzeba pryskać to je uratujesz .Ja sprawdziłam na swoich jak zaczęłam leczyć innymi środkami to straciłam bardzo duzo buksów.Teraz mam jedną rab z buksami i pilnuję je jak oka w głowie .Nawet jesienią je pryskałan na wszelki wypadek .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Rumianka 14:58, 10 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Dziękuję Halinko za wskazówkę do oprysku bukszpanów...Muszę niezwłocznie kupić Lepinox, bo dotychczas pryskałam Topsinem,,,
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 15:19, 10 gru 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ale Lepinox jest preparatem zwalczającym ćmę bukszpanową i inne gąsienice, a Topsin to środek grzybobójczy. Więc zależy co chcemy zwalczać. Z tego co pamiętam mówiłaś Eliso o chorobie bukszpanów, a nie o szkodnikach? Chyba, że trzeba zastosować oba środki jak są obie przyczyny,myślę,że w jakimś odstępie czasowym.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 15:34, 10 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Tak Anuś, ale, żebym to ja tak do końca wiedziała, co bukszpanowi zaszkodziło...a pogadać z nim się nie da, to znaczy ja sobie pogadam, ale on mi nie powie, co mu dolega,,, mogę jedynie się domyślać...albo grzyb, albo ćma...i bądź tu mądry człowieku...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 17:43, 10 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Bardzo łatwo rozróżnić grzyba od ćmy Grzyb- listki się osypują są brązowe z czarnymi plamkami. Ćma -blaszki brązowieją, ale są wyjedzone puste, a w środku znajduje się pełno oprzędów i zielonych odchodów ( takich granulek) ćmy. Z czasem zostają same nerwy liściowe, a blaszki nie ma wcale wszystko jest brązowe.
Nie masz jakichś fotek zbliżeniowych na listki bukszpanów?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 18:21, 10 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Tak wyglądał bukszpan gdy jeszcze były na nim listki... teraz te brązowe miejsca są gołe...

a teraz wygląda tak...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
gogo 21:39, 10 gru 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Elisko, wszystko z zachwytem obejrzałam i przeczytałam /z przerażeniem o pożarze u sąsiadki/.
Twoje pomysły dekoracyjne niezmiennie mnie pozytywnie zaskakują, jesteś pod tym względem niedościgłą mistrzynią
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Rumianka 23:13, 10 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
gogo napisał(a)
Elisko, wszystko z zachwytem obejrzałam i przeczytałam /z przerażeniem o pożarze u sąsiadki/.
Twoje pomysły dekoracyjne niezmiennie mnie pozytywnie zaskakują, jesteś pod tym względem niedościgłą mistrzynią

Oj tam, oj tam... Ale dzięki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
BasiaLT 11:08, 11 gru 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414


Fajne zdjęcie ogrodu. Ależ ty masz tam pięknie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies